Skocz do zawartości

[Konserwacja]Kilka pytań o konserwacji bika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań odnośnie konserwacji roweru:

1)Jakie środki mi się przydadzą?(kupiłem ostatnio Brunox'a Deo do amorka)

2)Mam biały smar taki jak tutaj Jak myślicie nada się do popsikania na łańcuch?(od razu popsikałbym wszystkie sprężyny itp.)

3)Kupiłem rower w lutym tego roku(rocznik 2009). Jak myślicie iść z nim do serwisu, żeby wszystko przepatrzyli, posmarowali (amorka, piasty itp.) Jest teraz 50% taniej. obniżka

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw Brunoxa to obowiązkowy zestaw wa każdym garażu

3)Kupiłem rower w lutym tego roku(rocznik 2009). Jak myślicie iść z nim do serwisu, żeby wszystko przepatrzyli, posmarowali (amorka, piasty itp.) Jest teraz 50% taniej. obniżka

Nie warto lepiej samemu rozebrać i przesmarować - wiedza zawsze ci się przyda :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema z rzeszowa.

Ad 1. Brunox jak najbardziej do amorka się przyda, tez to kupiłem.

Ad 2. Na łańcuch na pewno nie. Kup coś Finish Lina lub Rohloffa albo Pilarol do łańcucha

Ad 3. Amorka to sobie psikniesz sam, jak przerzutki dobrze działają, hamulce dobrze hamuja :), to nie ma sensu żebyś płacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Popieram przedmówcę - nie ma to jak wiedza "organoleptyczna"

biały smar jako smar na różne połączenia, śrubki, gwinty - jak najbardziej z łańcuchem już gorzej, bo raz, że przy spray'u masz spore straty przy rozpylaniu, a dwa to łapanie brudu i różnych paprochów.

Co do reszty - sporo tego na forum.

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...