Skocz do zawartości

[ostre kolo, singlespeed] Ostry topic


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Amoniak masz 100% racji z tym barankiem że będę napi….lala kolanami w baranka bo to robię. Jak na razie nie mam kasy na kupno baranka i go obcięcie bo tego na pewno nie przytnę bo jest zbyt ładny. Jak bym go przyciął to by się równało z podcięciem jaj ogierowi :twisted: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jazda za mną, jakieś 20km :D Kilka razy szarpnęło rowerem, ale nawyk ciągłego pedałowania już opanowałem :) Jak na pierwszą jazdę dużo lepiej niż się spodziewałem. Loctite 270 na razie trzyma super i mam nadzieję, że tak pozostanie :twisted: Ostre świetnie przyspiesza, a jeśli chodzi o zwalnianie - na razie hamuje głownie cantileverem. Wywaliłem podkładki które były założone od strony zębatki (42T), a śruby trochę zeszlifowałem; przy suporcie 113mm linia łańcucha jest OK. Całą resztę ostrego też składałem sam :D

Tutaj wrzuciłem kilka fotek - zobaczcie trzecią, z alejki można wjechać do Wisły (poziom wody podniósł się o jakieś 50-80cm przez kilka ostatnich dni) :twisted:

Wielkie dzięki dla założyciela tematu i reszty udzielających się osób, większość informacji o budowie ostrego wyniosłem z tego tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia zgrabnie Ci wyszedł ten rowerek tylko łańcuch trochę zwisa ale u Ciebie raczej już nie można podciągnąć.

A jak się ubijaki sprawują, nie masz problemu z wpinanie się podczas startu??

U siebie mam noski i czasami (zazwyczaj na początku jazdy) mam problem z włożeniem nogi, ale jakoś sobie radzę.

Jakie opony zastosowałeś bo mi to wygląda na Michaliny Orium??

Życzę miłej jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch już podciągnąłem bo faktycznie był za słabo napięty :) Jeśli chodzi o cranki nie mam problemów z wpinaniem bo już jestem przyzwyczajony do nich. Oponki to Kendy Koncept - w miarę tanie i lekkie przy okazji.

 

Życzę miłej jazdy :D

 

Wzajemnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jest wymontowana z roweru przełajowego który był do sprzedania w Krakowie, nie pamietam ile dokładnie płaciłem za nią, ale cena była niska. Dziś zrobiłem w deszczu jakieś 30km, jeździ się kapitalnie :D Trochę trudno się czasami wrzuca tylne koło na krawężnik, w końcu korby kręcą się cały czas; 9 razy na 10 się udało, raz uderzyłem kołem ale mam nabite ~90PSI więc nic się nie stało. Kapitalnie się robi stójkę, ćwiczyłem na każdych światłach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ivan - stronka jest super :) Mam nadzieję, że się rozrośnie. Niestety na stronie "Krzywe "złego" początki - część pierwsza" nie działają fotki, przynajmniej u mnie :025:

 

 

Klaniam,

No faktycznie nie biega... Tak mi sie zdaje ze nie wszystko udalo mi sie wrzucic na serwer. tak po prawdzie to robilem to na godzine przed wyjazdem do Worcester totez moglo mi sie cos pozajaczkowac. Proces poprawczy niestety zajmie troche bo nie wiem czy Webmajsterka do klepie sie do serwera od siebie z domu.

 

Pieeeeekny sprzet Skrzynia :blink: Az milo popatrzec :)

Pozdrawiam OSTRO i God save the Queen!

:)

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy ktos o tym wspominal bo nie czytalem calego watku, ale mozna by sobie zrobic tak ostre kolo czysto dla sprawdzenia jak to smiga

dorabiajac jakas zebatke i przykrecajac do mocowania tarczy w piescie i odwracajac tylne kolo.

Sam kiedys sie zastanawialem czy tak sobie nie zrobic, zalozyc stary lancuch skrocony no i pewnie jakis napinacz tez by pasowalo i jezdziemy ;)

A jakby zrobic jakis dystansik do tego to calkiem male mozna by zebatki stosowac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...

teraz dopiero załuje,ze sprzedalem stare koło tylne z mojego 28" pomykacza:(

Mam tylko przód, bede musial cos wykombinowac na tył, bo mam tylko stalowe...:P

 

Jeszcze doczytam dokładnie od poczatku ten temacik (bo czytalem tylko 2-3 strony od konca) nt. wolnobiegu 1spd

 

ps.: da sie zalozyc te oponki kenda koncept na zwykła felge trekingowa 28", bo jesli nie, to cały czar prysnie..:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...