Skocz do zawartości
  • 0

jaki rower kupić


Gość Gość

Pytanie

Gość Gość

Witam. Chciałbym kupić rower. Od niedawna zacząłem się tym interesować. Na co mam zwracać uwagę przy jego wyborze? Jeżdżę po asfalcie i ścieżkach / polnych drogach na dłuższe trasy. Na jakie parametry patrzeć i jakie marki wchodzą w grę, cena do ok.1800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie:

 

Jeżeli długie trasy po asfalcie (b. rzadko lasy i polne ścieżki) -> typowa szosówka

Asfalt + polne drogi, szybka jazda ale z pewnym obciążeniem (plecak z woda, kanapki, jakaś bluza/kurtka) rower typu Trekking (wąskie opony, duże koła (28"), wygodne siodełko, zwykle z bagażnikiem i oświetleniem)

Polne drogi + Asfalt (bardziej polne drogi, mniej asfaltu) + obciążenie -> rower typu Trekking (czasami zwany Land Cruiser)ale na szerokich oponach (opony 26"/28") osprzęt jak wyżej.

Trasy górskie (terenowe)-> MTB

 

Podstawą przy zakupie roweru jest wstępna ocena gdzie chcesz jeździć i jak.

oczywiście szosówką pojedziesz pewną odległość po polnej drodze, ale do przyjemnych i łatwych to należeć nie będzie.

rowery na wąskich oponach bardziej nadają się na twardą nawierzchnie ale za to gorzej spisują się na polnych grogach i w terenie.

szerokie opony lepsze są do lasu/polne drogi, ale zwykle na asfalcie wolniejsze są (większe opory ruchu).

małe koła lepsze są do szybkiego rozpędzania, teren, ale wolniejsze są na asfalcie

duże koła lepsze są do szybkiej jazdy (wolniej się rozpędzasz, ale za to masz większą prędkość maksymalną)

 

to taki "skrót" byś określił się jak chcesz jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...