Skocz do zawartości

[klucze] wyposażenie serwisu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę doposażyć swój serwis w narzędzia Chodzi mi o narzędzia które będą dostawały trochę po d... jak to na serwisie. Czy ktoś może się orientuje czy i gdzie można nabyć takie narzędzia. Nie chciałbym się pchać w ParkToola - chodzi mi raczej coś co będzie trwałe a i nie będzie straszyło ceną. Poprosiłbym o jakieś linki namiary marki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rozejrzyj się za kluczami firmy "Kuźnia" - używam z powodzeniem przy modyfikacjach ścianki wspinaczkowej lub w parku linowym. Przy rowerku tez grzebię za pomocą tych narzędzi.

Ważne jest by narzędzia były z odpowiednich stopów. Najtrwalsze są m.in. ze stopów Chromowo - Wanadowych lub Irydowo-Wanadowych. Bawiłem się też narzędziami ze stopów Chromowo - Molibdenowych, ale tu się nie wypowiem bo nie były mocno katowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej jakości imbusy kupisz w lidlu, link tutaj. Mam, korzystam, polecam.

Gwintowników potrzeba raptem kilka, typowych M3-M6. Z tych bardziej nietypowych mnie często przydaje się gwintownik do haka przerzutki. Wszystko do kupienia w każdym lepiej wyposażonym sklepie z narzędziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imbusy - polecam takie Bondhus Mogą być droższe niż inne klucze, ale są naprawdę mocne i żywotne. Bardzo dobre narzędzia robi polska firma Nusiu.pl Często ich wyroby są tyrane w serwisach a mechanicy je chwalą jako trwałe. Dobra rada: szukaj frezów etc w profesjonalnych sklepach narzędziowych bo często dodanie słowa "rowerowe" podbija cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...