Skocz do zawartości

[suport] awaria i skrzypienie


Markq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem gdyż prawdopodobnie z suportu lub tylnej piasty wydobywa mi się skrzypiący ale nie piszczący dźwięk [coś jak mocne pocieranie o siebie dwoma kartkami]. Dźwięk pojawia się zawsze gdy jadę na stojąco z naciskiem na prawą nogę. Sam suport to jakiś neco. Rower ma 7lat. Czy już czas na zmianę? (ważę 110kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że pedał tutaj rozrabia. Ja bym zajechał ten suport(jeśli przyczyna w nim tkwi) a gdy ustąpią zimowe warunki zmieniłbym na nowy.

Prawda - u mnie kedyś skrzypiał poluzowany pedał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czy pedał? Co prawda prawy trochę "lata" i przy stawaniu na niego słychać dźwięki ale czy to on? Jakoś nie chce mi się wierzyć, a co do zajechania usiał bym się postarać i to nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Długo diagnozowałem problem ale już znalazłem. Nic nie wymieniałem, kupowałem itp. Rozwiązanie było banalne. Nie wpadłem na to że szprychy nie były dokręcane od nowości(7 lat). Zauważyłem to gdy zmieniałem opony . Gdy oparłem się o koło to szprychy się tak wygięły że aż myślałem że po kole. Kupiłem kluczyk za 5 zł i aż radość z jazdy. Temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...