Skocz do zawartości

[rower] Giant XTC 3 -opinie


sPiDy

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego jaki masz fundusz na to. Ja czytając opinie na forum dotyczące amorków jeśli bym zmieniał to na jakiegoś FOX-a (jeśli masz więcej $$) jeśli nie to na Rebe. Dokładnie modelu nie podam bo nie wiem jak jest z max. wagą. Musiałbyś się w sklepie dowiedzieć, albo niech wypowie się ktoś kto zna się na amorkach.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi czy możliwe jest żeby amortyzator praktycznie w większości się schował , sztywno pracował pod kimś kto waży 100 kg Mówie konkretnie o xtc 3... Nie czułem tej płynności , przyjemności z pracy nowego amora a bardziej czułem się jakbym jechał na moim starym bardzo wysłużonym rst na elastomerach !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Rozchodzi się o rozwianie wątpliwośc czy ten amor nie pracował prawidłowo bo koleś ze sklepu mi go źle zestroił , za mało dał powietrza etc. czy jest problem tylko i wyłącznie z moją wagą :) wypytuję się bo lepiej się na tym znacie :) a cholernie mi się podoba ten giant

Spidy nie denerwuj mnie z tym twoim rowerem jest boski i dopóki nie kupię sobie takiego już nigdy nie popatrzę na twoje foty :D

jak myślicie jaki rozmiar ramy wybrać mam 184 cm wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do odpowiedzi sPiDY-ego na rowerze się po prostu płynie :)

nullum myślę jednak że źle gość w sklepie napompował. Ja ważę niecałe 80 kg jak go kupiłem to strasznie lekko chodził, myślałem że tak jest ok. Jak wsiadł mój kumpel o wadze prawie 100kg aby się "karnąć" to amorek się faktycznie cały schował jak pod wodę. po kilku dniach podjechałem do sklepu giant aby przerzutki dostroić i mi dopompowali amortyzator, chodzi ciężej ale odczuwalnie jest lepiej, dzisiaj jak kumpel wsiadł aby sprawdzić różnica już była spora ( nie zniknął) :) więc wychodzi na to że musisz go dopompować i powinno być ok :icon_lol:

A co do rozmiaru ja mam 177 i rozmiar M więc myślę że dla siebie L będzie idealna ale to już w sklepie sprawdzisz ( stojąc mając ramę pomiędzy nogami musi pozostać przestrzeń taka aby można było pięść włożyć ).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zauważcie ciśnienia dla skoku 80mm dla wagi 90+ - 175+ a dla 100-120 dla tej wagi 135+

wnioski uszczelki wytrzymają ciśnienie przeliczając tabelkę około 150kg przy skoku 100mm jaki jest w xtc

ja bym poprosił w sklepie o nabicie do 150psi i wtedy jak schowasz to znaczy że jednak coś nie tak ale wątpię myślę że może być za twardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym xtc 3 nie podoba mi się tylko kierownica ... ale niedługo zmiana na prostą ritchey'a carbon np : coś takiego New kierownica

nie no tu cie nie rozumiem, wiem firma dobra ale ani lekka ani tania i tak naprawdę nie karbonowa tylko w w oplocie karbonowym alu, ja kupiłem http://allegro.pl/kcnc-kierownica-sc-bone-31-8-scandium-128gr-bs-i1549357394.html i jest ok ale jak chcesz plastik to może http://allegro.pl/easton-ec70-carbon-133g-lemonbike-i1553165045.html

powiedzcie mi co myślicie o zmianie samych tarcz na slx ?

pomyślał bym nad klockami a może potem tarcze bo same tarcze niewiele pomogą chyba że większe

ps. i jak moja rada odnośnie amorka pomogła?? pewnie przy tych ciśnieniach o których pisałem amor zmienił się w kamień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzęt ma służyć do takiej jazdy jak na filmiku, to przejście na krótką i prostą pogorszy sprawę. Riser lepiej sprawdza się na zjazdach i generalnie ułatwia kontrolę nad rowerem.

 

Natomiast jeżeli mimo wszystko prosta to EC70. IMO trudno o coś lepszego za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super koniec z rowerkiem - zerwane więzadło krzyżowe w kolanie mam spokój na 5 miesięcy - już po pierwszej operacji przede mną jeszcze druga :D cały sezon stracony . Nie wyrażę słowami swojego zdenerwowania. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...