Skocz do zawartości

[bagaże] Bagażnik, plecak - na wyprawy


90Pepek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. ( jestem nowym użytkownikiem )

 

Z góry sory jeśli temat gdzieś był, ale nie znalazłem aktualnego tylko same pozamykane.

 

Problem jest nastepujący. 3 lata temu kupiłem sobie rower i nie przypuszczałem, że weźnie mnie na wyprawy rowerowe. Mam ogromną ochotę na życie w "dziczy" :D zdala od zgiełku i hałasu miast. Do roweru można przypiąć tylny bagażnik tylko musiało by to być na jakiś przedłużonych śrubach ponieważ nie ma możliwości bezpośredniego przykręcenia. Zastanawiam się czy obciążenie na takich ( 5mm śrubach bodajrze) jest dobre dla roweru. Czy lepszy byłby bagażnik z przodu / na sztycy czy jakoś tak bagaż przypiąć do ramy ? Rozważałem jeszcze plecak. Jednak po 60km jazdy na działke do kumpla myślałem że kark wyjdzie mi inną stroną ( plecak NIE ROWEROWY tylko zwykły szkolny ) <- więc może to też wina. Przyczepka odpada z powodów dużych kosztów :/ ( chyba że sam zbuduje :P ) Jeśli macie jakiś pomysł, jak można zabrać ze sobą bagaż ( na taką tygodniową wycieczke pod namiot ) proszę o odpisanie.

 

Proszę, również o jakieś opinie czy na takie początki ( 3 - 7 dniowe wyprawy ) opłaca się kombinować z bagażnikiem i sakwami [jeśli tak to czy zbytnio nie popsuje sprzętu jak bagażnik byłby przerabiany / czy bagaznik na sztycy jej nie uszkodzi ] ( jeśli tak to proszę o opinie na temat przerabianych bagażników ) .

Czy lepiej kupić plecak ( 20 - 30l )i jakoś to przetrwać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozpisałeś się dość szeroko a spróbuje Ci odpowiedzieć dość krótko wedle własnego doświadczenia na wyprawy do siedmiu dni powinno Ci wystarczyć :

- sakwy ale tylko boczne ( myślę że między 40-60 l pojemności starczy )

- śpiwór na górę bagażnika ( w wielu miejscach możesz się spotkać z odmową noclegu na jedną noc , a jak mówisz że nie potrzebujesz pościeli to patrzą o wiele przychylniej )

- plecak owszem tak ale taki który możesz gumami przyczepić łatwo do bagażnika ( ja robię to tak że na dół daję spiwór a na górę plecak )

- namiot niekoniecznie - chyba że chcesz koniecznie zaoszczędzić na kasie i nie chcesz płacić za noclegi ( jednak to zawsze dodatkowe obciążenie , czasami nawet znaczne )

Pozdrawiam geodan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moloch89

 

Otwory mam ale z jednej storny blokuje mi kabelek z hamulca :/. Chyba że masz na myśli otwory na ramie ?

Jeśli możesz pokaż jakiś bagażnik nie wymagający otworów, a sprawdzający się w różnych sytuacjach

Zdjęcia ( nie wiedziałem co pstryknąć więc sory że ich tyle, jeśli nie ma pewnego elementu, o który chodziło to pstrykne i będzie :] )

>LINK DO ZDJĘĆ< I jeszcze 2 :P

 

Geodan

 

Problem z bagażnikiem wpierw muszę rozwiązać, potem szukać odpowiednich sakw

Dzięki za rade. Na pewno skorzystam z nich jak już zaopatrzę się w odpowiedni sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz mocowania do normalnego bagażnika rowerowego. Jedyne co przeszkadza to hamulec tarczowy, ale do tego można kupić adapter crosso albo samemu dorobić tuleje. A co do bagażnika to polecam crosso, naprawde solidny i w miare tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy własnie jak się dorobi taką tuleje ( napisałem w 1 poście śruba sory :D ) czy ten adapter czy automatycznie nie zmniejszy się maksymalne obciążenie bagażnika i czy przy ewentualnym przeciążeniu nie strzeli i rozwali wszytsko w drobny mak ?:P ( może troche podkoloryzowane :P )

 

Czy ktoś może podzielić się również opinią bagażnika z tulejkami / adapterem ? Czy jest to praktyczne i wystarczające ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleja jest dosyć gruba wiec calkiem dobrze przenosi obciążenie http://www.szumgum.com/adapter-crosso-do-hamulcow-tarczowych.html

Ja używam bagażnika crosso właśnie z tym adapterem i całkiem solidnie sie to trzyma. Jak na razie odbyłem tylko jedną wycieczkę z sakwami jakies 500km i nie było problemu a załadowałem ze 25kg bagażu :)http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5878e36f7deab0e5.html Na dodatek w mojej ramie ten otwór na śrube jest wywiercony w takiej wypustce więc tuleja niebardzo ma sie o co zaprzeć i gorzej przenosi obciązenie, ale po powrocie śrubka była nadal idealnie prosta. Jedynie jak będziesz wybierał adapter to wybierz najkrótszy jakiego potrzebujesz bo bagażnik będzie na jedą stronę nieco przeciągnięty, albo trzeba dać takie tulejki po obu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ten kłopot że w sklepie z kolesiem przymierzaliśmy jakiś tam i nie pasowało zbytnio :/ ( bez tulejek przymierzałem bo nie miał nic na przedłużenie ) chyba że macie do polecenia jakiś bagażnik ( konkretny ) i gdzie w okolicach jest możliwość przymierzenia / zakupienie tak owego bagażnika ?? Mieszkam w Piekarach Śl. więc, okręg Katowice, Chorzów, Bytom, Tarnowskie Góry i takie tam wchodzą w gre ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.crosso.pl/pages/pl/kontakt/sklepy-patronackie.php

 

ewentualnie ten bagażnik powinien pasować bez zadnych dodatkowych tulei, bo ma już przyspawane do dolnych mocowań, ale jest droższy i ma mniejszą nośność niż crosso bo 25kg a nie 35.

http://www.alpebike.pl/sklep_v3/product_info.php?manufacturers_id=34&products_id=1977

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik Crosso to podstawa, zamiast tulei Crosso można też kupić kilka podkładek po 10gr i samemu dobrać ich ilość. I oczywiście co najmniej sakwy crosso dry. Jeżeli masz zamiar jechać z całym "biwakiem" to rozpatrzył bym zakup worka crosso do zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszytskim za opinie i pomoc. Jeśli ktoś coś jeszcze miałby do napisania bardzo prosze, chętnie poznam innych opinie.

 

A czy tyle podkładek nie będzie słabsze w porównaniu z tuleją ?

 

Widzę że znaczna ilość osób chwali sobie bagażniki CROSSO ? Co sobie w nich chwalicie ? Konstrukcje, montaż, demontaż ? Jak to wygląda ? Szybko sprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bagażnik podobno jest: lekki, wytrzymały, stosunkowo tani. Sam przejechałem z nim dopiero ok. 350km, ale w tym roku szykuje się dużo więcej.

 

A czy tyle podkładek nie będzie słabsze w porównaniu z tuleją ?

 

Jak zamontujesz 10 podkładek to pewnie może być ciut słabsze, ja w swoim montuję 3 podkładki i jest git.

 

Zastanawiam się nad workiem Crosso Dry bag jako uzupełnienie sakw dry big na namiot, karimatę. Dlaczego nikt nie pisał o wożeniu śpiwora w sakwie kosztem większych sakw? Nie jest to praktyczne? Bo jakoś nie uśmiecha mi się wozić na bagażniku namiotu, karimaty oraz śpiwora oddzielnie.

 

Swoją drogą, podobno na ten sezon Crosso szykuje jakieś nowości w skład których wchodzi między innymi torba na kierownicę. Już się nie mogę doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie osobą, które udzieliły się w temacie :). Wielka "Okeyka i buziak" dla was :D Pozostaje mi już tylko jeździć, pytać, przymierzać , kupić i JECHAĆ :D. Jeśli miałbym kłopoty z pewnością się zgłoszę :)

 

Moderatora proszę o zamknięcie tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...