Skocz do zawartości

[amortyzator]Jak przywrócić do świeżości amortyzator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam treka 930. Amortyzator nie wiem jaki ale bikipedia pokazuje że jest to jest to Rock Shox Indy S

Teraz pytanie jak zakonserwować ten amortyzator bo dojście jest trudne. Dodam że jak się wjedzie w większą górę do amortyzator skrzypi, piszczy. Poniżej umieszczam zdjęcie.

ba0e759efd85.jpg

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu coś znajdziesz przydatnego? http://www.forumrowerowe.org/topic/55275-amortyzator-rs-indy-c-jak-wyciagnac-lagi-gorne/ Zalej go olejem, no ale zależy ile ważysz i czy go będziesz dobijał...

 

EDIT: Nie zauważyłem, że dałem ci linka do wersji C a ty masz wersję S. Jednak nie usunę go, może coś będzie podobne i Ci pomoże :thumbsup::).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to indy ma w srodku sprezyne i elastomery. Wystarczy wyjac amora z roweru, rozkrecic (dolne srubki odkrecasz o 2 obroty, pukasz w nie mlotkiem, oddzielasz golenie gorne od dolnych, odkrecasz gorne korki i rozbierasz wszystko). Czyscisz, smarujesz elastomery i sprezyne smarem moze byc do lozysk, ewentualnie mozesz np czesc elastomerow wymienic lub wywalic, bedzie bardziej miekki, skladasz wszystko do kupy i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...