Skocz do zawartości

[koło przód] Fox / QR15 / 6 śrub / lekkie i wytrzymałe / AM


n4k5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze :-)

Kilka dni temu kupiłem Talas'a na QR15 i będę potrzebował kółka na przód pod tarcze. Rower coraz bardziej idzie w kierunku AM, niż Tour/Trail dlatego dobrze by było aby było wytrzymałe oraz wiadomo.. w miarę lekkie (~800g).

Pieniędzy, których nie mam na zakup tego koła to około 600 zł :) Dobrze by było aby zakupy odbyły się w CRC z racji obniżek, darmowej wysyłki i zaplotu.

 

Zestawy o jakich myślę to :

 

1. Hope Pro 2 15mm vs. Nuke Proof Generator 15mm, Mavic XM719, DT Competition 2.0-1.8

2. Hope Pro 2 15mm vs. Nuke Proof Generator 15mm, Mavic XM819 (ciut lżejsza i UST), DT Competition 2.0-1.8

3. Hope Pro 2 15mm vs. Nuke Proof Generator 15mm, ZTR Flow, DT Competition 2.0-1.8

 

Kilka pytań, które się nasuwają:

a) Czy faktycznie lepiej brać piastę na 15mm czy jednak 20mm i dać przelotki?

B) Czy do XM719 brać taśmę Velox oferowaną w CRC przy customowym kółku czy zaopatrzyć się w coś lokalnie?

c) Warto wybrać nyple pro-lock czy odpuścić? (z teco co czytałem to różnie bywa z ich wspaniałością)

d) Czy tworząc customowe kółko w CRC można wybrać kolor jak i rodzaj nypli? (np. przez e-mail, na liście wyboru są tylko czarne pro-lock)

e) A może jakieś fabryczne kółko do 600zł?

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrówka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obręcz XM819 , solidna i UST więc możesz nie stosować żadnych taśm uszczelniających, a kiedy zakładasz dętkę nie musisz stosować opaski.

Mam taki zestaw na piaście DT 340 + competition + XM819 - solidne kółko.

Co do piasty, bez przesady piasta 15mm w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...