Skocz do zawartości

[okulary] jakie okulary polecacie?


naiLo

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej lepsze, oczy ma sie tylko 1-dne. Ja kupilem pierwsze najtansze uvexy i zalowalem, jakbym mial kase bralbym cos porzadnego -rudy np, teraz mam arctica za 60 zł i sa ok, ale sie latwo rysuja ogolnie nie sa trwale- dzewczyna je upuscila na beton i mam takie kropki na nich ze .... ale nie bede przeciez okularow co chwile zmienial wiec zostawiam je. Pozatym farba odpada z nich :/. Jak masz kase to celuj w jakis model rudego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno kupiłem okulary firmy GOGGLE niby każdy model kosztuje 99zl ja dalem za swoje 80 i nie żałuję rewelka, szkła przeźroczyste lekko przydymione, mega wytrzymałe i do tego lekkie że nawet nie czuć ich że się je ma ubrane ;) dokładnie model E426-1, a używam ich i na szosie i w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam UVEX'Y nie wiem jaki model dokładnie ale bardzo jestem z nich zadowolony, leżą i wyglądają super. Jak już ktoś wcześniej zauważył bardzo przydatne są białe szkiełka a to dlatego że nie zawsze świeci ostre słońce, a białe szkła są bardzo przydatne podczas jazdy w leśie (małe robaczki, muszki itp. i itd). Moje UVEX'Y kosztowały 70 zł. a białe szkła mam no name ale jak bede miał troche $$ to także kupie UVEX'Y bo warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem niedawno Zeppeliny polaryzacyjne.

 

Przyznam - że wykończone są przyzwoicie - i ładne stylistycznie - ale zdecydowanie za delikatne jak na moje brutalne zwyczaje traktowania bzyli... :)

Przyznam jednak że szkła się sprawdzają - nie są za ciemne - więc nawet w pochmurny dzień są ok.

 

Używam ich na przemian z airfighterami Uvexa (pomarańczowe).

Uvex to - jak dla mnie klasyk. Miałem chba z 5 par - każda w końcu się łamała albo obierała z farby - ale zawsze były świetne szkła i duży komfort użytkowania...

 

Te, które mam teraz wytrzymały rekordowy czas - 3 sezony - może dlatego że miałem jednocześnie Rude Prodżekty (niestety się połamały :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jezeli juz przy okularkach jestemy,jezeli szukacie okularkow uvexa(arctica chyba tez) to nie przeplacajcie,poszukajcie w ksiazce telefonicznej w waszym miescie hurtowni bhp,zadzwoncie i sie spytajcie czy uvexa maja,ceny naet polowe mniejsze niz w sklepie,ja swoje uvexy w gdansku kupilem(hurtowni,a byl caly wybor lacznie z tymi sportowymi modelami,a to przeciez bhp hurtownia),ceny polowe tansze niz na allegro z wysylka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Uvexy Airwing pomarańczowe, znieksztalcenia obrazu niezauważalne, swietnie leża, są lekkie, jednak po kilku miesiącach używania pokazało się małe pęknięcie, nawet nie wiem kiedy bo mi nie spadały, rzecz nie zauważalna podczas jazdy bo to zewnetrzny, górny róg szkiełka, ale troche irytujaca w okularach za prawie 100 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam airwingi i hotwire(zrypane już), fajne one są, ale jak coś się zniszczy to do wyrzucenia bo w tej kategorii cenowej nie ma mowy o jakiś częciach zamiennych, głupich zauszników nigdzie nie ma(zrobiłem prowizorke), więc następne będą jakieś Rudy Projecty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja cosik skrobne o binoklach :030: miałem mały dylemat co wybrać, wziąłem to:693mm.th.jpg

 

po przecenie dałem 60 złotych, dostałem do tego etui. Teraz nieco uwag, raczej średnio wytrzymałe :angry: dzis znów spadły na ziemie i wyleciały szkła z oprawek na szczęście wszystko ok :D mogłyby lepiej leżeć na nosie, raczej lekkie :035:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Mam maleńkie pytanie.......... kupiłem okulary Uvex a-trix rs small wczoraj je pierwszy raz założyłem i masakra..........bardzo powiększają głębie jak siedze na rowerku to wydaje mi się że jestem wielkoludem razem z moim Garym Fisherem :) a każda mała dziurka staje się kilkakrotnie większa.Czy to normalne w okularach????To moje pierwsze okularki w życiu i nie wiem czy tak powinno byc, chociaż jest napisane że są poprawne optyczne i wiele innych plusów ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

Witam Wszystkich! Mam maleńkie pytanie.......... kupiłem okulary Uvex a-trix rs small wczoraj je pierwszy raz założyłem i masakra..........bardzo powiększają głębie jak siedze na rowerku to wydaje mi się że jestem wielkoludem razem z moim Garym Fisherem :) a każda mała dziurka staje się kilkakrotnie większa.Czy to normalne w okularach????To moje pierwsze okularki w życiu i nie wiem czy tak powinno byc, chociaż jest napisane że są poprawne optyczne i wiele innych plusów ;) pozdrawiam

 

 

hehehehe, przyzyczaisz sie :) ja za to jak sciagam czasami gogle, to wydaje mi sie, ze cos nisko siedze na rowerze i w ogole jakos plasko :) tez mam Uvex ale model Champ.

Champ..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakies Brendy... Mam je od 2002/03 roku chociaż jest to model ATHEN 2004(czyli robiony dla olimpijczyków na olimpiadę w atenach) I jak by nie patrzeć to przez te 4 lata cały czas są w 100% OK... U mnie cała rodzinka śmiga w Brendach i wszyscy są zadowoleni...

 

PS Jak je dostałem to cena rynkowa wynosiła 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tych:

http://www.allegro.pl/item105272095_okular...roject_rpj.html

 

niby rudyproject ale...

 

 

i pytanko:

wam też jak jeździcie w okularach po jakiś większych dołkach zsuwają się troszke okulary?

nie wiem, może mi się wydaje ale zawsze je poprawiam, sam nie wiem czy to tak zawsze jest czy mam jakąś zdeformowaną łepetynę :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktos gdzie w Katowicach i okolicach mozna dostac okulary Arctica ?

Ktos tu wczesniej wymienil sklep na Matejki, niestety juz nimi tam nie handluja, maja tylko koncowke w postu kilku sztuk.

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie używam niedawno kupionych - specjalnie dla potrzeb rowerowych - okularów Brendy model z serii:

 

3PH009

 

z żółto-pomarańczowymi szkałmi - rozjaśniającymi bez polaryzacji - model 3PH009 6.3.6 kupione w InterSporcie. Prawie nie czuć, że coś leży na nosie...

 

Bardzo sobie cenię i te konkretne okularki, i tą markę ( mam jeszcze dwie pary innych okularków Brendy ), natomiast kiedyś "przejechałem się" na Uvexie, na modelu Shooter SV, kupionym za cięzkie pieniądze w sklepie... Po pół roku wyglądały jak chiński badziew z ruskiego bazaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...