Skocz do zawartości

[korba] Aerozine Titanium czy FSA K-Force MTB


rauf

Rekomendowane odpowiedzi

Guys, co byście brali? Kolorowo czy karbonowo? :icon_wink:

Aerozine-Titanium X12-SL-A3 vs FSA K-Force MTB +BB30

Różnica w wadze niewielka, niby FSA to dużo bardziej renomowany produkt, ale w jednym bajku włożyłem już aerozynę i raczej nie mam zastrzeżeń. Łożyska lodzio miodzo...

Te zresztą i tu i tu są ceramiczne. Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za te same $$$ to FSA :) Nie wiem jak w BB30 ale MegaExo u mnie chodziło idealnie wbrew temu co naczytałem sie w necie o padających po 100km łożyskach.

 

No właśnie trudno mi to porównać, bo nie czaję czy to faktycznie jest model porównywalny...to chyba jakiś poprzedni rocznik? Któryś kolega może wie?

link allegro

 

To jest chyba nowy model?

K-Force Light ATB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z aukcji to stary model rózniący sie jedynie ramionami od mojego Afterburnera 2007 ( waga 850 gr.). Łożyska jak widać są także "zwykłe" nie ceramiczne. Druga to nowa korba ale inny suport - w sumie to zupełnie inna liga :)

Tu jest bez łożysk ( waga ok 100 gr ) - raptem na ramionach urwali 110

http://allegro.pl/fsa-k-force-44-32-22-dlugosc-ramion-175-i1421196473.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z aukcji to stary model rózniący sie jedynie ramionami od mojego Afterburnera 2007 ( waga 850 gr.). Łożyska jak widać są także "zwykłe" nie ceramiczne. Druga to nowa korba ale inny suport - w sumie to zupełnie inna liga :)

Tu jest bez łożysk ( waga ok 100 gr ) - raptem na ramionach urwali 110

http://allegro.pl/fsa-k-force-44-32-22-dlugosc-ramion-175-i1421196473.html

 

Sivydym, dzięki za podpowiedź. Nie wiem czy się w to pchać, skoro zważone przez mnie aerozyna miała 712g (ze wszystkim)...

 

aaa i kosztuje 30% FSA :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rauf, tylko pytanie jak ze sztywnością? FSA wieże że ramiona są sztywne a o Aerozine słyszałem że nie mają super sztywności (same ramiona, jak z koronkami nie wiem).

A ktoś wie ile mogą ważyć same ramiona z aukcji którą podał sivydym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rauf, tylko pytanie jak ze sztywnością? FSA wieże że ramiona są sztywne a o Aerozine słyszałem że nie mają super sztywności (same ramiona, jak z koronkami nie wiem).

A ktoś wie ile mogą ważyć same ramiona z aukcji którą podał sivydym?

 

KosteQ, ja jestem łykend warrior :icon_mrgreen: i różnic w sztywności osprzętu po prostu nie czuje. A znowu moja skłonność do płacenia za brandy też ma granice :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ważysz 90 kg, spróbujesz podjechać z 50m pod jakieś 20% na 22-21 i się wczujesz :) Jechałem raz na pożyczonym rowerze, a porównanie do XT 770.

 

Wiesz, właściwie co to za porównanie, skoro korby są z innych półek, do tego jest BB90 vs BB30... Zdecydowanie K-Force Light, chyba, że z jakiegoś powodu nie lubisz karbonu. Czytałem test, w którym wersja szosowa w porównaniu z całym hi-endem zajęła 2 (albo ewentualnie 3) miejsce pod względem stosunku wytrzymałość/waga, za nowym Dura-Ace tylko. I chyba była też najbardziej opłacalna, ale tego już nie jestem pewien.

Nie oczekiwałbym zbyt wiele od ceramicznych łożysk.

 

110g różnica w wadze ramion to przepaść w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...