Skocz do zawartości

[Łańcuch] connex 904 + spinka 10 rz?


frodulec

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem łańcuch connex 904 w komplecie ze spinką (z napisem 10 speed na boku). Założyłem łańcuch razem ze spinką. Spinka wydaje się być założona ok ale usztywnia łańcuch i kiedy spinka przechodzi przez przerzutkę, łańcuch przeskakuje. Zła spinka? Czy może na początku trzeba rozruszać okolice spinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze nie ma szans żeby spinka była zarówno do 10 i 9 biegowych łańcuchów? trochę się pomęczyłem zanim zapiąłem to fakt ale bez przesady. najciekawsze jest to czemu taka spinka jest w komplecie z łańcuchem 9 biegowym (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem łańcuch connex 904 w komplecie ze spinką (z napisem 10 speed na boku). Założyłem łańcuch razem ze spinką. Spinka wydaje się być założona ok ale usztywnia łańcuch i kiedy spinka przechodzi przez przerzutkę, łańcuch przeskakuje. Zła spinka? Czy może na początku trzeba rozruszać okolice spinki?

Spróbuj jeszcze założyć inaczej spinkę (do "góry nogami"). Spinki connexa (testowałem 8rz) mają tak, że działają tylko w jednym kierunku. Przy niewłaściwym założeniu łańcuch skakał u mnie na najmniejszej zębatce w kasecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i tak nie zmienia faktu, że spinkę musi wymienić, posiadam takową spinkę i jej zapinanie jest bezproblemowe. Zresztą w pierwszym poście już kolega piszę, że na spince napisane jest 10sp, a łańcuch jaki posiada to Connex 904. Więc albo kolego wymieni albo kupi we własnym zakresie nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

sprawa się wyjaśniła - w szosowym (kross atrox) mam kasetę i łańcuch 9 rz, a przerzutkę na 10 :D(fabrycznie tak) (w zasadzie nigdy nie używałem tych najtwardszych przełożeń, a na klamkomanetkach nie jest rzecz jasna pokazane który bieg jest wrzucony ;P ). A sprzedawca wysyłając niepasujące spinki też się nie popisał. Teraz mam i w szosowym i górskim spinki connexa na 9 rz i działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w którym sklepie zakupiłeś ten łańcuch? Ostatnio również nabywałem Connexa z tym, że na 10 rzędów a dostałem 9 i dopiero po niezbyt przyjemnych formalnościach dostałem właściwy.I po prostu chcę wiedzieć czy czasem to nie ten sam sprzedawca. Może być informacja przez PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...