Skocz do zawartości

[łańcuch] connex,kmc,shimano


Pr5Rider

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Nadszedł czas na małe zmiany w rowerze, teraz kolej na napęd. Mam korbę SLX, przerzutke x.7 i kasete shimano hg-50 do tego szukam mocnego łańcucha ze spinką a oto moje typy :

CONNEX 900

sh LX,XT,deore

w shimano odrzuca mnie właśnie jej brak : (

i czy mogłbym zrobić taki myk :) kuopic connexa 900 i zmieniac go łańuchem deore co 300km ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możesz kupić dwa łańcuchy Shimano ( np. HG73 ) plus spinka SRAMa i powinno działać bez zastrzeżeń.

Panuje taka teoria,że elementy napędu bezpośrednio ze sobą współpracujące powinny być homogeniczne ( czyli od jednego producenta). Wymiana łańcucha co 300 km jest IMO lekką przesadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony polecam łańcuchy sram, kultura pracy(zwłaszcza w błocie)jest o wiele lepsza niż w przypadku shimano. Jeżdżę na kasecie sram pg-990 + łańcuch pc-971 i 990, kaseta spokojnie na sezon mi starcza i dwa łańcuchy. Później wrzucam to do zimówki, pg990 mam juz druga zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Campa C9 i zapominasz co to zrywanie czy rozciąganie łańcucha :D

 

Nie zawsze KMC i connex to powiedzmy, że uniwersalne łańuchy z czego connex robi zdecydnowanie lepsze..

Macie jeszcze jakieś porady ?

Nie byłbym tego taki pewny, poczytaj sobie o tych "super" łańcuchach connexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mozna przejechać na łańcuchu C9 bez wyraźnego rozciągnięcia, takiego, które musi zakończyć się jego wymianą?

Chodzi o użytkowanie "normalne" czyli tak jak większość użytkowników MTB: troche asfaltu, trochę terenu, czasem po suchym, a czasem po mokrym i błocie.

Chyba że ktoś ma doświadczenie to można rozgraniczyć:

-ile km w rowerze szosowym?

-ile w rowerze tylko w terenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srama miałem pg-971 6 miesiecy i był wyciagniety i 3 razy zerwany, kaseta po nie całych 2 tysiącach miała już wyrobione ząbki : /

 

hahaha

no to się nie dziwię, że po 2tys miałeś wyrobione zębatki. Łańcuch się zmienia po GÓRA 600km i to jeśli był jeżdżony w miarę dobry warunkach.

 

Łańcuchy SRAM'a mają najlepszy stosunek jakości do ceny, oczywiście według mnie ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ;)

Czemu takie magiczne liczby ?

Ja zmieniam łańcuchy jak mi się przypomni ;) ale gdybym miał zmieniać co 600 km to co dwa tyg byłaby wymiana ;/ zamiast cieszyć się jazdą ciągle bym musiał pamiętać o zmianie :)

Z doświadczenia mogę powiedzieć że najszkodliwszy wpływ na napęd ma piasek i nie ma znaczenia czy wymienię łańcuch po 500 km czy 2000 istotą jest czysty łańcuch

zapiaszczony i uwalony łańcuch zniszczy w momencie kasetę i na nic wymiany

Hm.. co do firm produkujących łańcuchy mogę powiedzieć że Sram i Shimano słabo mi przypadło do gustu

generalnie na Campie można pojeździć, KMC te droższe modele również nie są złe np. Z 9900- spokojnie ujedzie się 5k km

co do Connexa ja akurat mam miłe wspomnienia 9500 km ale jest wiele skrajnych opinii o tych łańcuchach

Moim skromnym zdaniem wszystko zależy od tego w jakich warunkach jeździmy i jak potem traktujemy swój napęd :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mozna przejechać na łańcuchu C9 bez wyraźnego rozciągnięcia, takiego, które musi zakończyć się jego wymianą?

Chodzi o użytkowanie "normalne" czyli tak jak większość użytkowników MTB: troche asfaltu, trochę terenu, czasem po suchym, a czasem po mokrym i błocie.

Chyba że ktoś ma doświadczenie to można rozgraniczyć:

-ile km w rowerze szosowym?

-ile w rowerze tylko w terenie?

 

Mi C9 poszła w 6000 km przy 5960 km zaczęła przeskakiwać, przeżyła zimę, błoto i ostre kręcenie szosą. Okres bez wyraźnego wyciągnięcia to okolice 900-1000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu, miałem łańcuchy kmc i shimano. osobiście polecam shimano, lepsza kultura pracy.

jeżeli chodzi o spinki to miałem connexa i srama, polecam connexa (link)zapinasz w kilka sekund, ze spinką srama się męczyłem ponad 15 min, zapiąłem pojeździłem trche i wywaliłem zmieniając przy tym na connexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mozna przejechać na łańcuchu C9 bez wyraźnego rozciągnięcia, takiego, które musi zakończyć się jego wymianą?

Chodzi o użytkowanie "normalne" czyli tak jak większość użytkowników MTB: troche asfaltu, trochę terenu, czasem po suchym, a czasem po mokrym i błocie.

Chyba że ktoś ma doświadczenie to można rozgraniczyć:

-ile w rowerze tylko w terenie?

 

u mnie wytrzymal jakies 3500km. Teraz dobije go w zimie i pewnie w marcu/kwietniu czeka mnie wymiana napedu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam, bo już mam mętlik w głowie po przejrzeniu tematów o wytrzymałości łańcuchów.

Krótko i zwięźle: czy porównywał ktoś przebiegi na łańcuchach shimano i connexa? Czy jeden connex wytrzyma więcej niż 2xHG73? Warto odchodzić od sprawdzonego systemu dwóch łańcuchów shimano?

Docelowo wybrany łańcuch/łańcuchy mają współpracować z kasetą slx (11-28 więc nie doradzajcie dorzucenia do xt :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...