Skocz do zawartości

[amortyzator przód] golenie do teflonowania


scaraab

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktos ma ochote to moze poszukac maszyn Grazioli.Jest w nich glowny wal ,po ktorym porusza sie co kilka sekund przod tyl caly obrotowy "stol" z narzedziami,pracuje to 7 dni w tygodniu 24/h. Nie sa tam wytarcia jak pisze Cynamon jako wypolerowane rysy,tylko zmatowienie calej powierzchni na odcinku pracy.Jesli w maszynie jest zastosowane mikrosmarowanie to nie ma mozliwosci wystapienia tego zjawiska.Jesli ktos zaklada w nieprawidlowy sposob nowe uszczelnienia , juz je na wstepie niszczac,lub nie wystepuje smarowanie to dzieje sie to co opisalem wczesniej.Zeby bylo jasne,cokolwiek widac dopiero po roku czy kilku latach w tego typu pracy.Abstrachujac od tego nie widze za bardzo tego zjawiska w amorach.Ostatnio robilem serwis reby znajomemu.Chlop robi jak na mnie gigantyczne przebiegi w zaden sposob nie serwisujac.Uszczelki kurzowe zapchane syfem do zera,gabki smarujace z blotko olejowe,w srodku multum syfu.Wynik ,patrzac pod siatlo minimalne zmatowienie na gornych lagach w kilku miejscach,uszczelnienia do wymiany,wyraznie rysy w slizgach.Z reszta sie zgodze jak pisze Endurorider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie od uszczelek, to od górnych ślizgów. Przed zdemontowaniem widelca nie było śladu zużycia. Na dolnym ślizgu są podobne ślady z drugiej strony lagi. Wewnątrz tej goleni (w drugiej było całkiem czysto i nie ma śladów zużycia) było pełno ziemi lub piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej uszczelce w amortyzatorze masz pod gumą metalową spreżynkę? Owszem, NA WIERZCHU jest metalowa sprężyna, ktora dociska ale nie w środku.

 

Na przykład w uszczelkach Rock Shoxa jest coś takiego. Na jednej uszczelce są dwie sprężynki, na wierzchu i jedna pod gumą od wewnątrz, nie widoczna do puki nie wyjmiesz uszczelki. Nie pisze że we wszystkich bo pewien nie jestem, ale na pewno w uszczelkach do Tory, Recona, Revelationa, Reby (to te same uszczelki).

 

Zamieszczam zdjęcie poglądowe --> http://img227.imageshack.us/i/rockshoxuszczelkikurz41.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stefan2810, racja czyli czysto technicznie moje słowa były błedne z tym, że chciałbym teraz doprecyzować moją wcześniejszą wypowiedź: chodziło mi o to, że nie ma takiej uszczelki w amortyzatorze gdzie goleń/tłok styka się z metalową sprężyną i nawet w przypadku tych widać na zdjęciu nie ma takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...