Skocz do zawartości

[amortyzator] Fox F100 RL vs RLC


Rekomendowane odpowiedzi

trochę dziwne ...brzmi jak 'platforma' (tak to nazywa fox) - a dokładniej jak tłumienie kompresji.

 

na prawej goleni masz 2 czy 3 ustawienia?

masz jedno na szczycie - regulacja tłumienia powrotu

dźwigienkę - blokada

jeden krążek pod wajchą od blokady - regulacja tłumienia kompresji (low speed compression)

 

coś jak na obrazku poniżej? (to akurat model 2010, na górze zamiast regulacji tłumienia powrotu jest regulacja przełamania blokady

Fox_2010_RLC_compression_knobs.jpg

 

A czym twoim zdanie jest interia valve, jak nie rodzajem platformy?

I co masz na mysli piszac ze sie otwiera przy 'przeciazeniu'?

Z ta literka C to chyba ci sie troche namieszalo....

no skoro nie wiesz co to inertia valve i co to przeciążenie (przyśpieszenie), to poczytaj o tym :yes:

co mi się z literką C pomieszało? masz dostęp do tajnych laboratoriów foxa? proszę oświeć mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze ty kolego sie troche za duzo naczytales w temacie......

 

'Przeciazenie' to ja zaraz bede mial jak bede musial czytac twoje sarkastyczne i glupkowate teksty.

 

Moze postaraj sie dobierac slownictow jakie stosuje sie w branzy a nie na pale oswiecac juz oswieconych, taka mala rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, przestań już się dąsać jak dziecko i zacznij normalną dyskusję.

pytam się zatem Ciebie, co według Ciebie znaczy literka 'C' ?

i czego nie rozumiesz w 'przeciążeniu' ? sprężyna odblokowująca zawór w inertia valve ugina się tylko przy przeciążeniu (inaczej chwilowym przyśpieszeniu), czy nie jest tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma o czym dyskutowac, zostawmy to C bo to chyba kazdy, majacy troche rozeznania, wie co to jest.

Przeciazenie to chyba po raz pierwszy spotykam sie z takim okresleniem w stosunku do terralogic, ktoreg dzialanie podobnie jak literka C tez jest oczywiste.

 

Dla ciebie ten system nie jest 'platforma' dla mnie jest, jak kazdy 'inteligentny' amor, nie tylko dla mnie, czesto spotykam sie w prasie gdy jest mowa o rodzajach amortyzatorow, gdzie terralogic jest zaliczany do tych platformowych.... i tyle.

 

Milej lektury:

http://www.bikerumor.com/2010/07/22/fox-racing-shox-tech-how-terralogics-brass-mass-works/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, ja jestem przyzwyczajony do precyzyjnego i technicznego języka, dla Ciebie wystarczy że 'dżin' siedzi w amortyzatorze i amortyzator się nie ugina na płaskim.

Mi nie wystarczy informacja że 'jest terralogic' i że magicznie działa, ja chcę wiedzieć i wiem jak on działa.

i wiem że działa zupełnie inaczej niż tłumienie powolnej kompresji, chociaż fox na to i na to mówi platforma,

a mówi, bo po stracie praw do używania InertiaValve musiał wymyślić coś nowego, ale nazwał to tak samo - platforma.

 

więc, albo odpowiesz co według Ciebie znaczy 'C' albo daj spokój z głupimi komentarzami.

gdybyś wiedział jak działa terralogic (i inertia valve), to wiedziałbyś co go aktywuje.

 

dobrze że podlinkowałeś opis działania terralogic, więcej ludzi będzie mogło sobie o nim poczytać.

a Tobie proponuję głębszą analizę tego tekstu, zwłaszcza fragmentu

Here’s why that’s important: Terralogic works because the BrassMass wants to stay on the same horizontal plane even when the fork’s lowers move up in response to a bump. As the lowers move up, the BrassMass appears to move down, which opens up the flow of oil through the piston and lets the fork move freely through its travel.

żeby poruszyć jakiś przedmiot (BrassMass) potrzeba przyłożyć do niego jakąś siłę - czyli mamy tu do czynienia z przeciążeniem/przyśpieszeniem, spowodowanym przez najechanie na przeszkodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary widze ze juz sam sie gubisz,

kilka postow temu uswiadamiales wszystkich ze terralogic nie jest platforma......

Pisalem ci ze nie trawie agresywnych nawracaczy z ich sarkastycznym jezykiem co to wszystkie rozumy pozjadali.

A co mi wystarcza a co nie to pozostaw mojej decyzji.

odpocznij sobie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwne ...brzmi jak 'platforma' (tak to nazywa fox) - a dokładniej jak tłumienie kompresji.

 

na prawej goleni masz 2 czy 3 ustawienia?

masz jedno na szczycie - regulacja tłumienia powrotu

dźwigienkę - blokada

jeden krążek pod wajchą od blokady - regulacja tłumienia kompresji (low speed compression)

 

razorjack, nie mam tlumienia kompersji. Mam regulacje tlumienia powrotu i blokade, nic wiecej, blokada dziala 3 stopniowo a nie 0/1... thats all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuuurde bladeeeee!!!!! Ale sie o bzdety kłócicie. Pltaforma czy nie platforma??? Przeciążenie czy nie????

Panowie do rzeczy, bo ja też potrzebuje info odnośnie FIT RLC i RL Remote FIT.

Wiem tyle, że Tłumienie powolnej kompresji polega na "znieczuleniu" amorytazora na wolne wymuszenia np. bujanie od pedałowania. Regulacja "C" polega na ustawieniu na czułości na szybkość wymuszenia ( zawór bezwładnościowy regulowany sprężyną). Natosmiast Remote to blokada z manetki nieregulowana: albo zablokowany albo odblokowany. Blowa out maja oba widelce i to zabezpiecza widelec przed uszkodzeniem w wypadku udrzenia na włczonej blokadzie skoku.

Ale ja mam pytanie praktyczne: NAPISZCIE...błagam....co lepiej wziąć: widelec z regulowanym tłumieniem polwolnej kompresji, który ma blokadę na goleni (w parktyce jej przekręcanie wymaga pochylania się) czy zapomnieć o tym wynalazku i wziąć amor z manetką blokady skoku> mja obawa jest taka, ze przy załaczonym tłumieniu powlnej kompresji amor stani się mnie czuły (musi być uderzenie by odblokwać) a długuch nierówności jak np. kopka piachu nie bęzi wybierał, bo będzie je "czytał" jako bujanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tyle, że Tłumienie powolnej kompresji polega na "znieczuleniu" amorytazora na wolne wymuszenia np. bujanie od pedałowania. Regulacja "C" polega na ustawieniu na czułości na szybkość wymuszenia ( zawór bezwładnościowy regulowany sprężyną).

To tyle teorii, w praktyce juz nie jest tak rozowo, bez wzgledu na polozenie manetki tlumienia buja niemal tak samo.

 

Blowa out maja oba widelce

Tyle ze w RLC jest on regulowany.

 

Raczej chyba powinienes zadac sobie pytanie czy wolisz amory z manetka czy bez i jak czesto korzystasz z blokady.

Bedzie to uzaleznione od stylu jazdy, rodzaju jazdy i preferencji.

Np do xc zapomnialbym o manetce tu przy dobrym ustawieniu rlc amor bedzie duzo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...