Skocz do zawartości

[pedaly] Jaki wybrać zamiennik lub jak nareperować


borowiec1214

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , a wiec chodzi o to że posiadam w swoim bike'u pedały "FISHBONE BITE ME" i coś ostatnio mi w rowerze skrzypiało a więc stwierdziłem ze to pedały i przy rozkręcaniu powypadały mi gdzieś te kulki z wianuszków lecz po poukładaniu reszty w wianuszku było ich akurat na styk wiec wyczysciłem je i nasmarowałem od nowa lecz po skręceniu jakoś tak bardzo latają i nie wiem co jest tym spowodowane ? czy za mała ilość kulek ? ale nie wiem gdzie one jeszcze mogly by sie znajodować :P

 

I tutaj pytanie do znawców czy probować coś nareperować w nich czy kupić takie same czy może kupić jakiś inny zamiennik co byście powiedzieli na podobny model do tego z linu http://allegro.pl/nowe-pedaly-ns-bikes-aerial-2010-pomaranczowe-i1230273021.html wiem że cenna jest 2x wieksza od ceny fishbonów lecz u mnie w rowerowym widziałem podobny model do tych z linku po 75 zł . Prosze o pomoc i rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

TO ze pedały zaczeły sobie trzeszczeć znaczy ze coś sie czaczęło dziać nie tak. Jak sie naprawia ? O ile sie nie POGUBI kulek :) to rozbieramy czyścimy smarujemy i skłądamy. Teoretycznie ma być ok. Ale trzeba obadać bierznie łożysk, czyli miejsce styku kulek z miską i ośką. Jeżeli bierznie są ładne gładkie bez widocznych zniekształceń to nalzey złozyć tak aby kulki wypełniały cała powierzchnie, najlepiej układając je na smarze. Pozniej dokręcić górną bierznie z delikatnym luzem takim alby dokrecona kontra zniwelowała ten luz.

 

Ale jeżeli pedały maja spory przebieg taki serwis moze nie pomoć. Wedy najlepiej kupić pedały na łozyskach maszynowych, problem zniknie bezpowrotnie ;)

 

Dartmoor na maszynach

Dartmoor na kulkach

Dartmoor na kulkach ale korpus z tworzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...