Skocz do zawartości

[styl jazdy] ubiór i przeznaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się jak to miało by być z moim ubiorem oraz wytrzymałością mego roweru. Jakiś tydzień temu kupiłem Gianta trance x4. I tu pytanie, ponieważ lubię jeździć, nie wiem jak to ująć. Po lesie, kamieniste drogi, drzewa, korzenie itp. Mieszkam w Bielsku-Białej. A więc góry w których jeżdżę to Beskid Śląski (najczęściej. Kiedyś jechałem np. 20 i wydawało mi się to szybko w takim terenie. Od czasu gdy mam fulla zjeżdżam około 30-40 km/h. Czasem wolniej, czasem szybciej, zależy od trudności terenu. Czy rower ten jest do tego przystosowany, wyśmiejecie mnie jak to tak ujmę, do lekkiego, bardzo lekkiego downhill. Czasem rower oderwę od ziemi :) I jeszcze jedno pytanie, czy do takiej jazdy używa się jakiś ochraniaczy? Mam kask KASK GIRO INDICATOR BLK/PEW i jakieś rękawiczki. Czy to przesada myśleć o fullface i jakiś ochraniaczach.

Fajnie to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że bardzo mi daleko :) To było tak dla żartu. A co do roweru, to spełnia on warunki takiej jazdy?? Nie chce go zniszczyć. Z jaka prędkością jeżdżą po górach inni?? Co do pewności, to czuje się pewnie bo się jeszcze nigdy poważnie nie wywaliłem. Dlatego chciał bym się dowiedzieć, czy ochrona do takiego typu jazdy jest sugerowana. Czasami lubię jeszcze poskakać itp.

 

Aha i thx za odpowiedzi.

 

O.k. mogłem o tym downhill nawet nie pisać. Wrażenie po ostatnio oglądniętym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=KkAYp1DatrA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej jazdy, jaką zaiste uprawiasz - nic mu nie będzie. Prędkości są różne, w zależności od warunków i nawierzechni, także nie da się jednoznacznie określić. Tym się nie przejmuj, jeździj jak jeździsz, a w końcu będzie jakiś progres. Powiem nawet tak: nie siedź na forum i idź pojeździć - w tedy progres będzie największy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...