Skocz do zawartości

[opony] Jakie dla bikera 105kg?


Arni220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w przyszłym sezonie prawdopodobnie przyjdzie czas na zmianę opon. Do tej pory jeździłem na fabrycznie założonych Rocket Ronach 2,10 ale po ok. 1500km stwierdziłem, że zbyt długo te laczki nie wytrzymają. Zamieniłem się z córką na Smart Samy 2,10 ale to nie to samo. Przednie koło ucieka w zakrętach, a tylne na ostrym podjeździe potrafi łapać uślizg. W sezonie rowerowym ważę ok. 105/107kg, jeżdżę 70% teren nizinny, lasy, wzgórza morenowe gdzie łatwo spotkać piach i drobne błotko oraz 30% asfalt. Myślałem nad zakupem opon z rozmiaru 2,25 by nie kopać się w tych piaskach i błotach z moją wagą - czy to dobry wybór? Jeśli chodzi o model opon to tu już mam mały mętlik. Generalnie lubię szybkość i preferuję trzymanie opon w zakrętach ale niskie opory toczenia na asfalcie też są ważne bo lubię przejechać się 40km/h. Myślałem o Fat Albertach by ich gruba kostka nie powodowała uślizgu ale czy to nie jest przerost formy nad treścią bo opory toczenia będą tak duże, że szybko będę chciał z nich zrezygnować? Chyba Nobby Nicki by mi wystarczyły tylko wg katalogu mają niższą trwałość (trwałość 3) od F. Albertów (trwałość 4) co przy mojej wadze może tak jak RoRo (trwałość 2) doprowadzić do ich szybkiego zużywania się. A może jakaś kombinacja - NN na przód - FA na tył lub NN na przód - RaRa na tył? RaRa mają trochę już niski bieżnik i trwałość (trwałość 3) jak NN więc też chyba zbyt długo ze mną nie pociągną. Co radzicie?

 

PS. Mam Unibika Experta 2010 na ramie robionej przez Kellysa. Czy w tę ramę do tyłu wejdzie opona 2,25? Kto ma Kellysa lub Uni Experta/Flite lub Evo niech się wypowie czy wchodzi czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...