Skocz do zawartości

[przerzutka] łańcuch skacze po kasecie


Sigwald

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

Tak jak w temacie, od niedawna zaczął mi skakac łańcuch po kasecie tylko w pewnych ustawieniach. Przerzutka deore xt shadow, użytkuje ją od maja 2009, jeżdżę sporo w terenie ale wydaje mi się że nie tak dużo by tak szybko poszła(jeszcze w okresie zimowo-wiosennym miałem kontuzje kolana także od czerwca tego roku dopiero jeżdże na nowo), w sumie to nie wiem jaka jest żywotność takich przerzutek. Czy mogła mi się tak szybko zdezelować?? Czy da się coś z nią zrobić czy muszę sie już rozglądać za nową??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, gwoli wyjaśnienia, jak miałem kontuzjowane kolano to przy okazji zaoszczędziłem trochę kasy i postanowiłem trochę podrasować mój rower, więc zakupiłem do niego: kasete xt, łańcuch xt, korbe slx, manetki xt, zostawiłem tylko własnie tą tylną przerzutkę, wszystko wymieniłem tak w czerwcu, czyli dość niedawno. Rower to Kross level A2 xt 2009, teraz już troche zmieniony:). A jeżdże codziennie do/z pracy i tak z 2 razy w tygodniu wypad w okoliczne(pod Myślenicami) górki, nie za długie ale dosć wymagajace. W tamtym tygodniu byliśmy na weekendowym wypadzie w Beskidzie Niskim i tam dużo po wodzie jeździliśmy, trza było forsować brody, może to miało jakiś wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam osobiście nie wymieniałem, bo bym sobie z tym wszystkim nie poradził, oddałem do serwisu zeby mi to wszystko zamontowali. Jak wrócę z pracy(a pracuje intensywnie;)) to coś pokrece, jak nic nie wyjdzie to pójdzie do serwisu, kurde a już miałem zaplanowany weekend, mam nadzieje że będzie sie dało coś zrobić:icon_mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lancuch tylko zajac. Pomylil zielona polanke z twoja kaseta i se skacze.

xt z tylu nie rozwala sie po roku no co ty? Mialem kiedys podobnie ale wymienilem calosc napedu wiec nie zlokalizowalem usterki. Lancuch prawdop. - kup nowy i zasmaruj. Zapytaj usera Ugupu on jest omnibus zaraz ci zaleci LT43 na hamulce a na naped on daje chyba wytapiany smalec z bobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha a jednak syfoza, wyjechałem sobie w niedziele z kumplami na traskę i po przejechaniu może z 4 km jak już zacząłem się wspinać na pierwszą górę łańcuch pękł, koniec wyprawy:):)powrót do domu na nogach, dobrze w sumie że nie gdzieś nie na 20 km. Byłem dziś u speca spiął mi łańcuch, ale okazało się że jeszcze ten hak jest krzywy i przez to mi ten łańcuch skakał, więc go wyprostował(Jasskulainen miałeś racje:)). Ja jakoś tego nie widziałem że jest krzywy ale ja sie nie znam za bardzo, w ogóle to mi powiedział że słaby ten hak i ze może się takiego coś jeszcze przytrafić. Trzeba będzie zakupić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...