Skocz do zawartości

[lusterko] szukam


Daro73

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam lusterka, najlepiej montowanego w kierownicy które najmniej zniekształca obraz. Mam dwa lusterka oba tak potwornie zmniejszają i zniekształcają obraz że nie ma najmniejszego sensu ich używanie, jeszcze przy słonecznej pogodzie widać samochód, przy innej pogodzie praktycznie nie widać nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie lusterka posiadasz?

ja ostatnio przymierzalem sie do zakupu takiego w kierownice cateye ale niestety wymiar wewnetrzny kierownicy uniemozliwil mi jego montaz.

pomyslalem wiec o firmie zefal i modelu cyklop gdzie te srednice sa troche inne. ladnie sie prezentuje ale tez nie mam pojecia jak sprawa wyglada z obrazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie Cateye, uszkodzone bo po upadku pękło mocowanie, w dodatku mocowanie przeznaczone jest do większych średnic w kierownicach

Drugie lusterko pasuje do małego otworu w kierownicy ale jego widoczność jest tragiczna że nic nie widać. Jest to jakiś zapewne wynalazek chiński

Wczoraj oglądałem wspomnianego Zefala, prawdopodobnie wybiorę właśnie jego, chyba że naprawię Cateye.

Rozważam jeszcze opcję zakupu zwykłego szklanego lusterka montowanego na kierownicy i zamontowanie go po przeróbce np na amortyzatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat - średnica wewnętrzna kiery w składanym bicyklu była zbyt mała, by zamocować posiadane lusterko Cateye BM300G. W końcu "potraktowałem" końcówkę kiery rozwiertakiem na długości ok. 2cm. Ponieważ nie używam w tym rowerze rogów, problem ewentualnego osłabienia końcówki kierownicy dla mnie nie istnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wyobrazam sobie jazdy bez rogow tym bardziej ze w ich wnetrzu trzymam duzo potrzebnych rzeczy...

to lusterko zefala jest naprawde fajne i ladne i mocowanie do srodka kiery tylko za kazdym razie jak mysle o zakupie i wydatku tej kasy zastanawiam sie czy jest tak strasznie potrzebne bo przeciez im wiecej doswiadczenia nabiore tym mniejszym problemem bedzie odwrocic sie by zobaczyc co sie dzieje za mna ;)

 

glupi to rozumowania i pewnie gdy trafi sie wiecej kasy to pokusze sie na lustro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Przygodę z lusterkami rowerowymi zacząłem od CATEYe BM-300G, niestety jak dla mnie jest ono zupełnie niefunkcjonalne. Ponieważ używam rogów lusterko musiało "wisieć w dół", w trakcie normalnej jazdy zasłaniałem je ręką. Żeby było coś widać musiałem albo trzymać rękę wysoko na rogu kierownicy, albo na klamce. Ogólnie - niewygodne.

 

Obecnie jeżdżę z lusterkiem ZEFAL Cyclop (znalazłem ostatnią sztukę w Decathlonie za 35 zł, długo się nie zastanawiałem). Jakość obrazu bardzo przyzwoita, a co najważniejsze, widzę drogę za sobą cały czas, bez żadnych kombinacji. Jako młody tata jeżdżę często z fotelikiem Hamax Siesta, przy odpowiednim ustawieniu lusterka widzę główkę córy - jeżeli zerka do przodu w "dobrą stronę" to twarz, jeżeli nie to kask. Jeżeli widzę, że głowa nisko i się nie rusza, wiem, że śpi :wallbash:

Zastrzeżenia do Cyclopa - żeby można było regulować pole widzenia należy odpowiednio (prostopadle do ziemi) przykręcić uchwyt do kierownicy, ale niestety nie da się wtedy złożyć lusterka wzdłuż roga kierownicy. Druga sprawa - ze względu na długość lusterka często sobie go przestawiam, na szczęście ponowna regulacja jest prosta i do zrobienia jednym ruchem ręki.

 

A co do samej jazdy z lusterkiem - dla mnie to duży komfort. Jeżeli jadę w grupie widzę czy pozostali jadą, czy dobrze prowadzę itd, jeżeli jadę sam - widzę czy mam pustą drogę czy muszę wskakiwać na pobocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można także tak:

 

http://img153.imageshack.us/img153/3576/lusterko.jpg

 

wymaga to oczywiście rogów o odpowiedniej średnicy i w miarę długich. Moja dłoń bez problemu mieści się na rogu. Oczywiście odpadają chwyty za końcówkę. Pole widzenia przy dłoni na rogu to co najmniej 2/3 powierzchni, a na chwycie praktycznie 90%. Najgorzej jest w miesiącach zimnych, gdy dość "bufiaste" rękawy kurtki zasłaniają ok. 50% pola widzenia przy dłoni na rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przygodę z lusterkami rowerowymi zacząłem od CATEYe BM-300G, niestety jak dla mnie jest ono zupełnie niefunkcjonalne. Ponieważ używam rogów lusterko musiało "wisieć w dół", w trakcie normalnej jazdy zasłaniałem je ręką. Żeby było coś widać musiałem albo trzymać rękę wysoko na rogu kierownicy, albo na klamce. Ogólnie - niewygodne.

 

Obecnie jeżdżę z lusterkiem ZEFAL Cyclop (znalazłem ostatnią sztukę w Decathlonie za 35 zł, długo się nie zastanawiałem). Jakość obrazu bardzo przyzwoita, a co najważniejsze, widzę drogę za sobą cały czas, bez żadnych kombinacji. Jako młody tata jeżdżę często z fotelikiem Hamax Siesta, przy odpowiednim ustawieniu lusterka widzę główkę córy - jeżeli zerka do przodu w "dobrą stronę" to twarz, jeżeli nie to kask. Jeżeli widzę, że głowa nisko i się nie rusza, wiem, że śpi ;)

Zastrzeżenia do Cyclopa - żeby można było regulować pole widzenia należy odpowiednio (prostopadle do ziemi) przykręcić uchwyt do kierownicy, ale niestety nie da się wtedy złożyć lusterka wzdłuż roga kierownicy. Druga sprawa - ze względu na długość lusterka często sobie go przestawiam, na szczęście ponowna regulacja jest prosta i do zrobienia jednym ruchem ręki.

 

A co do samej jazdy z lusterkiem - dla mnie to duży komfort. Jeżeli jadę w grupie widzę czy pozostali jadą, czy dobrze prowadzę itd, jeżeli jadę sam - widzę czy mam pustą drogę czy muszę wskakiwać na pobocze.

a moglbys powiedziec mi jaka masz kierownice albo podac jej wewnetrzna srednice? bardzo pomogloby mi to gdyz juz od dluzszego czasu mysle nad kupieniem cyclopa a niestety nigdzie go nie moge zlokalizowac zeby przymierzyc. Cateye ktorego uzywales wczesniej wlasnie odpadal ze wzgledu na to ze jest nie kompatybilny ze srednica mojej kierownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...