Skocz do zawartości

[Rower] Ns Society


Stachmaister

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam rower na którym chciałbym od przyszłego roku pościgać się w maratonach :icon_mrgreen: Wiem że jest to dość dziwne zestawienie i dla niektórych bezsensowne, ale osobiście bardzo mi się podoba i dobrze na nim jeździ. Proszę o opinie i propozycje co do zmian :thumbsup: Jutro wkleję zdjęcia i dokładną wagę całości. Wagi cząstkowe będę uzupełniał z czasem, bo teraz szkoda mi go znowu rozkładać :) Poniżej rozpiska, a za strzałkami na co chciałbym zmienic :rolleyes:

 

Botle cage: Zefal 41gr

 

Brakes: XTR BR-M960

 

Cables: accent supreme

 

Cassette: XTR CS-M970

 

Chain: XTR CN-7701

 

Crankset and suport: Truvativ Firex 3.3 Team ------->Aerozine Titanium X12SL A2 lub XTR 970

 

Derlr (front): Shimano STX -------> XT lub XTR 970

 

Derelr (rear): Shimano XTR RD-M970

 

Fork: Rock Shox Recon 327(130mm)

 

Frame: NS Society

 

Grips: Octane one

 

Handlebar: Amoeba Scud 25,4mm

 

Headset abd starnut: VP

 

Seat: Selle Italia XR Corratec ------> selle SLR Carbonio

 

Seatpost: Amoeba Scud -------> Thomson Elite z setback-iem

 

Seatpost clamp: no name ------> accent light lub kcnc

 

Shifters: XTR dual control 960

 

Spacers: 10mm alu

 

Stem: Syntence F99 130mm

 

Tires: Maxxis Ranchero ------------> Continental Race King 2.2 Supersonic

 

Top cap: bbb

 

Wheel front:

-Novatec d711 superlight

-DT revolution 2.0-1.5-2.0

-Sunrims equalizer 21

 

Wheel rear:

-Novatec d712 superlight

-DT revolution 2.0-1.5-2.0

-Sunrims ealizer 23

 

Pozdrawiam i czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wrzucam zdjęcia :)

 

Zapomniałem jeszcze dodać do rozpiski:

 

pedals: shimano pd-m535(klamoty ale niezniszczalne)

 

rotors: najtańsze tarcze shimano, ale w przyszłym tygodniu będą dartmoory nano 160mm

 

Waga roweru na zdjęciach 11,56kg ale mam nadzieje, że niedługo będzie już 10,5kg :) Myśle że dość dobry wynik jak na stalową ramę.

 

473f3d756abf1c24m.jpg

3a4cf016b5824596m.jpg

55ebd4f26d4bebddm.jpg

1357b09fe76e5bd5m.jpg

1bb9770670aaf980m.jpg

1d82ee543cf67e74m.jpg

 

Dziękuje za wszelkie komentarze i sugestie :)

Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Cicho w tym moim temacie, ale może ktoś od czasu do czasu zagląda :rolleyes:

Taka mała aktualizacja:

 

Botle cage: Zefal 41gr

 

Brakes: XTR BR-M960

 

Rotors: Dartmoor Nano

 

Cables: accent supreme

 

Cassette: XTR CS-M970

 

Chain: XTR CN-7701

 

Crankset and suport: Truvativ Firex 3.3 Team ------->Aerozine Titanium X12SL A2 lub XTR 970

 

Derlr (front): Shimano STX -------> XT lub XTR 970

 

Derelr (rear): Shimano XTR RD-M970

 

Fork: Rock Shox Recon 327(130mm)

 

Frame: NS Society

 

Grips: Octane one

 

Handlebar: Amoeba Scud 25,4mm

 

Headset abd starnut: VP

 

Seat: Selle Italia XR Corratec ------> selle SLR Carbonio

 

Seatpost: Amoeba Vitra 27,2 400mm White

 

Seatpost clamp: no name ------> accent light lub kcnc

 

Shifters: XTR dual control 960

 

Spacers: 10mm alu

 

Stem: Syntence F99 130mm

 

Tires: Continental Mountain King 2,4 supersonic

 

Top cap: bbb

 

Wheel front:

-Novatec d711 superlight

-DT revolution 2.0-1.5-2.0

-Sunrims equalizer 21

 

Wheel rear:

-Novatec d712 superlight

-DT revolution 2.0-1.5-2.0

-Sunrims ealizer 23

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na zlocie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pewnie że zaglądają ;)

Rowerek naprawdę zacny, złożony na fajnych częściach i ta waga... normalnie szok jak na taką ramę ;) a ile waży ta rama? I jak się jeździ na tej korbie? Czy naprawdę taka miękka jest jak inni mówią?

Pozdrawiam Mateusz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rama waży ok 2400gr, niedługo będę całego rozbierał to poważę wszystko dokładnie. Korbę będę zmieniał ale nie dlatego że mi się na niej źle jeździ tylko po prostu znudziła mi się i chce coś lżejszego. Nie zauważyłem żeby była miękka, sam na niej zrobiłem coś koło 7tyś km i jakiś tyś km temu na spokojnie przyjęła nowy łańcuch, i ogólnie też nic się nie gnie, ale może za mało siły w nogach mam :icon_wink: Ogólnie to chciałem mieć 10kg rower na stalowej ramie i przy skoku 130mm. Zobaczymy czy da się zrobić, żeby to było funkcjonalne :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku tylko rama trzyma, bo amortyzator mimo skoku 130mm waży 1580gr z 10 razy go ważyłem, bo miał ważyć według sprzedawcy 1800gr i o dziwo w środku wszystko jest na miejscu :icon_wink:

 

Na chwilę obecną koszta nie były wysokie, wszystko kupione po znajomości lub okazja się trafiła.

Np.

Rama 600zł nówka

Koła około 650zł a ważą ok. 1600gr

XTR Dualcontrol 600zł nówki

Więcej grzechów nie powiem;)

 

Dzieki za doping :thumbsup:

Jutro postaram się wstawić aktualne zdjęcia :rolleyes: i wagę jak uda mi się wcześniej z pracy wrócić:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Takie opóźnienia bo pracy dużo i nie ma nawet kiedy roweru dosiąść. Poniżej aktualne foto z dzisiaj:

5461473436_583be14ce7.jpg

DSC03725 by Jergus, on Flickr

i tutaj fota z DM-em Jergusa :icon_lol:

5461473744_324895d673.jpg

DSC03727 by Jergus, on Flickr

Jak widać na załączonym obrazku rower ładny tylko teraz kierowca się musie za siebie wziąć :)

5461178437_8b3e4e5234.jpg

DSC03732 by Jergus, on Flickr

Rower w takim zestawieniu jak na zdjęciu 11,72kg

Dlaczego stal??

Bo ja lubię być inny :icon_mrgreen:

I chce mieć "najlżejszy" rower a że nie stać mnie na super wylightowane części karbonowe, to będę miał najlżejszy rower na ramie stalowej do "enduro"

Jeszcze mi tu ta korba razem z pedałami za bardzo ciąży, ale chce mieć napęd 2x9 z rockringiem przed zlotem to coś trzeba pomyśleć :rolleyes: Czekam na ewentualne sugestie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania to może faktycznie trzeba jeszcze przemyśleć :thumbsup: Ale serwis musi być jak najszybciej bo z 13cm skoku działa tylko 7 nawet jak się powietrze spuści :confused: Nie wiem co to może być, muszę kupić olej i go w garażu rozebrać.

Mam nadzieje że to nic poważnego :( Jak moje obawy jednak się sprawdzą i coś będzie z solo air.

To takie małe ogłoszenie: Kupię sprężynę dual Air i tłumik motion control z Reby lub Zatartą Rebe :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny rowerek taki klasyczny :thumbsup: Im dłużej patrze na stalowe ramy tym mi się bardziej podobają :icon_mrgreen: a w garażu wisi chromo-molibdenowa trekingowa ramka na której kiedyś miałem "szosówke" zrobioną, i chyba złoże znowu turystycznego diamondback-a :D Jeszcze muszę się wam pochwalić rowerkiem lubej mej :wub: ma trochę lżejszą ramkę ;)ale tylko o 1,1kg lżejsza ;) może wy dojdziecie co to za rama naklejki ma Excalibur waży 1.3kg kumpel mówi że to jakaś "nieudana" wersja checkerpig-a do ścigania :D Porobię zdjęcia to albo tu wrzucę lub założę nowy temat a niech ma :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Takie opóźnienia bo pracy dużo i nie ma nawet kiedy roweru dosiąść. Poniżej aktualne foto z dzisiaj:

5461473436_583be14ce7.jpg

DSC03725 by Jergus, on Flickr

i tutaj fota z DM-em Jergusa :icon_lol:

5461473744_324895d673.jpg

DSC03727 by Jergus, on Flickr

Jak widać na załączonym obrazku rower ładny tylko teraz kierowca się musie za siebie wziąć :)

5461178437_8b3e4e5234.jpg

DSC03732 by Jergus, on Flickr

Rower w takim zestawieniu jak na zdjęciu 11,72kg

Dlaczego stal??

Bo ja lubię być inny :icon_mrgreen:

I chce mieć "najlżejszy" rower a że nie stać mnie na super wylightowane części karbonowe, to będę miał najlżejszy rower na ramie stalowej do "enduro"

Jeszcze mi tu ta korba razem z pedałami za bardzo ciąży, ale chce mieć napęd 2x9 z rockringiem przed zlotem to coś trzeba pomyśleć :rolleyes: Czekam na ewentualne sugestie :whistling:

 

Jedno pytanie. Ile masz wzrostu i jaki wybrałeś rozmiar ramy? M (15.5) czy L (16.5)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...