Skocz do zawartości

[sztyca] wymiana


lumbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niestety fabrycznie montowana sztyca zooma jest wysunięta u mnie o 2,5cm ponad znacznik. Planuję wymienić ją na RITCHEY PRO 27,2/400mm. Czy to jest dobry wybór? Jak mierzona jest długość sztycy, razem z mocowaniem dla siodełka czy może tylko długość samej "rurki" jest podawana?

Podaną sztycę Ritcheya można dostać za ok 160zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość sztycy jest podawana od dołu rury do miejsca gdzie jarzemko sztycy styka się z prętami siodła, co do ceny tej sztycy co podałeś sporo ona kosztuje, można znaleźć poniżej 100 lekką i wytrzymałą nie koniecznie richey.

Napisz co jest dla Ciebie ważne, taką się pomoże wybrać, czy cena, waga, marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym w miarę lekką sztyce i nie tandetę. Oczywiście cena jest ważna ale nie jest najważniejszym czynnikiem. Firmie Ritchey jest mi znana dlatego rozważałem jej zakup. Ale jak jest coś tańszego a równie dobrego to różnicę w cenie wiem na co spożytkować. Wygląd ma u mnie ma najmniejsze znaczenie gdyż na sztycy będzie torba,światełko i odblask - mało miejsca na podziwianie wyglądu zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z czystym sumieniem mogę polecić Ci Smicę

http://allegro.pl/item1164731935_smica_pro_27_2_400mm_tylko_248_gram.html

sam mam wersję 350mm wysuniętą na maksa, jeżdżę na niej już 4 sezon i sprawuje się ona znakomicie, ważę w zależności od pory roku 75-82kg i często jeżdżę z plecakiem +5 kg, sztyca idealna, lekka tania wytrzymała, a podobno takie rzeczy tylko w Erze :) .

A jakby się ktoś uparł i porównywać zechciał to sprzęty Smici, Booplighta, czy Ritchey WCS to są to praktycznie takie same podzespoły różniące się nazwą i ceną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z czystym sumieniem mogę polecić Ci Smicę

http://allegro.pl/item1164731935_smica_pro_27_2_400mm_tylko_248_gram.html

sam mam wersję 350mm wysuniętą na maksa, jeżdżę na niej już 4 sezon i sprawuje się ona znakomicie, ważę w zależności od pory roku 75-82kg i często jeżdżę z plecakiem +5 kg, sztyca idealna, lekka tania wytrzymała, a podobno takie rzeczy tylko w Erze :) .

A jakby się ktoś uparł i porównywać zechciał to sprzęty Smici, Booplighta, czy Ritchey WCS to są to praktycznie takie same podzespoły różniące się nazwą i ceną :)

 

A czy mógłbyś zmierzyć i podać mi ile ma mm wysunięta na maxa w twoja sztyca? być może nie potrzebuję 400 a 350 by mi wystarczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo zmierzone 25 cm, jakby co mogę strzelić fotkę.

 

A tak swoją drogą zdaje się, że wszystkie sztyce ogranicznik mają na poziomie 10cm mierząc od spodu.

 

Dzięki za pomoc 350mm w zupełności mi wystarczy, fotka nie jest konieczna. Dlatego też zdecydowałem się na taką jak Twoja. Za 2 dni już nie powinienem się bać o siebie i rower:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...