Skocz do zawartości

[Kłodzko] trasy/szlaki/sczyty w okolicy przejezdne endurakiem


szczerb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w poniedziałek wyruszam na jakieś 10 dni w okolice Kłodzka i byłbym bardzo wdzięczny gdybyście zaproponowali jakieś fajne trasy w okolicy. Lubię nieco ostrzejsze zjazdy (na zlocie najwięcej zabawy miałem zjeżdżając z Palenicy i Radziejowej) i nie boję się podjazdów, więc wszystko co jest generalnie z grubsza przejezdne rowerem powinno się nadać.

 

Mam już dobre oświetlenie, więc dłuższe trasy też wchodzą w grę - nie muszę na 100% zjechać z gór zanim się zacznie ciemno robić.

 

Z jakiegoś powodu nie widzę przycisku do edycji posta...w każdym razie baza będzie w Międzygórzu, więc kawałeczek na południe od Kłodzka, więc w grę jak najbardziej wchodzi przekraczanie granicy :icon_mrgreen:

 

EDIT: Ciekawe, że kolejny napisany się dokleił do poprzedniego a przycisk "Edytuj" nagle wrócił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tutaj jakoś źle wysłowiłem, czy tam po prostu nikt, nigdy rowerem nie jeździł? ;>

 

Kup mapy rowerowe Ziemi Kłodzkiej i wykaż trochę inicjatywy. ;)

 

Cały teren jest wymarzony do zwiedzania rowerem górskim - Masyw Śnieżnika, Rychleby, Góry Orlickie, Bystrzyckie. Tylko w pierwszym jest terenu do jazdy na tydzień. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w poniedziałek wyruszam na jakieś 10 dni w okolice Kłodzka i byłbym bardzo wdzięczny gdybyście zaproponowali jakieś fajne trasy w okolicy. Lubię nieco ostrzejsze zjazdy (na zlocie najwięcej zabawy miałem zjeżdżając z Palenicy i Radziejowej) i nie boję się podjazdów, więc wszystko co jest generalnie z grubsza przejezdne rowerem powinno się nadać.

 

Mam już dobre oświetlenie, więc dłuższe trasy też wchodzą w grę - nie muszę na 100% zjechać z gór zanim się zacznie ciemno robić.

 

Z jakiegoś powodu nie widzę przycisku do edycji posta...w każdym razie baza będzie w Międzygórzu, więc kawałeczek na południe od Kłodzka, więc w grę jak najbardziej wchodzi przekraczanie granicy :D

 

EDIT: Ciekawe, że kolejny napisany się dokleił do poprzedniego a przycisk "Edytuj" nagle wrócił...

 

 

Może tu coś znajdziesz dla siebie: http://walbikers.prv.pl/Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :rolleyes: Nie znam kompletnie tych okolic, więc obawiałem się szlaków pieszych usianych kamiennymi schodkami i innymi elementami, których na rowerze się do góry nie pokona bez trialowego zacięcia - w takim razie cenne byłyby wskazówki typu "nie atakuj tej góry od tej strony". Map laminowaną mapkę 1:60k Ziemi Kłodzkiej, jest na niej pozaznaczanych trochę ścieżek/drużynek poza szlakami, więc chyba da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Nie znam kompletnie tych okolic, więc obawiałem się szlaków pieszych usianych kamiennymi schodkami i innymi elementami, których na rowerze się do góry nie pokona bez trialowego zacięcia - w takim razie cenne byłyby wskazówki typu "nie atakuj tej góry od tej strony".

 

Nic z tych rzeczy aczkolwiek musisz liczyć się z tym, że na Śnieżnik czy Czarną Górę będziesz musiał podprowadzać ze względu na teren - zjechać się da. W innych miejscach przeszkody są zwykle punktowe ale b. rzadko np. na Małym Śnieżniku albo czerwonym szlaku z Międzygórza na Halę pod Śnieżnikiem.

Jak pogoda nie dopisze, to mogą być przeszkody w postaci połamanych drzew na szlaku. Na Czechy polecam mapy 50k VKU lub Shocart - warto tam zajrzeć ze względu na wieże widokowe np. Suchy Vrch, Velka Destna, Krizova Hora itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O „mapce z zaznaczonymi jakimiś ścieżkami” zapomnij… Najlepiej już na miejscu kup mapę rowerową okolic… Koszt w granicach 8-10 PLN… Tamte tereny to prawdziwy rowerowy raj – jest wytyczonych mnóstwo szlaków rowerowych… Nie ma sensu ich wszystkich opisywać, gdyż wszystkie są przejezdne i ciekawe… Natomiast szlaki piesze, o ile nie pokrywają się z rowerowymi, w większości przypadków są nieprzejezdne lub trialowe…

Mogę polecić Masyw Snieżnika z kilkoma opcjami wjazdu na górę i pokręcenia się między Halą Śnieżnicka, Żmijowcem i Czarną Górą… Jeśli masz auto to warto tez podjechać do pobliskich Dusznik i zwiedzić okolice między Dusznikami, a Zieleńcem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...