Skocz do zawartości

[trasy] Mazowiecki Park Krajobrazowy


Gracek

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucam kolejną ścieżkę śladami zburzonych bunkrów niemieckich. Po drodze przejechałem jednym z fajniejszych odcinków w MPK, czyli żółty szlak po górach. Na mapie widać charakterystyczne górki w okolicach dwudziestego kilometra.

 

http://www.navime.pl/trasa/1445/%C5%9Aladami+bunkr%C3%B3w+w+Mazowieckim+Parku+Krajobrazowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlak zaczyna się od Centrum Zdrowia Dziecka jedziesz na pewno cały czas tym szlakiem a dalej nie wiem jak to było bo zawsze mnie ktoś kierował :D.Wiem,że po drodze można wykąpać się w rzece położyć się na małej plaży:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj rekreacyjnie przejechałem się z kumplem po MPK. Zamysł był taki, żeby przejechać z Wesołej do bunkrów za Otwockiem zahaczając różne ciekawe miejsca. Niestety z braku czasu nie daliśmy rady i trzeba było znacznie zmienić trasę... Z powrotem jechaliśmy żółtym szlakiem nad Wisłą.

 

Traska z paroma fotkami:

http://www.navime.pl/trasa/1702/Mazowiecki+Park+Krajobrazowy+%2B+%C5%9Awider+%2B+Wis%C5%82a

 

Jako ciekawostkę dodam (jeśli ktoś nie wie ;)), że jadąc dalej nad Wisłą, bliżej Wału Miedzeszyńskiego są plaże nudystów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla tych co nigdy nie byli, polecam rezerwat i jezioro Torfy. Bardzo fajne miejsce w którym można chwilkę odpocząć podziwiając dziką naturę. Traska niestety praktycznie tylko asfaltami, bo jechałem starym rowerem, który jest już na skraju wytrzymania...

 

http://www.navime.pl/trasa/3104/Jezioro+Torfy+w+Mazowieckim+Parku+Krajobrazowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej,

Słuchajcie dopiero od wczoraj jestem zarejestrowany na forum i widzę, że jest temat, który z racji zamieszkania jest mi bardzo dobrze znany. Jeżdżę po MPK pewno już gdzieś od 20 lat:) i podejrzewam, że znam w nim każdą ścieżkę ;). Chętnie służę swoją wiedzą na ten temat, jeśli macie np. jakieś pytania co do planowanych wypraw, nie wiecie za bardzo jak i gdzie się dostać, albo po prostu gdzie pojechać żeby było ciekawie i ładnie, to śmiało piszcie w temacie albo na priva. Mienia, Świder ,Wisła, bunkry, barek na Dakowie;), torfy, Góra Lotników, wszystkie jeziorka, rezerwat Bocianowe Gniazda i inne rezerwaty przyrody, kamień Piłsudskiego, ścieżki zdrowia - jest tego wszystkiego sporo i jeszcze więcej. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem!

DZiś wybrałem się z moją połówką na wypad do MPK. Rowery na samochód, rozpakowanie w Otwocku, dojazd do Muzeum Otwocka i na nim cały wypad się zakończył :confused: Oberwanie chmury, burza i tyle z wypadu. :icon_wink: Tereny wydają się z Waszych opisów bardzo ciekawe. Tak łatwo nie poddam się i jeszcze w te klimaty zawitam.

 

Jeżeli ktoś szuka kompana na podobne wypady to się piszę! Preferuję jazdy rekreacyjne bo kondycja i sprzęt (rower trekkingowy) na dzikie jazdy po krzakach, wydmach, błotach, stawach itp mi nie pozwalają :icon_cool:

 

Pozdrówki

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jestem tutaj nowy, bo już dawno nie używałem konta, a w między czasie zmieniłem również miejsce zamieszkania.

Właśnie nie dawno kupiłem sobie nowy rower cross'owy. Chętnie również wyskoczę na jakąś wspólną wycieczkę, mniej po bezdrożach. Jestem w Bemowa.

Zawsze razem to raźniej.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...