Skocz do zawartości

[porozmawiajmy o:] Dziewczyny na rowerach


Dziara

Rekomendowane odpowiedzi

Malwi ja macham tylko w poniedziałki, środy i piątki. W pozostałe dni daję szanse innym ;-) Zresztą nie mam możliwości Ci machnąć bo Ty kończysz trasę do domu tam gdzie ja zaczynam (i w dodatku po drugiej stronie Wisły :)). Nie mówiąc o tym, że jeżdżę emerycko bo mi się strasznie nie śpieszy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mało kto odmachuje :)

Też prawda, chociaż rowerzystki które spotykam to w ogóle. Ale od marca widziałem tylko 3. :)

 

Achh.. no i widzę, że bez łydek temat nie da rady ;P hehee

 

Ale bez przykładu się nie obejdzie, bo z samego opisu raczej niewiele można sobie wyobrazić:

To taka jak moja tylko że męska (czytaj: bardziej owłosiona i większa). Kolarze pro mają takie strasznie suche - sam mięsień praktycznie, a mi się podobają takie kształtne. Nie znalazłam w necie zacnej łydki więc ciężko będzie wytłumaczyć o co mi chodzi :P

Mogę pokazać swoje jako przykład, ale to przeciwieństwo tego co opisałaś. Mała, nieowłosiona (eksperymentuje z różnymi maściami, nie czepiać się ;p) sucha i żylasta.

http://img823.imageshack.us/i/obraz018pj.jpg/

http://img96.imageshack.us/i/obraz022mw.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe :) no widzisz... chyba się wybiorę na drugą stronę Wisły żeby móc odmachać :) Ja nikomu nie macham pierwsza :P

 

Mi też się nie spieszy, ale lubię szybkość. Wręcz uwielbiam szum opon rowerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda, chociaż rowerzystki które spotykam to w ogóle. Ale od marca widziałem tylko 3. :)

 

 

Mogę pokazać swoje jako przykład, ale to przeciwieństwo tego co opisałaś. Mała, nieowłosiona (eksperymentuje z różnymi maściami, nie czepiać się ;p) sucha i żylasta.

http://img823.imageshack.us/i/obraz018pj.jpg/

http://img96.imageshack.us/i/obraz022mw.jpg/

 

Rzeczywiście przeciwieństwo. Brak owłosienia nie jest taki straszny :)

Chyba ogólnie masz taką budowę ciała, więc niewiele Ci maści pomogą. Pewnie przytycie coś by dało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też co dopiero zaczynam jeżdżenie. Przerwa od października zeszłego roku do teraz praktycznie.

 

Aż nie chce mi się wierzyć, że 3 rowerzystki od marca.... i że w ogóle każdy z Was się tak skarży.

To może kogo uważacie za rowerzystkę?

Rozumiem, że to ma być dziewczyna na rowerze, ale czy musi spełniać dodatkowe kryteria? :)

 

Może o tym nie wiem i rowerzystką w Waszych oczach nie jestem :):D:D hehehe

 

Prócz standardu - płci i roweru - posiadam:

kask i rękawiczki, bywa, że ściągacze na nadgarstkach

przy rowerze standardowo światełka, licznik, żelowa nakładka na siodełko, bo strasznie twarde

prócz tego czasem jeżdżę w gatkach z pieluchą, ale muszę mieć humor, a jak nie to w treningowych przyległych spodenkach za kolanko, w wygodnej koszulce, przewiewne butki ecco - na pedałach mam noski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe kryteria? Musi nie stwarzać zagrożenia na trasie (czyli mieć jakieś rowerowe pojęcie/wyobraźnię o poruszaniu się) i nie może jej skrzypieć łańcuch :)

 

Kurcze, noski na pedałach. Najlepiej wspominam czasy z jazdy w noskach. Jak kupiłem kliki to zacząłem jeździć jak ciota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe kryteria? Musi nie stwarzać zagrożenia na trasie (czyli mieć jakieś rowerowe pojęcie/wyobraźnię o poruszaniu się) i nie może jej skrzypieć łańcuch :D

 

Kurcze, noski na pedałach. Najlepiej wspominam czasy z jazdy w noskach. Jak kupiłem kliki to zacząłem jeździć jak ciota ;)

 

Co prawda nie jeździłam w SPD, ale bez nosków to klapa :)

 

Skrzypieć łańcuch... to już dawno żadnego rowerzysty nie widziałam co by mu skrzypiało, a pojęcie to różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z oddali zwracam uwage na kadencje, później na ubiór. Nawet jak nie ma pro obciślaka to idzie rozpoznać czy jeździ czy to tylko wypad do sklepu.

 

"Aż nie chce mi się wierzyć, że 3 rowerzystki od marca..."

Ja ogólnie mało rowerzystów spotykam na trasach. Na takim 100km wypadzie to 1-2, a często nawet w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jeździłam w SPD, ale bez nosków to klapa ;)

 

Skrzypieć łańcuch... to już dawno żadnego rowerzysty nie widziałam co by mu skrzypiało, a pojęcie to różnie bywa.

 

Kurcze, to ja często "skrzypków" spotykam. Pewnie kwestia trasy... :-)

Z pojęciem bywa różnie to fakt. Ogólnie szkoda na to nerwów ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Wam powiem, że nie traktuje poważnie kogoś na rowerze bez kasku. Jeździłam bez kasku jak miałam.. hmm.. w gimnazjum byłam.. naście lat. To chyba kwestia wyobraźni. Już nie raz zaliczyłam glebę z tego czy innego powodu.

 

Ha! I teraz okazało się, że nikt z Was nie ma kasku nie traktuje Was poważnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask to ja zakładam do lasu bo mnie gałęzie walą w łeb :] Na miasto to dla mnie taki gadżet na wyrost. Jasne, zawsze to jakieś ryzyko ale jest mi na tyle gorąco, że nie potrzebuję większego grzania w łepetynę. Na szczęście od tych kilku lat, od kiedy przestałem jeździć w kasku po mieście, jakiś kraks, wywrotek i upadków nie miałem (odpukać) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jednocześnie zgłaszam postulat aby w miarę możliwości były to zdjęcia z poza nurtu reżyserowanych, profesjonalnych zdjęć krążących w internecie. Te "spontaniczne" i amatorskie są o wiele bardziej przekonywujące. Z forum to byłby juz ideał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jednocześnie zgłaszam postulat aby w miarę możliwości były to zdjęcia z poza nurtu reżyserowanych, profesjonalnych zdjęć krążących w internecie. Te "spontaniczne" i amatorskie są o wiele bardziej przekonywujące. Z forum to byłby juz ideał :D

 

W sumie mogę swoje wrzucić. Co byście wiedzieli po drodze, że ja to ja. I proszę tego nie traktować jak ogłoszenie towarzyskie :P

Niech będę już przed tymi Waszymi ładnymi rowerzystkami :P

Zdjęcia sprzed 2 lat roku czasem:

http://grono.net/chat/#gallery/6285951/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...