Skocz do zawartości

[koła] kupno kół


bazej

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku pragnę się z Wami przywitać gdyż to mój pierwszy post na tym forum. Od kilku lat posiadam rower, który nie jest jakąś firmówką. Zwykły kupiony za 700zł na stalowej ramie tzw rower górski z przednim amortyzatorem. W te wakacje postanowiłem go ulepszyć, a przez to poprawić komfort jazdy. Rowerkiem lubie jeździć, ale nie zawsze mam na to czas dlatego główna trasa to droga do pracy. Rower jaki posiadam to winner. Nigdzie nie udało mi się takiego znaleźć gdyż to zwykła tandeta. Posiada aluminowe koła stożkowe na które chciałbym założyć cienką szosową oponę o ile się da i zmienić piastę na taką która w swojej budowie będzie posiadała łożyska z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś tzw wianki. Do wymiany jest też na pewno kaseta. I tutaj moje pytania czy jest sens przeplatać piastę? Jaką kupić? jaką kupić kasetę aby naprawdę w pełni spełniała swoją funkcję(do tej pory 6 biegowa i to mi wystarcza)? Jeśli lepiej całe koło to jakie? Trasy jakie pokonuję to dziennie max 30km, ale to nie jest każdego dnia dlatego prosze o odpowiednie podpowiedzi nie mam kilku tys na tę modernizację na koło tylne mogę wydać max 250zł wraz z kasetą czy da się za tę kwotę kupić coś zdatnego do jazdy? Zapomniałem dodać koła 26 a ja mam 22 lata i ważę 85 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku pragnę się z Wami przywitać gdyż to mój pierwszy post na tym forum. Od kilku lat posiadam rower, który nie jest jakąś firmówką. Zwykły kupiony za 700zł na stalowej ramie tzw rower górski z przednim amortyzatorem. W te wakacje postanowiłem go ulepszyć, a przez to poprawić komfort jazdy. Rowerkiem lubie jeździć, ale nie zawsze mam na to czas dlatego główna trasa to droga do pracy. Rower jaki posiadam to winner. Nigdzie nie udało mi się takiego znaleźć gdyż to zwykła tandeta. Posiada aluminowe koła stożkowe na które chciałbym założyć cienką szosową oponę o ile się da i zmienić piastę na taką która w swojej budowie będzie posiadała łożyska z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś tzw wianki. Do wymiany jest też na pewno kaseta. I tutaj moje pytania czy jest sens przeplatać piastę? Jaką kupić? jaką kupić kasetę aby naprawdę w pełni spełniała swoją funkcję(do tej pory 6 biegowa i to mi wystarcza)? Jeśli lepiej całe koło to jakie? Trasy jakie pokonuję to dziennie max 30km, ale to nie jest każdego dnia dlatego prosze o odpowiednie podpowiedzi nie mam kilku tys na tę modernizację na koło tylne mogę wydać max 250zł wraz z kasetą czy da się za tę kwotę kupić coś zdatnego do jazdy? Zapomniałem dodać koła 26 a ja mam 22 lata i ważę 85 kg

Niestety modernizacja tego roweru może być niewiela tańsza niż cały rower tej klasy. Koła (p+t) są na aukcjach alledrogo po ok 220 zeta na piastach novateca, całkiem sensowych obręczach i szprychach. Może sprzedawca opchnie Ci tylko tył, ale może być cieżko. Niestety kasety na 6 biegów nie kupisz. Najprościej będzie przejść od razu na napęd 8/9 speed w zależności od tego co będzie akuratnie tańsze. Ten krok zmusi Cię do zmiany maneteki tylnej i to kolejny koszt. Potem kwestia samej kasety i łańcucha. 

 

Wiem, że zapewne nie zakładasz tego, ale nie wiem czy nie lepiej się przemęczyć na tym co masz i kupić nowy rower na jesieni/zimie tak aby późniejsze inwestycje miały sens. Kupowanie części do roweru o którym piszesz mija się z celem moim zdaniem. Jutro jadę ze znajomym po meride, nowy rower górski kosztuje poniżej 1000 PLN teraz w lato więc zamiast pchać kase w trupa lepiej dołożyć i kupić nówkę zwłaszcza, że jeździsz regularnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego roweru który mam teraz najchętniej zostawiłbym tylko ramy bo mi nie przeszkadzają a jakieś specjalistyczne nie są mi potrzebne. Zależy mi tylko żeby rower był bardziej przystosowany do jazy szosowej i żeby lekko się nim jeździło. Mimo propozycji kupna nowego proszę o dalsze porady modernizacji. Myślę, że stopniowo wszystko sobie zrobię póki co najważniejsze koła potem kaseta i manetka jak będzie konieczna. Następnie zajmiemy się pedałami i napędem. Wszystko stopniowo. Proszę abyście mi podali ceny z jakimi muszę się liczyć i marki części. Ważnym aspektem jest niska cena, ale żeby ta modernizacja miała sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz po prostu zmienić opony (i dętki, chociaż niekoniecznie, to zależy od szerokości opon)

 

2. Czyli podsumowując chcesz zmienić cały rower, po prostu część po części, co bardzo prawdopodobnie wyjdzie drożej od kupna nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej na początek zmieniamy kasetę tylne koło i manetkę. Rower przygotowujemy na szosę, ale do jazdy na krótkie odcinki i jazdy dla przyjemności. Żadne mega prędkości. Ma być lekko i przyjemnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziw się że odradzają Ci inwestowanie w rower który można kupić na allegro z aukcji BCM,

 

ja bym kupił nowe koło na wolnobieg, zmienił opony i to wszystko.

 

Nie bierzesz całej lawiny kolejnych części jakie pociągnie wymiana takiego koła,

część była już wymieniana przez poprzedników

 

manetka tył

kaseta

łańcuch

piasta, szprychy, obręcze

przerzutka tylna

opony

 

wszystko? wolę nie liczyć :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konr4d  a ja odradzam wolnobieg każdemu, a zwłaszcza większej osobie. Jest to bardzo mało żywotne rozwiązanie i do tego ciagle wygięcia osi - po prostu porażka.

 

bazej podstawowe zmiany to koło, kaseta, manetka, łańcuch i do tego pancerz z nową linką. Ceny sprawdź w sklepach i na aukcjach. Bardzo tanie i całkiem miłe są opony CST (www.rowerymerida.com.pl) Z mojej strony będę Cie gorąco zachęcał do tego, żebyś nie inwestował w ten rower a odkładał na nowy ponieważ koniec końców różnica będzie naprawde niewielka - podobne tematy przerabiałem z ludźmi, którzy też chcieli nieco doinwestować rowery a kończyło sie na tym, ze lepiej było kupić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło tylne i kasete i tak muszę wymienić i na pewno na taka z piastą wyposażoną w normalne łożyska. Więc skupmy się na tym. podajcie mi najlepiej jakieś linki czy chociaż modele tego na co powinienem zwrócić uwagę. Niech to nie będzie najwyższa półka. Cena gra ogromną rolę. Już zacząłem przeglądać allegro, ale ja się na tym zupełnie nie znam jestem totalnie zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...