Skocz do zawartości

[pierwsza szosa] pomoc w zakupie


Marix

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o tym rowerze??

http://www.allegro.pl/item739259364_nowy_rower_szosowy_rewelacyjna_okazja.html

Wiem że to nie jest sprzęt najwyższej jakości tylko bardziej, jak dla mnie, imitacja szosy. Ale powiedzcie czy wartało by go kupować. Chce tylko jeszcze dodać, że szosa na razie nie będzie mi służyła do ścigania się ale tylko do treningów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerze niema jednoznacznego wzorca jaka powinna być rura podsiodłowa dla danego wzrostu, najlepszym rozwiązaniem jest pójście do sklepu i przymierzenie się do podobnej ramy :)

 

Déjà vu

 

 

Ok rozumiem, czy nie mniej jednak nie ma powiedzmy chociaż gdzieś tabeli typu XXX cm - XXX cm = 48 itp

 

W ogóle czym się różni rama szosowa klasyczna od opadającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz wzrostu sa jeszcze inne parametry ktore determinuja rozmiar ramy, dlugosc nog, ramion itd, a te sa rozne przy tym samy wzroscie. Taka ogolna tabela powie Ci mniej wiecej jaka rama bylaby dobra ale co jak twoje parametry beda wybiegaly poza te 'mniej wiecej'?

 

Z tym pojsciem i przymierzeniem sie tez bym troche uwazal, wygodne to zazwyczaj nie to samo co optymalne.

A wynika to z tego ze jak pierwszy raz siadamy na rower to nie mamy pojecia o optymalnej geometrii. Przyzwyczajamy sie do czegos i to cos jest dla nas wzorcem nie koniecznie dobrym. Mowie to z wlasnej autopsji.

 

Ale do 'jazdy dla jazdy' ma to mniejsze znaczenie, jesli wogole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym ponowić swoje pytanie odnośnie ograniczeń wagowych dla użytkowania roweru szosowego. W tej chwili udało mi się zbić wagę do 99 kg przy wzroście 187cm. Nie chcę wydawać fortuny na rower ale w jakich firmach mogę się rozglądać i czy nie będę musiał przy swojej wadze i jakości polskich dróg często centrować koła :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej :)

w rowerze szosowym są wąskie obręcze, wąskie opony (przeważnie mocno wypompowane - przynajmniej u mie),, tak wiem że rowery szosowe mają mocne obręcze ale naszych dróg i tak nie wytrzymają..

więc przy 99kg no to parę razy w sezonie pocentrujesz sobie, ale to jeszcze zależy od tego ile będziesz jeździł i na jakie drogi trafisz....

może być i tak że po 50km koło jest do centrowania, a może przejedziesz 1000 czy 2000km i będzie ok. nikt ci dokładnie nie powie ile razy będziesz centrował koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy wzroście 190+ właśnie stuknęła dziewięćdziesiątka jeżdżę na starym peugeot'cie na szytkach gdzie obręcze maja kilkanaście lat no i opony się kruszą powoli ostatnio zahaczyłem kilka krawężników z dużą prędkością dodam jeszcze że w oponkach mam zaledwie 6,5 bara ze względu na wiekowość wyżej wymienionych i jakoś nie zauważam nadmiernego odejścia od płaszczyzny prostej obręczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy wzroście 190+ właśnie stuknęła dziewięćdziesiątka jeżdżę na starym peugeot'cie na szytkach gdzie obręcze maja kilkanaście lat no i opony się kruszą powoli ostatnio zahaczyłem kilka krawężników z dużą prędkością dodam jeszcze że w oponkach mam zaledwie 6,5 bara ze względu na wiekowość wyżej wymienionych i jakoś nie zauważam nadmiernego odejścia od płaszczyzny prostej obręczy

Ja od kilku miesięcy pracuję nad zbiciem wagi i powiem że spadło 8 kg, w tej chwili ważę coś w granicach 98kg, tak do 90 planuję zejść i mam nadzieję że Merida Road 880 dzisiaj zamówiona wytrzyma moje cielsko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam prosze o pomoc głównie w dobraniu rozmiaru rowerku oraz samego roweru.

Mam 178 wzrostu noga okolo 82-84 cm oraz podaje link do rowerku ktory mnie interesuje

ew prosił bym tez jakies info o nim, to moj pierwszy szos.

 

http://allegro.pl/item793529754_najtaniej_nowa_merida_903_18_carbon_full_tiagra.html

 

czy taki rozmiar M byłby dla mnie dobry?

 

Miałem wczesniej w planie 901 odradzano mi ze wzgledu na sore.

Nie mam na razie za bardzo mozliwosci obejrzenia takiego roweru i przymiarki bede probowal szukacz w Krakowie takich marek ze wzgledu na samą przymiarke gdyz podany rowerek z linku wydaje mi sie jest w atrkacyjnej cenie chyba ze istnieje opcja ze moze byc jeszcze taniej? jesli ktos zna temat to moze wie czy np w listopadzie bedzie taniej.

 

A pozatym jesli ktos by był z okolic Gorlic lub Nowego Sacza z takim rowerem br chetnie bym sie chcial spotkac czy byłby taki na mnie dobry rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele, ale może się przyda:

http://www.forumrowerowe.org/topic/58508-merida-road-race-880

No i jeszcze, jak to mówią - "lepiej jak rower jest dwa numery za mały, niż numer za duży". Także raczej M będzie dobry.

A cena całkiem fajna, ja 901 kupiłem niewiele taniej (ale też już po przecenie), z tym, że od razy przy zakupie wymieniłem korbę na nieco droższą i musiałem za nią dopłacić. Jeśli chcesz coś poczytać o tym rowerze, to:

http://bikeboard.pl/index.php?d=sprzet&g=13&art=3571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości nie jest źle (chociaż ja akurat nie lubię całych białych rowerów), całkiem inaczej, niż na tym zdjęciu w katalogu Meridy.

http://all-mountain.pl/zdjecia/g48/images/P1140803.jpg

Co do osprzętu, to niestety nie mam porównania z innymi grupami. Źle to wszystko nie działa, ale jednak w górskim biegi zmieniają mi się szybciej (całość jest tylko nieco wyższej klasy). Myślę, że w samej kulturze pracy nie będzie dużej różnicy pomiędzy Tiagrą, a Sorą. Z jednym tylko wyjątkiem - klamkomanetki Tiagry obsługuje się tak, jak wyższe grupy, to znaczy dźwigienka do zrzucania jest pod klamką hamulcową. W Sorze natomiast znajduje się ona na łapie. Jest to wygodne w górnym chwycie, ale niestety w dolnym niemożliwe jest korzystanie z niej - a ta możliwość przydałaby się, bo tak to nie można wrzucić szybszego biegu z tyłu w dolnym chwycie (załóżmy, że masz przed sobą długi zjazd, chcesz złapać kierownicę w dolnym chwycie, ale nie możesz, bo się rozpędzasz i musisz wrzucać twardsze biegi z tyłu). I pod tym względem moim zdaniem warto zdecydować się jednak na Tiagrę, chociaż oczywiście wszystko zależy też od różnicy w cenie.

903 ma też lepsze koła, no i ogólnie jest nieco lżejsza. Ale to znowu kwestia tego, ile trzeba dopłacić.

No i jest jeszcze kwestia korby - mieszkasz w Małopolsce, która płaska nie jest, a poza tym w góry stamtąd blisko. Jeśli nie jesteś zbyt dobrze wytrenowany lub preferujesz jazdę z szybszą kadencją, to korba, która jest seryjnie w tej Meridzie, ma za duże zębatki. Ja korbę wymieniłem od razu przy zakupie na kompaktową Sorę (34-50T) i była to bardzo dobra decyzja. O ile na Śląsku z małej tarczy z przodu praktycznie nie korzystam, to po pierwszym wyjeździe w góry 34 ząbki okazały się zbawieniem na podjazdach. Z klasyczną korbą miałbym problemy z wyjechaniem niektórych fragmentów. "Prawdziwi" szosowcy uważają to za profanację, ale moim zdaniem przed zakupem pierwszej szosówki warto tę sprawę przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trzecia, najmniejsza zebatka to kwestia psychiki, jak sie jej nie ma to trzeba po prostu cisnac :rolleyes:

tomiek jezdze na ultegra sl, i mam nadzieje ze jak zmienie na dura ace to bedzie dzialalo co najmniej jak xtr, naped jest wolny nieprecyzyjny, duza roznica w porownaniu z xtr

 

ale jak to mowia w miare jedzenia rosnie apetyt...jak sobie przypomne na czym sie zaczynalo jezdzic... i bylo super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trzecia, najmniejsza zebatka to kwestia psychiki, jak sie jej nie ma to trzeba po prostu cisnac :rolleyes:

Ale ja nie pisałem o korbie trójrzędowej, tylko kompaktowej. No ale faktycznie, jakbym miał małą 39T to trzeba by było... Chociaż miejscami nawet przy 34T jest bardzo ciężko, a jakoś tak głupio było by prowadzić pod górę szosówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano dzieki bardzo za rady no własnie w tej 903 juz jest tiagra i raczej to decyduje ze o niej mysle, różnica w cenie nie tak duża a nawet mysle ze kupujac teraz kupuje troche jakby okazyjnie bo ceny nizsze, tylko sie jeszcze zastanawiam czy beda jeszcze nizsze taka merida 903 chyba juz nizej niz 2,600 nie zejdzie, nie znam tematu bo od niedawna zaczalem sledzic ceny wiec nie wiem co sie dzialo np w tamtym roku przez cala zime.

Co do tematu 3 zebatek z przodu zdecydowanie dla siebie szukam 2, powód własciwie jeden najważniejszy, najlepsza motywacja do szybszej jazdy i wiekszego wysiłku ;)

Ta trzecia, najmniejsza zebatka to kwestia psychiki, jak sie jej nie ma to trzeba po prostu cisnac :D

O to to własnie :)

 

Dokładnie, z takiego rowerku głupio zchodzic pod górki co innego po wyjechaniu na szczyt jakiejs góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano dzieki bardzo za rady no własnie w tej 903 juz jest tiagra i raczej to decyduje ze o niej mysle, różnica w cenie nie tak duża a nawet mysle ze kupujac teraz kupuje troche jakby okazyjnie bo ceny nizsze, tylko sie jeszcze zastanawiam czy beda jeszcze nizsze taka merida 903 chyba juz nizej niz 2,600 nie zejdzie, nie znam tematu bo od niedawna zaczalem sledzic ceny wiec nie wiem co sie dzialo np w tamtym roku przez cala zime.

Ciężko powiedzieć. Jeśli zostaną jakieś rowery, to być może ceny będą jeszcze niższe, gdy pojawi się już nowa kolekcja. Ale z drugiej strony może są to ostatnie sztuki, których za 2 miesiące już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mam pytanie chce kupić swoją pierwszą szose i mam okazję kupic za 800zł Gianta OCR na osprzęcie shimano 600 oraz kołach mavica...rozmiar 52cm Pytania są dwa czy to dobra cena?(wchodze dopiero w temat szosówek) oraz czy 52 cm na moje 178cm wzrostu będzie odpowiednia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...