Skocz do zawartości

[przerzutka tylne] Połamana Alivio


DzieX

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wczoraj przy jeździe na prostej coś mi strzeliło i praktycznie zablokowało koło. Jakoś udało mi się nie wywrócić, zagląda do tyłu a tam tragedia: przerzutka tylna urwana, łańcuch zerwany, pancerz i linka od przerzutki urwane i zmielone. Przerzutka tylna to Alivio, niestety nie znam modelu. Pytanie do Was czy mogę do naprawy roweru użyć takich części:

 

http://allegro.pl/item1099906332_przerzutka_tylna_shimano_deore_rd_m591_sgs_bs.html

http://allegro.pl/item1099924446_lancuch_deore_hg50_bikestacja.html

 

Przy ta przerzutka i łańcuch podejdą?

 

Tak wygląda pozostałość po poprzedniej przerzutce:

 

IMG155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na pewno jest do kupienia nowy hak. Przerzutkę prawdopodobnie można wyprostować (sam wózek) i dalej na niej jeździć. Łańcuch myślę, że jest dobry ten co jest, więc nie musisz go kupować. Daj zdjęcie na jednolitym tle, ponieważ tutaj nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łańcucha to jest on zerwany. Poza tym ma 5 lat więc już swoje przeszedł. Fotki porobię, ale boje się że jak to wyklepie to będzie krzywo i nie będzie działało jak kiedyś. Stąd pytanie czy Deore podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie bawiłbym sie w prostowanie haka.Jezeli konstrukcja jest uszkodzona ma luzy to nie warto sie bawic sie naprawe alivio.Deore podejdzie jak najbardziej tylko pytanie jakie masz manetki?

A co do łamcucha mysle ze nie masz kasety deore i wyzsze dlatego wez kup hg-50 :whistling: i przy systematycznym czyszczeniu bedziesz jezdził i jezdził :D

Własnie ile lat ma kaseta? Bo moze nie przyjac nowego łanucha,bedzie przeskakiwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda:

 

DSC02557.JPG DSC02562.JPG DSC02563.JPG DSC02565.JPG DSC02567.JPG DSC02572.JPG DSC02574.JPG DSC02582.JPG DSC02596.JPG

(klikniecie powiększy zdjęcie)

 

Co do marki kasety to jest to jakaś Shimano. Na jednej fotce coś widać ale dokładnego modelu nie widać. Może ktoś się orientuje? Rower został u kumpla w garażu i mam do niego utrudniony dostęp.

 

P.S. nie chce żadnych inwestycji w ten rower,. Prędzej zmienię na inny i dopiero będę inwestował. A że Deore jest w cenie Alivio to tak jakoś mi się pomyślało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower naprawiony. Przerzutka przeżyła, tylko jedna strona wózka wyklepana. Łańcuch też żyje - wywaliłem zerwane ogniwa i spiąłem na spinkę. Dokupiłem linkę, hak i pancerz - zamknęło się w 40zł. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...