Skocz do zawartości

[malowanie ramy] co i jak?


Rekomendowane odpowiedzi

trochę porysowała mi się rama i chciałbym ją pomalować. czy mam stary lakier najpierw zetrzeć papierem ściernym czy od razu na stary lakier dać nowy? jakiej farby używać? spray czy pędzlem? i jaka nazwa farby? jak spray to montana czy coś innego? i jaki rodzaj farby? ogólnie napiszcie mi wszystko co powinienem wiedzieć przy malowaniu ramy bo jestem zielony w temacie malowania :whistling:

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary lakier na pewno musisz zedrzeć bo inaczej nowy będzie Ci spływał i raczej efekt będzie kiepskawy, a co do zdzierania to papierem ściernym byś się zamęczył xD

Weź kup sobie taką specjalną szczotkę drucianą do wiertarki( kilka PLN-ów) będzie lepiej i szybciej.

Najlepszy by był spray bo wtedy nie będzie widać żadnych pociągnięć pędzla ani nic.

Farba jak farba do metalu jakaś(tylko uważaj na te z brokatem jako połysk), najlepsza by była taka samochodowa.

A no i podczas malowania musisz wszystkie części z ramy wyjąć( amor, korba itp.) żeby Ci się farba nie dostała do łożyska albo gdzie indziej gdzie się dostać nie powinna.

 

A może lepiej by było oddać ramę do lakierni? Koszt trochę większy ale i efekt profesjonalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...