Skocz do zawartości

[bagażnik] otwory montażowe na tylnym widelcu


Martix

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym nabyć bagażnik Tubus Logo ew coś porównywalnego do sakw.

 

Czy te otwory na zdjęciu służą do montażu bagażnika czy do czegoś innego? Czy można do nich zainstalować bagażnik, będzie pasować?

 

16062010001.jpg

 

A może znacie porównywalny bagażnik w niższej cenie?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest w tych dziurach gwint?

 

http://www.rowerystylowe.pl/bagaznik-massload-cl905-crosso-p-2375.html ten w zupełności wystarczy

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Tak jest gwint.

 

Zaciekawiły mnie te wygięte pręty mocujące być może udałoby mi się to zamontować bez potrzeby dokupywania obejm na rurki pod siodłem (u mnie v-breka koliduje z otworami podsiodłowymi na bagażnik)

 

Gdzie są te bagażniki produkowane?

 

Jakie soldne sakwy do nich pasują. Zależy mina takich które mają co najmniej 46 cm wysokości ew których wysokość można regulować(chciałbym przewozić takie rzeczy jak statyw czy namiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna dziura na bagażnik druga do błotników :P

Możesz jeszcze pokombinować z montażem do zacisku pod siodłowego - czasem taki patent też stosują.

Jeśli szukasz czegoś w cenie 200 zeta, to jak kolega wyżej wspomniał- Crosso Dry. Wytrzymałe i tanie, miałem okazję je obmacać na zlocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Zatem zmówiłem MASSLOAD CL-905 26"

 

Jak będzie pasować dokupię sakwy.

 

Mam nadzieję że te wygięte pręty pozwolą mi na zamontowanie bagażnika bez konieczności zakupu zacisków na rurki widelca (coś takiego ma w ofercie Tubus ale strasznie drogie (40zł)

 

Koszt specjalnej ośki do montażu bagażnika to 120zł :D

 

Co do sakw zastanawiam się czy nie lepiej zainwestować od razu w cordurę. Jak jest z wytrzymałością i funkcjonalnością tych crosso z PCV i z cordury? Czy PCV nie będzie pękać?

 

Które będą lepsze do długich przedmiotów (namiot 46cm, statyw 47cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odwiedzić sklep zajmujący się instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, bywają tam takie opaski z uszkami z gumą. Podobne a może nawet takie same np ale bez tej gumy http://allegro.pl/item1079199148_sport_arsenal_062_obejmy_do_montazu_bagaznika.html

Zdrówka

 

Dzięki za dobry pomysł, jak nie wyjdzie z montażem odwiedzę sklep metalowy lub hydrauliczno wodno kanalizacyjny. Rzeczywiście może taki cybant z gumą w środku by wystarczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar buta mam w normie :rolleyes:

 

Teraz jeszcze pozostaje wybór PCV czy Cordura. Z tego co wyczytałem PCV jest tańsze, lżejsze i łatwiej się czyści a cordura jest trwalsza ale za to trudniej ją doczyścić.

 

Przydałoby się przymierzyć te sakwy do mojego sprzętu (statyw, namiot). Zawsze można ładować w poprzek ale to marnotrawstwo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiot i karimate zawsze mocuje na góre bagażnika statyw też możesz tam zamocować.

 

PCV ma też tą zaletę że jak już nawet zaliczysz jakiegoś szlifa na asfalcie i Ci sie rozerwą to zawsze możesz je bez problemu skleić łatką klejem, a w przypadku Cordury naprawa nie jest już taka prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiot i karimate zawsze mocuje na góre bagażnika statyw też możesz tam zamocować.

 

PCV ma też tą zaletę że jak już nawet zaliczysz jakiegoś szlifa na asfalcie i Ci sie rozerwą to zawsze możesz je bez problemu skleić łatką klejem, a w przypadku Cordury naprawa nie jest już taka prosta.

 

 

Ale to by wiązało się z koniecznością dokupienia worka, bo statywu wolałbym nie przymocowywać bezpośrednio do twardego bagażnika, za delikatny sprzęt.

 

Chyba jednak zdecyduję się na cordurę w wersji expert small. Są trochę wyższe od tych z PCV i może nie będzie problemu. Materiał duzo mocniejszy od tego PCV a jak się rozpruje zawsze można zszyć dratwą i np podkleić od środka bo chyba w środku tez jest jakaś warstwa PCV chyba że się mylę.

 

Niestety do tego massloadera nie ma śrub montażowych (właśnie się dowiedziałem) więc wyprawa do sklepu zapewne będzie konieczna. Trochę dziwne bo powinny takie rzeczy być w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...