Skocz do zawartości

[Pedały] Merida TFS XC 100-V + zwykłe buty


PeJot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przekopałem już sporo tematów o pedałach, ale jednak nie znalazłem w pełni satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Mam rowerek Merida TFS XC 100-V (2009). Tego sprzętu używam i do jazdy po mieście, i do jazdy poza miastem, lasy, parki, trochę błota. Tak 50/50.

Nie ukrywam lubię poszaleć szczególnie w terenie (w miarę możliwości mojego roweru, a chyba jego możliwości terenowe duże nie są).

 

Tu zaczyna się mój problem. Pedały, które były zamontowane jako oryginalne pachną szrotem. Śrubki przy odblaskach rozkręcają się w czasie jazdy. Na dłuższe trasy muszę zabierać śrubokręt, bo potrafią się totalnie rozkręcić. Trzymanie buta też nie jest takie jakie bym sobie tego życzył. Nie jeżdżę w specjalnych, dedykowanych butach rowerowych, ale i tak wg. mnie powinienem czuć się pewnie na rowerze. Jest jednak inaczej.

 

Oto pedał, które mam obecnie: http://picasaweb.google.com/lh/photo/LtcQ_YkW-vwCe3-pzOxV3NZdrKnMR_Fwq8NZA4zCo_M?feat=directlink

 

Dlatego też szukam dobrych i trwałych pedałów tak w granicach 50-70zł. Do zwykłych butów typu adidasy :P Nie wiem co jest lepsze. Platformy z pinami (wyglądają odjazdowo) czy zwykłe platformy takie jak mam teraz tylko lepszej firmy.

Moja wiedza o sprzęcie rowerowym jest mała dlatego proszę o pomoc was - ludzi doświadczonych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platwormy z pinami wkrecanymi uzywane sa raczej do grawitacujnych sportow i latwo przeorac nimi piszczel (czego sam jestem przykladem - do szycia sie nadawalo), ale do nich najlepsze sa buty o calkowicie plaskiej powierzchni podeszwy. Mysle ze powinienes kupic takie jak masz, tylko cos konkretnego - markowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę u kogoś podpatrzeć zatrzaski i jakoś to wypróbować. Wiem, że ludzie sobie to chwalą ale póki sam nie spróbuje to nie kupię :P

Na razie jeszcze pozostanę przy platformach :P

 

Dlatego też chciałbym usłyszeć opinię o tych pedałach: http://www.allegro.pl/item1063068509_pedaly_alu_wellgo_lu_c27g_odblaski_eurobike.html

Jak jest z ich serwisem? Czy bez problemu dostanę się do łożysk i będę w stanie sam je "serwisować"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...