Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] pompowanie kompresorem elektronicznym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio poleciliście mi widelec Suntour Raidon, wersje powietrzną. Po namyśle doszedłem do wniosku, że mając 300zł to faktycznie będzie najlepszy wybór. Ale (zawsze musi być jakieś "ale"...) nie posiadam pompki do amortyzatorów. Przeczytałem na forum, że pompka samochodowa się do tego nie nadaje, że można przedobrzyć i zniszczyć komorę powietrzną. Zaś zwykłym kompresorem na stancji benzynowej nie da się tego dokonać gdyż nie wiemy jakie ciśnienie podaliśmy, oraz powietrze ucieknie podczas "rozłączania" przewodu z zaworem. Ale do rzeczy. W moim mieście na jednej stacji jest zainstalowany kompresor elektroniczny. Najpierw wybieramy ciśnienie w skali do 8bar (z dokładnością do 0,1bar), a następnie pompujemy. Jestem przekonany, że można użyć kompresora bez zaciskania przewodu na zaworku, tylko dociskać go ręką, gdyż w taki sposób pompowałem już koło. Po za tym z tego co wyczytałem mimo mojej wagi ciśnienie rzędu 110 PSi powinno wystarczyć. Pytanie tylko czy taki kompresor mi nie rozerwie komory powietrznej. 60zł plus przesyłka to nie mało, dlatego wolę się najpierw upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Taki kompresor działa tak ze najpierw sie "łaczy" z opona czy inny ośrodkiem wysokiego ciśnienia i mierzy ile tam jest a następnie dobija bądź ujmuje tyle ile ma w programie ustawione, wiec jeżeli nie ustawisz krytycznego ciśnienia komorom nic sie nie powinno stac. jedynym mankamentem by było poprawne ustawienie wężyka ciśnieniowego tak aby nabić żądaną wartość bez strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Puklus, dokładnie to zaobserwowałem przy jego działaniu. krytyczne dla Raindona to chyba 160psi a więc znacznie więcej niż 8 bar. po za tym to i tak będzie metoda prób i błędów.

 

@Szybalski, fakt, mam taki zamiar w przyszłości, ale obecnie w moim Krossie pękła rama, jedna korba się zapiekła, sztyca nie pasuje do nowej ramy, i i tak zrobił mi się wydatek rzędu 700zł. Jak już ogarnę wszystko na pewno zainwestuję. zwłaszcza jak Raidon będzie puszczał ciśnienie, chociaż czytałem, że rzadko mu się to zdarza.

 

Dzięki za opinie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...