Skocz do zawartości

[koła] Mavic crossride - podkładka pod kasete


Greg00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupilem używane koła mavic crossride i wraz z nimi dostalem podkladke pod kasete, jako że nie dostałem instrukcji

Założyłem jak mi się wydaje, patrzac na dokumentacje mavica sciagnieta z internetu (podkladaka na bębenek a na to kaseta 9 rzedow XT)

cytat z dokumentacji mavica

"Koła MAVIC kompatybilne z przerzutką 8- i 9-biegową Shimano:

Na koła MAVIC M10 (system Shimano), pozostawiając na korpusie kasety podkładkę dystansową, możemy zamontować kasetę typu HG

na 8 lub 9 biegów."

 

Pytanie czy tak ma być czy może podkładka jest tylko dla 8 rzędów

 

Skąd moje pytanie

Ano stąd że po zmianie kół i kasety wygląda na to że musze regulować przerzutkę tył, co by nie było złe gdyby chodziło o czynność jednorazową

Myślałem że zostawie sobie stare koła na nie wrzuce opony na miasto i nie będę musiał machać oponami a poprostu wymienie kółka i heja

Ale jak wchodzi do tego rególacja przerzutki no to mi się tak średnio kalkuluje

 

podsumowując czy podkładka jest potrzebna ?

mogę to sprawdzić dzisiaj empirycznie ściągnąć kaset i spróbować założyć bez nie ale jak ktoś to przerabiał to może podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem używane koła mavic crossride i wraz z nimi dostalem podkladke pod kasete, jako że nie dostałem instrukcji

Założyłem jak mi się wydaje, patrzac na dokumentacje mavica sciagnieta z internetu (podkladaka na bębenek a na to kaseta 9 rzedow XT)

cytat z dokumentacji mavica

"Koła MAVIC kompatybilne z przerzutką 8- i 9-biegową Shimano:

Na koła MAVIC M10 (system Shimano), pozostawiając na korpusie kasety podkładkę dystansową, możemy zamontować kasetę typu HG

na 8 lub 9 biegów."

 

Pytanie czy tak ma być czy może podkładka jest tylko dla 8 rzędów

 

Skąd moje pytanie

Ano stąd że po zmianie kół i kasety wygląda na to że musze regulować przerzutkę tył, co by nie było złe gdyby chodziło o czynność jednorazową

Myślałem że zostawie sobie stare koła na nie wrzuce opony na miasto i nie będę musiał machać oponami a poprostu wymienie kółka i heja

Ale jak wchodzi do tego rególacja przerzutki no to mi się tak średnio kalkuluje

 

podsumowując czy podkładka jest potrzebna ?

mogę to sprawdzić dzisiaj empirycznie ściągnąć kaset i spróbować założyć bez nie ale jak ktoś to przerabiał to może podpowie.

Ja również po zakupie tych kół i próbie montażu kasety XT i dokręceniu nakrętki mocującej kasete byłem zdziwiony dlaczego kaseta jest luźna jak sie okazało wróciłem do sklepu i otrzymałem dodatkowy pierścień który należy założyć na bębenek a następnie kasetę i wszystko razem skręcić.

No i teraz już jest ok a od tego czasu przejechałem około 1000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...