Skocz do zawartości

[plecak] wybór odpowiedniego


Szmit

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie mieszczę się w sakwach z rzeczami które chciałbym wozić, poszukuję jakiegoś plecaka. Widzę że dobrze schodzą te 4F http://allegro.pl/item1040570546_plecak_na_rower_rowerowy_4f_prolight_h2o_mp3.html .

Pojemność to 3-5L, chciałbym tam wsadzić bukłak 2L (wejdzie?), bluzę, jakieś jedzonko, aparat (mały kompakt), okulary + ewentualnie to co teraz wożę w sakwach (ale niekoniecznie, bo mogą zostać) czyli portfel, telefon, odbiornik gps, kilka narzędzi, dętka. Więc pytanko, czy taki plecak styknie na te potrzeby ?

 

Nie jest to aż takie istotne kryterium, ale miło by było gdyby miał te 10 czy 15L, co by przewieźć coś większego czy skoczyć po odbiór przedmiotów zakupionych na Allegro. Z tym że domyślam się że przy takich pojemnościach znacznie pogorszyłaby się jakość wentylacji pleców (a na tym mi bardzo zależy). Mogę czasem się poświęcić i pojechać z tym co mam teraz :whistling:.

 

No i jeszcze prosiłbym przy okazji o polecenie dobrego 2L bukłaka (chyba że to jeden kij...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Użytkuję Authora Turbo o pojemności 3L, więc się wypowiem, z resztą plecak ma porównywalne wymiary.

 

O ile dętka, narzędzia, jedzonko (oczywiście nie 5 bułek, 10 batonów i paczka cukierków :F ) wejdzie bez problemu, tyle z włożeniem bluzy możesz mieć problem. Do plecaka raczej nie wejdzie (oczywiście jeżeli chcesz równocześnie wozić camelbaka i te wszystkie rzeczy o których napisałeś), do tych bocznych kieszonek tez raczej nie wejdzie (chociaż jak jakaś cienka bluza to kto wie).

 

Co do camelbaka, mam Source Clearpaka i w moim plecaku mieści się dosłownie na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel33mc, a jakie ty rzeczy mieścisz w tym 4F ?

 

Ciekawy ten Author, jak z wentylacją ? Na Allegro same 6L, to ten sam ?

Generalnie moja "bluza" to w zasadzie bardziej taki "longsleeve", jak się dobrze poskłada to wejdzie nawet do torebki pod ramę. Takie tradycyjne to rzeczywiście mają spore rozmiary, ewentualnie rozejrzałbym się za jakąś stricte rowerową.

 

Jeszcze takie znalazłem w decathlonie (nie wiem czy bukłak 2L jest w zestawie, czy też jest tylko miejsce na ten bukłak?). Tylko zaś te szelki nie są z siatki więc czy są warte uwagi (wentylacja)?

http://www.decathlon.com.pl/PL/rockrider-color-2-34944276/

http://www.decathlon.com.pl/PL/rockrider-5-color-1-34944486/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do głównej kieszeni tam gdzie można zamontować bułak (ja na razie nie mam )wkładam bluze rowerową cienką i 0,5 litrową butelkę wody i jest pełna , jest jeszcze mniejsa kieszen tam wkładam tylko komórkę i jakieś drobne rzeczy (ale wejdzie tam jeszcze na pewno gps ,portfel jakieś narzędzia ,są jeszcze siatki tam można włożyć dętkę

 

A i polecam ci iść do jakiegoś sklepu rowerowego u kupić plecak na miejscu obejrzysz sobie i zobaczysz czy jest wystarczająco miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecaka Ci nie doradzę bo jeżdżę z trochę większym a widzę że szukasz jakiegoś o małej pojemności, jednak jeśli chodzi o bukłak to z ręką na sercu mogę polecić Ci ten Mój odnośnik. Sam używam bardzo podobnego i jestem zadowolony. Nie mniej jednak jeśli zdecydujesz się na zakup plecaka już z bukłakiem to zwróć uwagę na końcówkę węża. Bardzo niewygodne są na rower bukłaki w których na końcu węża jest "dźwignia" którą najpierw musisz przekręcić aby móc się napić. Najlepsze są silikonowe kocówki. Dodatkowo do niektórych plecaków szczególnie w Decathlonie dodawany jest specjalny klips który zamontowany jest na jednym z ramion plecaka w który można wpiąć rurkę bukłaka. Taka mała pierdoła ale jeśli jej nie ma to warto rozejrzeć się za jakąś alternatywą bo przynajmniej nic nie będzie Ci dyndać podczas jazdy ani nie będziesz musiał szukać rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wpisy. Mam jasność co do bukłaków :) . Chyba się skuszę na tego 4F + bukłak od Globcia i ewentualnie pozostawię sakwy.

 

Daniel, jakbyś mi jeszcze powiedział jak z wentylacją w tym plecaku i już daję Ci spokój :P .

 

Chyba że... jeszcze ten mi wpadł w oko http://allegro.pl/item1038416831_plecak_rowerowy_8l_buklak_2_l_active_leisure.html co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także zakupiłem wczoraj ten plecak 4F, dzisiaj zrobiłem w nim 30km i muszę przyznać, że jest świetny. Wentylacja jest bardzo dobra, w ogóle nie miałem mokrej koszulki pod nim, poza tym po odpowiednim dopasowaniu jest bardzo wygodny i w ogóle nie czuć, że się go ma na plecach w przeciwieństwie do tego jak jeździłem ze zwykłym plecakiem north face'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wpisy. Mam jasność co do bukłaków :) . Chyba się skuszę na tego 4F + bukłak od Globcia i ewentualnie pozostawię sakwy.

Zdecydowanie nie polecam takiego bukłaka jak ten z linka podanego przez Globcia. Miałem podobny i był wieczny problem z jego wysuszeniem. Dużo lepszym rozwiązaniem są bukłaki otwierane na całej szerokości, bo można do nich swobodnie włożyć rękę i dokładnie je wysuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam takiego bukłaka jak ten z linka podanego przez Globcia. Miałem podobny i był wieczny problem z jego wysuszeniem. Dużo lepszym rozwiązaniem są bukłaki otwierane na całej szerokości, bo można do nich swobodnie włożyć rękę i dokładnie je wysuszyć.

 

Do mycia używam szczotki do butelek. Szczotka ta oraz kawałek ścierki również bardzo dobrze sprawia się przy wycieraniu- jeśli nie zamierzam używać bukłaka dłużej. Natomiast jeśli wiem że na drugi dzień będzie mi potrzebny to po prostu go wieszam. Niestety nie ma nic idealnego, jednak nie zamienił bym na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam takiego bukłaka jak ten z linka podanego przez Globcia. Miałem podobny i był wieczny problem z jego wysuszeniem. Dużo lepszym rozwiązaniem są bukłaki otwierane na całej szerokości, bo można do nich swobodnie włożyć rękę i dokładnie je wysuszyć.

 

Nie śmiem wątpić, tylko znajdź mi taki za 2-3 dychy :icon_wink: .

DO 4F wejdzie bukłak 2L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kupiłem taki z bukłakiem:

gd-asset_12592693.jpg

Wydawał mi się dobry bo mały i lekki, niestety jest mało pojemny, na całodniowy wypad się nie nadaje.

Dlatego dzisiaj kupiłem ten:

http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-30-air-15440551/#

Tylna ścianka jest sztywna (ala stelaż) , system wentylacji pleców wygląda zachęcająco ( do pleców dotyka tylko siateczka, jest przestrzeń między plecami a tylną ścianką), no i 30l pojemności, spokojnie zmieści się bluza, kiełbasa, kilka bułek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu.

jeśli 3-5l to dla Was za mało to proponuję taki z jakim ja jeżdzę. nie byl on kupowany w mysl wycieczek rowerowych a codziennego uzytkowania, jednodniowych wypadow itd

 

oto i on

http://www.wolfgang.pl/?p=shop&product_id=256

 

tak jak ktorys z poprzednich, tez posiada siateczkę dystansową, ktora dotyka plecow. sama torba plecaka jest odsunięta na pare centymetrów więc wentylacja jest bardzo dobra. do tego plecak ma na wyposazeniu pokrowiec przeciwdeszczowy chowany w kieszonce na dole :) w środku mozliwosc zawieszenia bukłaka, oczywiście wyjście na rurkę. w środku plecaka dwie kieszonki, jedna na zamek. w klapie jedna od wewnatrz, druga od zewnątrz.

 

a co do bukłaków (tez mysle kupić) to jak się z tego pije w czasie jazdy? tzn czy nie ma problemow, czy trzeba "moccno ssać"? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...