Skocz do zawartości

[rower] Porównanie Merida 880-16 i Kross Venom Enyo


LosKaczor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

byłbym wdzięczny za jakieś opinie na temat tych rowerów. O Meridzie było już sporo na forum, ale co myślicie o tym Krosie(waga 10kg):

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1041859965

Czy lepiej wypada w porównaniu z Meridą, czy to żadna różnica?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1041971043

To ma być moja pierwsza szosa. Ale na razie zbieram tylko informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze moje wymiary, to może ktoś przy okazji podrzuci mi w jaką ramę cyrklować, choć i tak przed zakupem wybiorę się do sklepu rowerowego "po przymierzać i zobaczyć czy dobrze leży :)":

-wzrost: 178cm

- waga: 76kg, ale na pewno spadnie poniżej 70 do wakacji,

- noga: ok 82-84cm

a ręka wyciągnięta do przodu od klatki do miejsca gdzie powinienem mieć kierownicę jakieś 64cm.

Jeśli dobrze zmierzyłem wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to są te rowerki do bani. Licytuj jakieś na allegro a nóż wygrasz i nawet będzie miał karbonowy widelec i osprzęt lepszy niż sora. Podobnych tematów było mnóstwo i te rowerki też były na pewno porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zależy mi na nowym, bo z używkami różnie bywa. Większość będzie ok, ale jak coś mi się rypnie i będę musiał kupić nowe, albo rower będzie bardziej zjechany. A dwa wiem, że za tą cenę nie dostanę nic porządnego, ale jak doliczę do tego pedały+buty, jakieś ciuchy, bo te co mam nie za bardzo poprawiają aerodynamikę to 500zł trzeba doliczyć! A więcej kasy nie mam.

A jak dozbieram więcej, to next season wymienię część sprzętu na lżejszy i lepszy, jak pojeżdżę i zobaczę co mi jest do szczęścia potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sprzęty nowe według mnie są dobre, bo wydaje się troche i nie boje się o 1-2 lata o uszkodzenia :) Co do Authora to z 2009 jest troche tańszy na VELO (strona firmowa Authora). Z ramą 54 lub 56(jeśli jeszcze rośniesz)http://www.author.pl/www/wyprzedaz.php?m=0&s=1&id=300 . Z ramą 54 został tylko czerowny.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu Meridę 880 tyle że model z 2010. Udało mi się go dorwać za 1750 razem z wysyłką. Mam 185cm i rozmiar L wydaje mi się być dla mnie odpowiedni. Co do roweru - można mieć pewne zastrzeżenia że to hamulce słabe, klamkomanetki byle jakie, napęd dość głośny i trudny do wyregulowania - do tego łańcuch czasem przeskoczy ale za takie pieniądze nie można spodziewać się rakiety. Rama bardzo sztywna i lekka, solidna baza pod rozbudowę :icon_cool: Też wychodzę z założenia że sukcesywnie będę przechodził na jakąś wyższą grupę osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 178 i też wziąłem Meride 880-16 z 2010 za 1750zł(przesyłka gratis) plus licznik Sigma BC-509 na gratisie. Wziąłem L, choć myślałem nad XL, ale ze względu na dłuższą rurę górną w stosunku do ramy w tych meridach, uznałem że L będzie bezpieczniejsza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Meride z 2008 roku. Jest to mój pierwszy rower szosowy i jestem z niego zadowolony. Przejechałem na tym rowerze prawie 10 tys. km nie ma z nim żadnych problemów. Wymiana dętek i centrowanie kół to jedyne rzeczy jakie były robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...