Skocz do zawartości

[Wrocław] rowery na Wielkiej Wyspie


kejt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do zrobienia na uczelnię projekt z komunikacji na Wielkiej Wyspie(tam gdzie jest Kilimandżaro, Hala Ludowa, Sępolno itp.). Może moglibyście mi pomóc pisząć swoje sugestie na temat komunikacji rowerowej w tamtym rejonie. Co Wam tam najbardziej przeszkadza podczas jazdy, gdzie najbardziej brakuje ścieżek rowerowych i co byście zrobili, żeby Wielka Wyspa była bardziej atrakcyjna dla rowerzystów?

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, co wg mnie jest potrzebne. Ścieżka wokoło wielkiej wyspy - jest, ale problemem są przejazdy na przez ulice na mostach. Na Swojczyckim niezbędny jest przejazd rowerowy, a pod zwierzynieckim, szczytnickim i chrobrego przejazd/kładka, bez nich sama jazda wokoło wyspy zajmuje tyle samo czasu co stanie na przejściach dla pieszych i czekanie.

Ponadto potrzebne są ścieżki wzdłuż Mickiewicza i Olszewskiego od mostu Zwierzynieckiego aż do obu pętli. Niby istnieją ich fragmenty, ale konieczne są na całej długości z przejazdami rowerowymi i obniżonymi do 0 krawężnikami. Osobiście uważam, że dobrym pomysłem było by wydzielenie po obu stronach jezdni na Młodej Gwardii (teraz to chyba nazywa się Różyckiego) ścieżek, tak jak jest to zrobione na Pilczyckiej koło Euromedicare. Ulica jest szeroka, wiec nie stanowi to problemu.

Tak na szybko tyle przyszło mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...