Skocz do zawartości

[przerzutki] Wymiana, czy dobry wybór?


bosmaan

Rekomendowane odpowiedzi

witam, obecny osprzęt:

 

 

Przerzutka tył Shimano Alivio RD-M410 Top Normal

Przerzutka przód Shimano Altus FD-M 310,Top Swing, 34,9mm

Dźwignia przerzutki Shimano STI ST-EF60 EZ Fire Plus, 8-speed

 

Mechanizm korbowy Shimano Acera FC-M361 42x32x22, 170mm, Shimano BB-UN26

Kaseta/wolnobieg Shimano CS-HG30 11-30, 8-speed

Łańcuch Shimano CN-HG40 106 links

 

 

na tył chcę dać: DEORE XT - RD-M772 SHADOW ale dzwignię przerzutki chciałbym pozostawić,

i przy okazji zapodałbym "Shimano FC-M590 korba Deore 175 mm" reszta zostaje czy będzie to wszystko hulać-dobrze kombinuję? dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Alivio jest OK zmiana na XT przy tych manetkach poza wygladem i spadkiem masy nie da praktycznie nic. Lepiej zainwestować w manetki a pozniej w XT czy coś tego pokroju.

Shimano XT m-739 3x8 czy takie klamkomanetki będą dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobre na pewno bedą, tylko problem w tym ze mimo iż sa to XT są to bardzo stare manetki, ktore pracą moga przypominać alivio. Cieżko dziś poskładać naped 8 rzedowy na bardzo dobrych podzespołach, o ile jeszcze przerzutki korby i kasety mozna dopasować to z manetka już jest problem. Zastanowił bym sie na napędem 9 rzedowym bo warto dołozyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno zapytanie, przerzutka altus którą mam z na przodzie sprawia dość uciązliwy problem (muszę naciągać dzwignie dwa razy często) jakby ją zastąpić alivio to probklem zniknie? powiem jeszcze żę ten altus jest raczej wyregulowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj pytanie bo srednio jarze o co ci chodzi. chodzi ci o to ze co jakiś czas musisz śruba baryłkową krecic?? Jezeli tak to wymiana raczej nic nie da tylko dokrecenie linki. Gorzej jak sie gwint w manetce "skonczył"

 

ogólnie to chodzi mi oto czy wymiana z altus (sprawnej) na alivio przyniesie zauważalną poprawę (bo tylna alivio dzia,ła dobrze po jednym naciśnięciu dzwigni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...