Skocz do zawartości

[Rogi] BopLight - 45g


Wax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tym razem przedstawiam mini-projekt, który nie został jeszcze zakończony ale waga jest już dosyć ciekawa.

 

Oryginalnie rogi ważą 59g na śrubach stalowych, moje rogi zostały skrócone o około 1cm, zeszlifowane i wycieniowane od wewnątrz (na razie tylko jeden). Ścianka oryginalnie ma około 1mm, po wycieniowaniu i zeszlifowaniu z zewnątrz grubość zmniejszyła się do ~0,5mm.

 

Kroki zostały skrócone maxymalnie, są praktycznie płaskie. Nie wiem czy będę je wklejał czy zrobię nowe np. z balsy, bądź ze styropianu, a następnie je polakieruje/zaimpregnuję.

 

Kolejnym elementem było skrócenie śrub aluminiowych, które na dniach będą dodatkowo nawiercane na 3/4 długości śruby od dołu, by woda się tam nie zbierała.

 

W momencie gdy rogi będą dokładnie zeszlifowane, zmatowione i przygotowane do malowania nałożę 1 bądź 2 warstwy czarnej połyskowej farby po czym po bokach będzie wymalowany mój nick - WAX.

 

Projekt zostanie zakończony do końca tygodnia, jeśli czas pozwoli.

 

Zdjęcie:

 

- img6782w.th.jpg

 

Mile widziane komentarze.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na zdjęciu widać kapsle są praktycznie całkiem płaskie, pod spodem został tylko malutki konus z reszty korków.

Jeśli dobrze pamiętam, to takie korki - http://www.bike-arena.pl/galerie/r/rogi-boplight-czarne-dl_1523_k.jpg ważą około 4g komplet, a takie - http://www.hadronsport.com/photo.php?image=images/produkty/boplight%20rogi%20skosne%20pro.jpg&size=100 - nie całe 9g.

 

Moje docięte na maxa docięte koreczki ważą 2g, obecnie jednak wylądowały w koszu na śmieci, bo wkleiłem styropian i pomalowałem rogi pierwszą warstwą - schną :)

 

Jeszcze nie wiem jak nick będzie malowany, bo jest kilka pomysłów. Najprostszy to wydrukować, wyciąć i odmalować napis na zasadzie szablonu + warstwa bezbarwnego.

Pomyślę nad tym.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam za mocno, bywały wersje po 38g i ludzie żyli :).

Obecna szykowana wersja tych rogów jest po to by na maratonie móc zmienić pozycję dłoni gdy nadgarstki już mają dość. Brak rogów doskwiera mi najbardziej na stromych podjazdach i przy długiej jeździe po szosie. Założenie jest takie, że i tak nie będę chwytał się samych rogów tylko okolicy śruby rogów. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to delikatne, cienkie i podatne na uszkodzenia, ale robiąc to chcę by podczas upadku róg się złamał, wygiął bądź strzelił na śrubie niż pękła kierownica czy coś takiego.

Co do dziurawych śrub - jedyne śruby jakim ufam to te z ProBolt'a, mam dziurawą śrubę w topcapie, dokręcam ją od dłuższego czasu i nic. No tak, ale topcap to nie róg -> moment dokręcenia śruby w rogu często jest taki, że pod pełnym naciskiem powinien się obracać na kierownicy, bo rogi nie są po to by się na nich wieszać całym ciałem :) - tyle :)

 

Długość rogów - podam przy okazji, bo teraz schną w piwnicy i nie mam jak ich zmacać :)

Zysk na samym szlifowaniu wewnątrz i na zewnątrz to w granicach 2/3g na komplecie.

 

Obecna waga przed malowaniem z nowymi korkami to 44g.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Chris :rolleyes:

 

Akurat na BOPach był to laser, bo musiałem się troszkę naszlifować żeby kontury napisu zniknęły z powierzchni, ale nie jest to jakimś wielkim problemem.

 

Póki co zrezygnowałem z robienia napisu WAX, ze względu na to, że szablon nie daje zadowalających efektów. Będę musiał poszukać jakiegoś studia reklamy czy coś, żeby mi wycięli laserem taki napis z grubszej folii i wtedy pomaluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogi wyschły. Zrezygnowałem z malowania ich warstwą bezbarwnego, bo raz, że wykonanie napisu przesunie się w czasie a dwa, że chcę pośmigać troszkę i zobaczyć jak z ich długością i ogólną wytrzymałością.

Zdaję sobie sprawę z niskiej trwałości obecnej powłoki bez lakieru bez barwnego ale zawsze można to pomalować od nowa.

Śruby nie ruszane, bo nie mam dostępu do wiertarki.

Długość rogów od środka mocowania - nie całe 7,5cm

 

Zdjęcia:

 

- img6812y.th.jpg

 

- img6813wc.th.jpg

 

- img6810b.th.jpg

 

Mile widziane komentarze.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Krótkie to to :icon_wink: I ten czarny mat jakoś średnio mi pasuje. Ale jak będzie się zgrywał dobrze z rowerem to ok. A takie samodzielne malowanie, czy to z lakierem na koniec czy bez, niestety zawsze jest nietrwałe. Swoje rogi już chyba z 5 razy malowałem :icon_wink: Obecnie są dosyć mocno podrapane, ale póki co nie chce mi się ich odświeżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odi, dłuższych nie potrzebuję. Dlatego ich nie malowałem bezbarwnym. Szczerze powiedziawszy miały być połyskowe, są matowe, ale to dlatego, że chwyciłem to co miałem pod ręką, bo możliwe anoda poleci i tak jak pisał Chris - laser. Musze poszukać ludzi którzy takie coś robią.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...