Skocz do zawartości

[benzyna] ekstrakcyjna ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Gdyby było to samo to by nie było dwóch różnych nazw. Rozcieńczalnik jest słabszy od benzyny, na pewno ma inny skład...

 

A słabszy to znaczy jaki, mniejszego kopa ma czy co, no i pewność co do składu powala. Pomyśl zanim napiszesz albo nie pisz, poznaniacy uchodzą za ludzi rozsądnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niesamowity problem macie chłopaki, nie wiem jak go rozwiążecie :) A co za różnica? Ważne że po szejku zarówno w jednym jak i drugim łańcuch będzie czysty. A i tak taniej będzie kupić zwykłą benzynę na stacji benzynowej. A jeszcze taniej i bardziej ekologicznie podprowadzić mamie garść proszku do prania, zmieszać z gorącą wodą i w tym wyszejkować łańcuch :) No chyba że wcale nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To ja może spytam inaczej: Czy można używać rozcieńczalnika ekstrakcyjnego jako paliwo do kuchenki na wyprawach rowerowych(czy też innych:))?

 

Stosować można również paliwo rakietowe, kwestia zabezpieczenie siebie i otoczenia. Paliwa płynne mają tą wadę że parują i ich opary mają skłonność do wybuchania. Kiedyś stosowałem denaturat bo mniej śmierdział, kiedy pojawiło się paliwo w postaci stałej zacząłem je stosować z powodu wygody oraz bezpieczeństwa. Co do odpowiedzi na pytanie - tak, jest to wyłącznie kwestia desperacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michuuu Problem w tym że do mojego palnika PRIMUS OmniFuel OFS(raczej mego taty:)) można stosować wszystkie rodzaje paliw, tak samo płynne i jest wśród nich również benzyna, więc czemu ma się to wiązać z niebezpieczeństwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

michuuu Problem w tym że do mojego palnika PRIMUS OmniFuel OFS(raczej mego taty:)) można stosować wszystkie rodzaje paliw, tak samo płynne i jest wśród nich również benzyna, więc czemu ma się to wiązać z niebezpieczeństwem?

 

Nie mówię że nie, ale ja stosuję paliwo stałe, jestem spokojniejszy( no i wygoda większa). Jak sprzęt pewny to i paliwo rakietowe można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak tankujemy na Shell-u V-power to wlewamy do baku to samo jak tankujemy Vervę (czy jak tam)?? Otóż paliwa pochodzą z jednego magazynu a każdy z odbiorców ma swoje "uszlachetniacze" które dodaje (lub nie). Czy dalej tankujemy etylinę czy może to jest już benzyna. Która lepsza???

Czy Gripex mający w składzie paracetamol będzie tak samo skuteczny jak Ibuprom Max?

Czy Mobil Super S jest tym samym co Mobil S2000 (dla niewiedzących to to samo tylko marketing wymyślił zmianę linii) i czy smaruje tak samo??

 

Otóż obydwie wymienione przez kolegę substancje mają te same właściwości które nam "roweromaniakom" są przydatne - wypłukują smar (a wraz z nim cały nierowerowy SYF)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup benzyne. Rozpuszczalnik/rozcieńczalnik jest słabszy i bardziej wali. Chyba, że szukasz czegoś mocnego to kup chlorokauczuk :)

Kolego nieborak Twoją radą ktoś mógł właśnie uszkodzić powierzchnię łańcucha. Otóż nie siła, a skład "rozpuszczalnika do chlorokauczukowych" spowodowało rozpuszczenie powierzchni łańcucha XT. Już jakiś czas temu o tym pisałem.

 

Gdyby było to samo to by nie było dwóch różnych nazw. Rozcieńczalnik jest słabszy od benzyny, na pewno ma inny skład...

Na pewno to Kopernik nie żyje! Czy gaz w kuchenkach domowych w ciągu kilku ostatnich lat się zmienił? Nie, dodawany jest tylko składnik zapachowy dla łatwiejszego wykrycia nieszczelności instalacji.

Benzyna z nazwy ma dodawaną akcyzę i jest z tej racji droższa. Funkcje i działanie takie same jak rozpuszczalnik który ma jakieś substancje dodatkowe/zapachowe.

 

Ja od jakiegoś czasu używam jednak płynu do naczyń i ciepłej wody. Tańsze, więcej można tego użyć i m am wrażenie, że dokładniej jestem w stanie wymyć łańcuch.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wczoraj sprawdziłem. Jest rozcieńczalnik ekstrakcyjny (podpisany benzyna ekstrakcyjna modyfikowana), a zapach jest ten sam. Musiało mi się z czymś innym pomylić :) Cena też się różni, benzyna średnio na 5 litrach jest droższa o 20 zł.

 

A z tym chlorokauczukiem to było z przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem właśnie ROZCIEŃCZALNIK (nie piszcie rozpuszczalnik, bo ktoś się pogubi) ekstrakcyjny, no i nie pachnie jak benzyna. Nie wiem jak powinna pachnieć benzynka (chyba jak benzyna :icon_cool:). Firma OFO, 3.30 zł za 0.5 l. Napisanie jest jeszcze, że "Zawiera benzynę akstrakcyjną", tak "akstrakcyjną" :) Nie uszkodzi to opon? Nie żebym tym mył opony, ale chcę felgi wymyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie korzystam z rozcieńczalnika nitro. Z moich spostrzeżeń wynika że jest najsilniejszy z czyścicieli których do tej pory używałem, jest też tańszy od benzyny ekstrakcyjnej. Ale ma wady, po pierwsze zapach (tu już kwestia gustu ale nie jest to przyjemna benzyna czy kwiaty polne), ostry, gryzący i niesamowicie intensywny, druga to taka iż rozpuszcza lakiery do drewna i słabsze farby:) Nie zauważyłem żeby robił krzywdę jakimś elementom ale nadruk "tektro" zmył ze szczęki hamulcowej bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...