Skocz do zawartości
  • 0

[Tylna piasta] wymiana osi i kulek


Gość robert

Pytanie

Gość robert

Witam!

Mam problem z piastą w moim rowerze Checker Pig CPX 2010(wiek około 15 lat). Po wyciągnięciu z piwnicy przesmarowałem go trochę, zakonserwowałem i pojeździłem. Po pewnym czasie tylna piasta z wolnobiegiem (2 łożyska kulkowe) zaczęła się luzować a kulki wypadły. Spróbowałem to naprawić, lecz to tylko pogorszyło sprawę. Oś obija się wewnątrz piasty. Koło wygina się podczas obracania, opona ociera o ramę. Nie dałem rady dokręcić jej tak, aby działała. Stąd moje pytanie: czy wymiana osi piasty wraz z konusami i nakrętkami plus nowe kulki załatwią sprawę. Bardzo zależy mi, aby ten rower znowu śmigał. Dziękuję za każdą pomoc. Przesyłam zdjęcia i pozdrawiam:

http://img269.imageshack.us/gal.php?g=1002275t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz odkręcić zębatki - wolnobieg takim kluczem:

Mój odnośnik

i oczkowym kluczem 24, bo inaczej nie włożysz kulek po stronie zębatek.

Sprawdź bieżnie łożysk w jakim są stanie, potem powkładaj łożyska chyba po 9 kulek ale nie jestem pewny, albo kup łożyska w koszyczkach.

Włóż ośkę i po dokręcaj konusy, a potem skontruj przeciwnakrętkami. Po stronie zębatek powinna być jeszcze taka gruba podkładka- tulejka dystansowa.

Wolnobieg nakręca się potem ręką na gwint, dokręci się sam w czasie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...