Skocz do zawartości

[dętka] Jakie maksymalne ciśnienie wytrzyma dętka łatana?


Lvcas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tak jak w temacie, załatałem moją dętkę 2,0 - 3,0 dosyć dobrze, tak 3 łatami wkoło na wszelki wypadek by nie puściła łata ;) Bo niestety przebiłem moje SBE drutem z siatki, ktory leżał na szutrowej drodze. Ale nie o to mi chodzi.

 

Załatałem tymi 3 łatami, dobrze przykleiłem no i od 2 tyg jeżdzę na średnio napompowanych dętkach, bo boję się łądować do moich SBE dużo ciśnienia, ktore wytrzymają 2.2 - 5.8 bara

Teraz mam coś ok 2.0 bara w kołach, ale boję się bardziej ładować, że mi te łaty pękną, że na jakimś krawężniku mi pęknie dętka. Ja już mam taki uraz do kapci i prowadzenia roweru z trasy do domu, że boję się gdziekolwiek jechac, bo mogę najechać na jakieś śmieci metalowe co leżą na drogach..

 

I tu nasuwa się moje pytanie, ile taka załatana opona wytrzyma ciśnienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze złatałeś (wystarczy 1 łatka dobrze przyklejona :P) to wytrzyma takie ciśnienie jak normalna dętka.

 

Załatałem dobrze, plus dodatkowo tak jak pisałem dokleiłem po jednej łatce po obu stronach, więc trzyma się bardzo dobrze ;)

 

Czyli mogę ładować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, ale cisnienia pompujecie niesamowite, mi to zazwyczaj 2 at wystarczaja

 

Ja dzisiaj nabiłem do 3 barów i nadal mi podczas jazdy się koło ugina, a chcę by było twarde i żebymn mógł leciutko sunąć po asfalcie i chodniku :-)

ZAstanawiam się czy nie nabić bardziej. Opona ma 2.0 - 5.8 barów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że ciśnienie dodatkowo uszczelnia łatkę - bo ściska ją między ścianą opony a dętką. Między innymi dlatego po założeniu łatki nie trzeba czekać godzinami, a wystarczy parę minut. Więc ja bym się nie obawiał. BTW - 5.8 bara to dla mnie jakieś kosmiczne ciśnienie.. :)Mnie i moim łatkom zwykle wystarczają 2.5-3 atm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...