Skocz do zawartości

[Obuwie] Buty na szosę


dienet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do zakupu butów szosowych.

Na co zwrócić uwagę?

Może ktoś coś powie nt. Adidas Primato gdyż takie zaproponowano mi w sklepie za 200 zł (choć na allegro widzę po 169).

Pedały to starsze Shimano PD-A525.

Dzięki za wszelkie informacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz - te pedały mają normalne szosowe bloki?

Hm z tego co znalazłem na google to wynika że te pedały pracują ze wszystkimi blokami oprócz SM-SH70 (choć rok wypowiedzi tego stwierdzenia to 1999).

The PD-A525 and PD-M323 work with all cleats except SM-SH70.

Tak czy siak ustawiam się na buty z SPD i SPD-SL, ale blok kupię na dwie śrubki, bo wygląda na to, że takie ten pedał złapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to mi chodzi. Czyli to są pedały typu SPD, z blokami tego typu?

Tak mi się właśnie wydaje. Pedałów jeszcze nie widziałem (może jutro), ale z nimi i tak planuje iść do sklepu.

jestes pewny, że te bloki dasz radę do nich przykrecić?

Z tego co piszą o tym bucie (Adidasa) to tak - obsługuje SPD, ale jak mówię i tak będę w sklepie i sprawdzę.

 

Ja bym jednak wolał porozmawiać o tym jaki but powinien być. Na co zwrócić uwagę w takich bucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co zwrócić uwagę? Na to, co jest ważne w każdym bucie, rowerowym i nie tylko. Tak więc but oczywiście powinien być dobrze dopasowany i wygodny. Zapięcie powinno umożliwiac mocne dociągnięcie, żeby przy ciągnięciu pedału w góre stopa nie przemieszczała się. Oczywiście też bez przesady, żeby krew była w stanie dopłynąć do palców :)

Ważna jest też wentylacja, ale tego jednoznacznie nie można ocenić.

No i trzeba też zwrócić uwagę na sztywność podeszwy. To też ciężko wyczuć, ale można porównać z innymi butami szosowymi.

Jest jeszcze jedna kwestia - w MTB ważna szczególnie podczas podchodzenia, natomiast nigdy nie zwróciłem na nią uwagi na szosie podczas jazdy - tak więc może to mniej istotne, musiałbym się przejechać i skupić na tym - chodzi o takie ukształtowanie tylnej części buta, żeby pięta była dobrze trzymana i nie przemieszczała się góra-dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Ja nabyłem te buty Adidas Primato. Leżą dobrze, przewiewność ich jest raczej średnia, no i ciężko się przykręca bloki (za krótkie śrubki). Nie mam porównania do innych. Mam tylko nadzieję że przez jakiś czas mi posłużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...