Skocz do zawartości

[wyścig] Silesia Cup MTB - 30 maja 2010


.PaVLo.

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.silesiamtb.pl/

 

Impreza z roku na rok robi się ciekawsza, ja w tym roku również się wybieram, i mam zamiar tym razem wskoczyć na pudło :) . Nagrody w zeszłym roku były bardzo ciekawe, między innymi ramy rowerowe, SPA, opony, bagażniki na rowery i wycieczka, chyba do grecji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W imieniu Organizatora chciałbym wszystkich zaprosić na Silesia Cup MTB do Chorzowa!

Myślę, że tej imprezy nie trzeba szczegółowo przedstawiać, gdyż jest ona znana każdemu rowerzyście z Górnego Śląska i okolic. Prawie 300 zawodników startujących w poprzedniej edycji świadczy o randze i atrakcyjności zawodów.

3 dystanse na trasie o długości 17km (MINI - 1 okrążenie, MEGA - 2, GIGA - 3) podzielone na 6 kategorii wiekowych.

W tym roku jedną ze zmian będzie wspólny start każdego dystansu, co pozytywnie wpłynie na rywalizację.

Także miejsce biura zawodów ulegnie zmianie - sąsiedztwo hotelu "Stadion Śląski" wiąże się z większym parkingiem oraz szatniami i prysznicami.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia 30.05.2010 w Wojewódzkim Parku w Chorzowie!

 

PS Adres z pierwszego postu nadal aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Wspólny start to raczej zła formuła na takie zawody :) nie daje równych szans w tak amatorskich zawodach ... zwłaszcza na dystansie mini który jest arcy krótki a miejsc do wyprzedzania mało. Jak ktoś kto nie startuje w innych zawodach lub nie startował w zeszłym roku ma się pokazać ?? żadnych szans zaczynając na końcu stawki. Patrząc na zmiany niszczycie fajną zabawę odbierając szanse amatorom i niedzielnym ścigantom ... szkoda :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje ktoś w najbliższy weekend objazdu trasy jak będzie w miarę pogoda ?

Jakby co to ja się piszę ;) Mogę pogadać z osobą odpowiedzialną za trasę to razem z nim moglibyśmy przejechać, bo ja sam nie jestem w stanie ogarnąć tej trasy :P Kiedy Ci pasuje?

 

Wspólny start to raczej zła formuła na takie zawody :) nie daje równych szans w tak amatorskich zawodach ... zwłaszcza na dystansie mini który jest arcy krótki a miejsc do wyprzedzania mało. Jak ktoś kto nie startuje w innych zawodach lub nie startował w zeszłym roku ma się pokazać ?? żadnych szans zaczynając na końcu stawki. Patrząc na zmiany niszczycie fajną zabawę odbierając szanse amatorom i niedzielnym ścigantom ... szkoda :(

 

1. Jeśli uważasz, że jesteś w stanie powalczyć, to możesz przynieść dyplomy z innych zawodów i bez problemu będziesz mógł startować ze specjalnego sektora :)

2. Spójrz na trasę. Na samym początku jest specjalnie poprowadzona szerokim asfaltem przy Stadionie Śląskim lekko pod górkę, po czym zawraca równie szeroką trasą, a i dalej jest jeszcze dużo asfaltowych fragmentów. Na całej trasie pojedyncze ścieżki w terenie są przeplatane asfaltowymi (albo masakrycznie śliskimi brukowymi ]:-> ) odcinkami, więc miejsc do wyprzedzania jest dużo.

 

Według mnie ta zmiana jest zdecydowanie na plus, bo wiadomo ile traci się do konkurentów. Natomiast rowerzystom, których nazwałeś "niedzielnymi ścigantami", myślę, że nie zależy na pchaniu się do przodu i walce za wszelką cenę o pojedyncze miejsca - liczy się zabawa i przyjemność z przejechania ciekawej trasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać, gdzie można zaparkować samochód, nazwa ulicy mile widziana  :thumbsup:

 

Witam serdecznie :)

Wspólny start to raczej zła formuła na takie zawody :( nie daje równych szans w tak amatorskich zawodach ... zwłaszcza na dystansie mini który jest arcy krótki a miejsc do wyprzedzania mało. Jak ktoś kto nie startuje w innych zawodach lub nie startował w zeszłym roku ma się pokazać ?? żadnych szans zaczynając na końcu stawki. Patrząc na zmiany niszczycie fajną zabawę odbierając szanse amatorom i niedzielnym ścigantom ... szkoda :(

 

pozdrawiam

 

O czym Ty gadasz  :blink:

 

 

Sam piszesz, że nie jeździsz w żadnych zawodach, więc nie masz pojęcia jak to jest.

 

To jest XC, a w takich zawodach jak najbardziej wspólny start ma rację. Zanim zaczniesz pisać takie głupoty, to sobie popatrz jak są rozgrywane zawody XC :thumbsup: Do tego wspólny start skraca czas do startu następnego dystansu, a nie stoi kolejka i czeka na swój start - to nie czasówka po szosie  :icon_wink:

 

Mam też apel do organizatora, żeby pilnował pierwszeństwa rejestracji osób z Giga, bo wiadomo że te osoby startują jako pierwsze   :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem już dwa razy ten wyścig, jest tam kilka mocniejszych podjazdów ale najbardziej potrafią wymęczyć te długie proste odcinki idące nieco pod górę. Jest jeden odcinek z dość miękkim podłożem, który daje uczucie jazdy pod górkę, jest też jeden techniczny, a tak to reszta to sprinterskie odcinki.

 

Rychlapl jeśli na innych zawodach śmigasz w Mega, to tutaj bierz śmiało Giga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem nigdy na żadnych z tych opon, ale błoto jest dość duże (trasę jechałem tydzień temu, więc teraz jest raczej jeszcze gorzej). Na semi slickach raczej odradzam jazdę.

Dokładnie - dłuższe odcinki asfaltowe lekko pod górę są męczące, a na oponach z grubym bieżnikiem wiadomo, że jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do organizatorów, o przebieg trasy w okolicy toru rowerowego. Czy trasa przebiega przez sam tor, po hoopach, czy gdzieś obok toru?

 

Mam rower crossowy, z oponami raczej nie na błoto i rozważam start, raczej dla zabawy niż wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatniego objazdu z szefem trasy zostało ustalone, że trasa będzie prowadziła przez tor 4X. Na początku przejazd przez hopki, potem strome podejście (nie ma szans podjechać), ale po wyżłobionych schodkach, przejazd po 2 łukach, krótki podjazd i zjazd z jednym łukiem. Chyba, że coś się zmieniło w ciągu ostatniego tygodnia (w co wątpię) lub będą masakryczne warunki.

 

Fredzio: jeśli planujesz start na rowerze crossowym z oponami nie nadającymi się na błoto to zalecałbym tylko najkrótszy dystans. Błoto jest duże i będziesz musiał cały czas być maksymalnie skoncentrowany i raczej jechać wolniej niż zawodnicy na góralach z odpowiednimi oponami (na odcinkach w terenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...