Skocz do zawartości

[opona] Opona na przód


Szuwar333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie, mam dylemat na wyborem opony na przód. Na tył zakupiłem Crossmarka i póki co nie żałuje, zastanawiam się nad czymś na przód. Do tej pory miałem Panaracer Dart wersje drucianą. Nie mogę nic złego o niej powiedzieć, ale teraz wolałbym coś lżejszego, czyli jakąś zwijaną.

Oponka będzie przeznaczona do XC, głównie teren, trochę asfaltu( w końcu jakoś dojechać trzeba w ten teren lub pojechać do sklepu:P ), może zdarzy się jakiś wypad w góry między czasie.

Opona nie musimy być bardzo wytrzymała, przód tak szybko się nie zdziera. Moje typy to:

-Crossmark

-Schwalbe Jimmy (zwijana)

-Hutchinson Iguana(w sklepie mi ją polecali, ale nic o niej nie mogę znaleźć, obok mnie jest za 93zł)

-Kenda Karma (słyszałem że na przodzie się nie sprawdza, ale cena fajna;) )

-Continetal Race King (nie wiem czy 2.0 czy 2.2,ale bardziej się do 2.0 skłaniam)

 

Wszystkie opony zwijane. Chciałbym oczywiście wydać jak najmniej. Może inne propozycje? Najlepiej żeby kosztowała opona około 80zł z przesyłką. Nie chciałbym też jakiegoś ciężkiego klocka, która ma duże opory na ubitych ścieżkach, lub asfalcie, bo czasami zdarzają mi się wypady z sakwami na dłuższe dystanse.

Wiem że tematów podobnych było trochę, ale mało kto szukał opony tylko na przód :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... ma być w teren i lekka? :D

 

to może coś pokroju Schwalbe Rocket Ron lub Conti Mountain King? :)

 

opony te są chwalone za niezłe właściwości jezdne, a ganione głównie za przebijalność, ale na przednim kole nie powinno to być odczuwalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o dobre trzymanie na zakrętach.

napisałeś wcześniej że asfaltu będzie tylko trochę, więc jeśli opory (które jednak aż tak bardzo nie rzucają na kolana :D ) Ci by nie przeszkadzały to możesz się pokusić o Maxxis Ardent 2.25... trzyma się zawsze, jeśli tylko cokolwiek jest pod kołem :P

nie no dobra, chyba troche przesadziłem, jak mi ktoś kiedyś powiedział: 'mam skłonność do radykalnych rozwiązań' ;)

 

a tak oceniając całość na chłodno:

z zestawu opon, które wymieniłeś wcześniej najlepsze trzymanie boczne będzie miała właśnie polecona Ci Iguana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć Iguane za niecałe 50zł, to chyba dobra cena;), więc biorę ją. Dzięki za pomoc;)

 

gratuluje wyboru :whistling:

 

gdy tylko troche na niej pojeździsz napisz o niej recenzje, bo faktycznie niewiele na jej temat można znaleźć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...