Skocz do zawartości

[opony]Drobny dylemat przy wyborze


Colonel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z racji tego, że to mój pierwszy post na forum to mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem regulamin i nie łamię żadnego z punktów.

 

Mam drobny dylemat przy wyborze opon, szukam jakiś sensownych opon nadających się do takich warunków 40% asfalt 60% teren. Maksymalnie na oponę jestem gotów przeznaczyć około 60zł. Przeanalizowałem kilka tematów i utkwiły mi w głowie 4 opony:

 

- Schwalbe Smart Sam 26x2,1 drut

- Kenda Karma 26x2,0 zwijana

- Maxxis Crossmark 26x2,1 drut

- Continetal Race King 26x2,2 drut

 

Które z powyższych opon będą najlepszym rozwiązaniem. Początkowo kierowałem się w stronę Smart samów, ale po przeczytaniu kilku wątków już sam nie wiem co jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję testować kilka rodzajów opon Schwalbe i byłem z nich bardzo zadowolony - z czystym sumieniem mogę polecić tę markę. Na taką jazdę w takich warunkach proponowałbym coś bardziej unisersalnego np Schwalbe Land Cruiser 26x1.75 (~40zł/szt) niskie opory toczenia na asfalcie a udając się w teren nie będziesz jej tak mocno nabijał lekko się ugnie i również zapewni dobre prowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem karme na przodze i nie polecam. Może na tyle zachowywałaby się inaczej ale nie miałem odwagi jej przetestować. Na asfalcie jest ok - ale tylko na suchym, na mokrym dość łatwo traci przyczepność. W terenie kilkakrotnie zdarzyło mi się, że przy stosunkowo małej prędkośći i delikatnym zakręcie traciła przyczepność (;) !!) co przeważnie kończyło się glebą ... Miałem różne opony ale wydaję mi się, że karma z całej stawki wypada najgorzej (jeżeli chodzi o przód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu szedłbym w kierunku Smart Samów lub Race Kingów. Który z tych dwóch? to już zależy od Ciebie... RK ma mniejsze opory toczenia, SS nieco wyższe ale i tak całkiem niskie. SS jest trwalszą oponą, przebiegi, które się na niej robi bywają naprawdę imponujące, RK nie jest aż tak trwała, ale jej żywotność można określić jako conajmniej przeciętną. RK jest dość leciutka, SS jest cięższa, ale również bez tragedii.

Długo można wymieniać, myślę, że którekolwiek z tych dwóch wybierzesz będziesz zadowolony ;)

 

Karma również jest niezłą oponką, ale ją mogę Ci polecić conajwyżej jako opone napędową, jako kierunkowa średnio się sprawdza :)

Co do Crossmark, mam troche mieszane uczucia... to uniwersalna opona ceniona i chwalona przez wiele osób, ale ja średnio mam do niej zaufanie. Może przez to że przód lubi sobie uciec czasem z zakrętu... ale myślę że też byłbyś z niej zadowolony :)

 

tak z grubsza to by było tyle, teraz jak to mawiają: wybór należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...