Skocz do zawartości

[maraton] Eska BikeMaraton Wrocław 25.04.2010r.


Drozdzu5

Rekomendowane odpowiedzi

Już za 2 tygodnie pierwsze zawody z cyklu BikeMaraton! :) Trasa we Wrocławiu ma być o wiele ciekawsza niż w ostatnich latach, miejmy nadzieję, że pogoda także dopisze. BikeMaraton obchodzi w tym roku 10-te urodziny, więc podejrzewam, że to zapowiada wiele ciekawych niespodzianek dla uczestików! :D

 

Do zobaczenia na starcie, BM 2010: 717. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 batony jak bedzie bardzo litościwy :)

a swoja drogą nie powinnien wg mnie to być maraton Wrocławino Sroda Śląska bo to jest gdzies 25 km od centrum wrocka :P

 

Pierwszy raz wystartuję w tym cyklu. Ciekaw jestem jak Bikemaraton prezentuje się na tle konkurencji. No i jaka atmosfera na trasie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miare łatwe trasy, atmosfera jak na każdym wyścigu, czyli jedziesz i nie gadasz  :)

 

Czyli standard, wiadomo, zobaczymy jak reszta, każdy cykl ma swoje plusy i minusy. A może wiecie jak z nazwijmy to atrakcjami dla rodzin zawodników, co jest organizowane, czy dzieciaki mają co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gadżetów, to podobno ma być coś ciekawego. Na tą chwilę org nie zdradził jeszcze dokładnie co, ale podobno coś "fajnego i czarnego". :) A widzieliście jakie są aktualne prognozy pogody na ten dzień?! Prognoza długoterminowa (16 dni) wróży, że w niedzielę 18.04 będzie aż 23C we Wrocku i extra słońce! :) Oby się sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gadżetów, to podobno ma być coś ciekawego. Na tą chwilę org nie zdradził jeszcze dokładnie co, ale podobno coś "fajnego i czarnego". :D

Już zdradził -tu jest to cuś czarnego Swoją stroną styl nawet, nawet, lubię w tym tonie ciuchy. Ciekawe jak z wykonaniem.

 

A co do trasy to jutro ją objadę (na 99%) i postaram się zrobić paręnaście zdjęć. Chyba, że się nie wyśpię i będę marudził (III zmiana rządzi się swoimi prawami). Typ taki jak ja tak już ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A co do trasy to jutro ją objadę (na 99%) i postaram się zrobić paręnaście zdjęć. Chyba, że się nie wyśpię i będę marudził (III zmiana rządzi się swoimi prawami). Typ taki jak ja tak już ma :confused:

 

No to mam nadzieje, że się podzielisz i zdjęciami i wrażeniami z trasy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem wcześniej objechałem część trasy tegorocznego maratonu. Ze względu na nie dość dokładne wytyczne podane na mapce w kilku miejscach błądziłem :P

 

Dojechałem na miejsce ok. 15:10. Wg. podanych współrzędnych miejsce rozpoczęcia maratonu wygląda następująco:

zdjcie127.th.jpg

zdjcie125m.th.jpg

zdjcie126.th.jpg

 

Początek trasy był dla mnie nie zrozumiały dlatego pojechałem na wprost po płytach:

zdjcie128.th.jpg

 

Wjeżdżając do lasu na "dzień dobry" wita nas dość nieciekawy odcinek ok. 100-130 metrowy, który jest dość błotnisty i rozjeżdżony przez traktory. Czuję, że będą tu niezłe korki:

zdjcie129.th.jpg

 

Na szczęście dość szybko się kończy i trasa wygląda już zupełnie inaczej: typowe leśne dukty, w miarę szerokie więc nie powinno być problemu z wyprzedzaniem:

zdjcie130.th.jpg

zdjcie131.th.jpg

 

Dojeżdżamy do pierwszej przeprawy przez drogę asfaltową prowadzącą na Brzezinę. Na poniższym zdjęciu nie uchwyciłem drogi, w którą wjeżdżamy (sorki), na następnym zdjęciu jest ona pokazana. Trasa prowadzi zaraz po prawej stronie od tych domów:

zdjcie132.th.jpg

 

I kolejny lekko błotnisty odcinek. Wg. mnie lepiej go pokonać z lewej strony, ale mogę się mylić. Mała uwaga. Kilkaset metrów dalej po lewej stronie na długości 50-60 m. wystają kikuty gałęzi; tak na ok. 10-15 cm od ziemi. Można niespodziewanego kapcia tam złapać.

zdjcie133.th.jpg

zdjcie134.th.jpg

 

Dalej trasa prowadzi wzdłuż lasu, po czym dojeżdżamy do rozwidlenia (tu lekko pobłądziłem ;)) Stamtąd jedziemy (gdzie linia drzew):

zdjcie135k.th.jpg

 

I kierujemy się na ścieżkę po prawej:

zdjcie136.th.jpg

 

Odcinek prowadzący do Wojnowic:

zdjcie137.th.jpg

zdjcie138k.th.jpg

 

Tuż przed Wojnowicami mały szybki zjazd, który tak szybko się kończy jak szybko zaczął :D Kawałek drogi z wielkimi dziurami w ziemi i dojeżdżamy do drogi asfaltowej, na którą jedziemy w lewo. Zjazd jest w tamtym kierunku:

zdjcie142.th.jpg

 

A tu skręcamy:

zdjcie141b.th.jpg

 

Błoto, które w trakcie znalazło się na oponach szybko odpadło i koła były już czyste.

 

No i do tego momentu jakoś sobie radziłem. Potem były tylko problemy. Za Chiny ludowe nie znalazłem tego zjazdu z asfaltu na boczną ścieżkę. Wszystko było: chaszcze, krzaki, po prawej bagna a drogi jak nie było tak niema. Chyba tylko sam ORG wie, którędy ona leci. Zrezygnowany wróciłem i pojechałem z powrotem do Wojnowa i dalej drogą na Białków:

zdjcie140t.th.jpg

 

a następnie dalej na Łąkoszyce by dojechać do rozjazdu. Tutaj też miałem problemy; później w domu sprawdziłem sobie na mapie i się okazało, że skręciłem w prawo o kilkadziesiąt metrów na wcześnie, bo niby droga była (wzdłuż brzóz) ale po kilkudziesięciu metrach droga nagle się urwała a ja nie miałem już ochoty po raz kolejny łazik po krzakach:

zdjcie143.th.jpg

 

No cóż. Kolejne nadłożone kilometry i z powrotem do do Białkowa, a potem przez Klęki do Miękini. W sklepie kupiłem jakiś napój, w między czasie przysłuchując się dwóm kolesiom, którzy próbowali kupić 5 kilo kiełbasy, 20 piw i koło do betoniarki (te grillowe imprezy ) od młodej ekspedientki :D Zrobiło się po 17:00 i musiałem porzucić plan pokonania dalszej trasy, mimo szczerych chęci. Chwila odpoczynku i nawrót w kierunku Wrocka. Kilkadziesiąt minut i znalazłem się niedaleko Osiedla; jeszcze tylko 25 km-ów na Psie Pole :) . Zmęczony, niewyspany i głodny o 18:40 pojawiłem się pod domem.

 

Podsumowując: mimo niezaliczenia większości trasy wiem już, co mnie (i Was, zainteresowanych) może czekać. Trasa płaska, żadnych trudnych odcinków, ba, nawet trudniejszych nie ma (chyba...) Podłoże w lasach ubite, są odcinki szerokie, na których spokojnie można będzie wyprzedzać. Jest co prawda kilka "perełek", ale kto ma w pamięci trasę Wrocka z 2008 te błotniste kawałki to pikuś. Jeżeli pogoda się utrzyma i będzie podobnie jak dziś czy jutro trasa naprawdę będzie lajtowa. No chyba że będzie padać na okrągło przez 5 dni :P

A tutaj jeszcze profil z przejazdu (Psie Pole - Os. Malownicze - część trasy - Psie Pole). Pousuwałem odcinki, na których błądziłem i wyszło mi niecałe 74 km, choć naprawdę wyszło mi z przejażdżki 79,5 km (różnica między GPS-em a licznikiem ~600m):

profilu.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie logowania. Zapłaciłem już przelewem, ale w profilu, na dole nie mam tej literki "Z" (zapłacone) może ktoś zerknąć u siebie czy też tak ma bo nie wiem czy to nie jakiś błąd. Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: w zeszłym roku miałem opłacone pakietowo za 6 startów z góry. A literkę Z miałem chyba dwie. Tak więc olej tą literkę i podejdź przed startem do biura zawodów - tam będziesz miał pewność że wpłata doszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy maraton i jeszcze na miejscu. Jestem ciekaw jak wygląda wyposażenie i prezenty i jak w ogóle cała atmosfera maratonu :icon_wink: Trasę też chciałem pojechać, dojechałem na miejsce, ale jak zobaczyłem błoto na wstępie to zrezygnowałem. Jutro też nie pojadę bo ma padać, a w dodatku złapałem dzisiaj 2 kapcie i nie mam zapasowych dętek... Tak więc będę startował bez wcześniejszego objechania trasy. Mam nadzieję, że będzie dobrze oznakowana i nie będzie padać.

 

Mój numer: 1300. Widzimy się na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie objechałem nigdy trasy przed wyścigiem i jakoś się nigdy nie zgubiłem, więc nie masz się co martwić  :thumbsup:

Noo, chyba że się ORG pomyli trasę, jak 2 lata temu, gdzie w Pruszowicach miał skręcić zaraz w lewo a pilot pojechał prosto :yes:

@lek - rezerwuj miejsce obok Waszego samochodu :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...