Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] jaki do około 1200 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Moje 66 też szura ;p to sprężyna . Hmmm 170mm widelec to już nie mało , w signie będzie średnio , mój kolega miał 180mm i mówił że da się jeździć , ale strach . Wersje 170mm potem jest łatwiej sprzedać , 150mm jest ciężko sprzedać niestety . Jak planujesz jeździć na Signie długo to bierz 150mm , jak zamierzasz zmienić ramka w najbliższym czasie to bierz 170mm .

 

http://www.pinkbike.com/photo/4373049/ 180mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kierując się radami zakupiłem swojego RC2X. Amorek świetny, pracuje jak marzenie, aczkolwiek za miękki jak dla mnie. Domyślam się, że to kwestia regulacji nad, którymi muszę popracować. Jako, że jest tego sporo to może ktoś mi podpowie od czego zacząć?

Aha, i jeszcze raz chciałbym zapytać o serwis. Co ile należy wymieniać olej, co ile uszczelki, które uszczelki. Jest też tam kartusz, co z nim? Bardzo proszę o pomoc, chciałbym, żeby amorek posłużył mi długi czas.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz mu większą kompresje to będzie twardszy , lub kompresje pod koniec skoku , ewentualnie nowego springa . 

 

Olej co rok w marzocchi 5W , uszczelki hmmm jak nie szkoda kasy to co rok również można , ew. co 2 lata . Kartusz jest zamknięty więc serwisu mu nie zrobisz .

 

Co do uszczelek to marzocchi są one długo wieczne , widziałem 5 letnie uszczelki które dalej były sprawne i nie lały . Moje 3 sezon mają i również nic nie puszczają . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie która regulacja była w rc2x . Powietrze też trzeba dopompować do swojej wagi , to widelec się utwardzi . Tłumienie ustaw na 2-3 kliki jak chcesz liniowo , i kompresje pod koniec skoku to będziesz miał amor typowo pod DH ., jak chcesz na FR to kompresje trochę i masz progresje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w RC : jak kręcę w lewo to się zwiększa , pewnie w RC2x tak samo jest . 

 

Możesz też metodą prób i błędów sobie to regulować , każdą  sprawdzić i wg własnych preferencji ustawić . \

 

Najlepiej porozkręcaj wszystko , i po kolei sprawdzaj co daje co . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miecho87, możesz się bardziej rozpisać na ten temat? Nie wiem co rozumiesz przez zbyt miękką sprężynę. Powiem tak, jak tłumienie kompresji miałem skręcone na maxa, czyli niby najmiększe z możliwych to nic mi nie dobijało, było po prostu za miękko jak dla mnie. Teraz rozkręciłem prawie do końca, ustawiłem też kompresję pod koniec skoku i tłumienie powrotu i jest ok, tak mi się wydaje.

 

Aha, jeszcze jedno. Wie ktoś może jaka jest zamontowana oryginalnie sprężyna w RC2X 2006?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokładnie o to co napisałem. Jeśli masz za miękką sprężynę i chcesz nadrobić fakt, że na niej np. dobijasz amor to nie powinieneś zwiększać tłumienia kompresji tylko po to, żeby nie dobijać. SAGu i tak w ten sposób nie zmienisz, więc nie wiem skąd stwierdzenie, że jest za miękki skoro piszesz teraz, że nie dobijałeś.

 

Generalnie mój post odnosił się do jednego z wyższych postów Artursx1. Napisałeś, że jest za miękki dla Ciebie, na co Artur napisał, żebyś podkręcił tłumienie kompresji, to będzie twardszy. Być może się wszyscy nie dogadaliśmy po prostu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...