Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

Potrzebuje pomocy, ponieważ jestem zielony w tych sprawach , mianowicie mam oponke o rozmiarze 28x1.4 (700-35c) 37-622 i chciałbym założyć nowa o rozmiarze 28x1.25 (700-32c) 32-622. Moje pytanko jest takie , czy będzie jakiś problem , jeśli włożę nową o takim rozmiarze ? Na przyszłość ,jaka jest dopuszczalna różnica pomiędzy rozmiarami opon , w sensie nie chodzi mi o grubość opony , tylko o oznaczenie np. 700-35c bądź 37-622? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam, Kuba.

Edytowane przez Kubsztal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, mam w swoim rowerze nietypowych wymiarów opony Rubena 26x2x1 1/2 (54-584)

Sprzedaje je jeden internetowy sklep w Polsce (1 sprzedawca na allegro i 1 sklep internetowy, ale to ten sam sprzedawca). Problem, w tym że tak naprawdę ich nie posiadają, zakupiłem je i wysłali mi niepasujące opony 26x1,75x2. Żaden inny internetowy sklep w Polsce ich nie posiada. Wiecie może czy jakiś inny wymiar opon da radę w moim przypadku?

Z góry dzięki za pomoc. Jestem w tym temacie niestety zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę o pomoc, bo potrzebuje szybko zamówić opony i dętki pod obręcze, a jest  weekend i nie mam jak sklepu spytać;) czy taki zestaw będzie kompatybilny?:

1. Obręcze 14-622 (700C)

2. Opony Schwalbe Delta Cruiser 28 x 1 1/8 (28-622) / biały profil

3. Dętka?? Wentyl samochodowy koniecznie:/. W sklepie co zamawiam jest tylko: Dętka Continental Tour 27-28, niby pisze że obsługuje od :

28x15/8x11/8(28-622) do : 28x15/8x13/8(37-622),

ale mam wątpliwosci czy nie będzie za szeroka (rower starsza kolarzówka) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tak właśnie martwią mnie zdjęcia pudełek dętek conti tour czy cont cross - wujek gogle też podaje że od 32-622 do 47-622 to jest dętka, wiec może błąd w opisie mają... Wydaje mi się że powinienem kupić z tej serii "conti tour slim". Ehhh i chyba będę musiał w poniedziałek dopytać:/ jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Podciagnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego. Rower: Btwin Rafal 720 27,5,   moja waga 80 kg.Mam OPONY Hutchinson Python 2 27,5/2,1 i  KOMPLETNE KOŁA Mavic Cross Ride. Chciałbym trochę pojeździć na asfalcie, dlatego planuję wymianę opon na Schwalbe Kojak. Który rozmiar pasowałby mi pod obręcze ? Czy muszę również wymienić dętki ? Jeśli tak to jakie polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Kupiłem nowy rower górski GIANT TALON 2 z kołami 27,5" i chciałbym założyć jakieś węższe opony o niskim oporze toczenia, coś na miasto/szosę. Miałem sporą przerwę od MTB a ostatnim moim rowerem była szosówka a sporo się przez ten czas zmieniło i jestem kompletnie zagubiony. Miałem kiedyś w góralu na kołach 26" opony SCHWALBE City Jet 26x1.5 i super się śmigało po mieście a i wycieczka po szosie za miastem była równierz przyjemna. No i teraz po powrocie do roweru górskiego, który jest jedynym moim rowerem chciałbym założyć podobne opony. Jaką min. szerokość opony mogę założyć na fabryczną obręcz? Jakieś propozycje opon miejskich/szosowych?

Edytowane przez Pyotrech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schwalbe Marathon

27,5' to jest rozmiar kół typowy dla MTB i mało jest miejskich/szosowych opon do takich obręczy. Dlaczego kupiłeś rower MTB do jazdy po mieście? No chyba, że to alternatywna para "kapci".

Szerokość praktycznie Cię nie ogranicza, bo ze święcą szukać typowo szosowych i naprawdę wąskich opon na Twoje koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, seraph napisał:

Schwalbe Marathon

27,5' to jest rozmiar kół typowy dla MTB i mało jest miejskich/szosowych opon do takich obręczy. Dlaczego kupiłeś rower MTB do jazdy po mieście? No chyba, że to alternatywna para "kapci".

Szerokość praktycznie Cię nie ogranicza, bo ze święcą szukać typowo szosowych i naprawdę wąskich opon na Twoje koła.

Górala kupiłem bo brakowało mi jazdy w terenie, na rowerze MTB się wychowywałem w lasach w pobliżu mojego rodzinnego domu wiele, wiele lat temu i chciałem do tego wrócić szczególnie, że od nie dawna mam praktycznie pod domem profesjonalny Bike Park. A jeśli chodzi o szosę/miasto to chodzi mi głównie o dojazdy do pracy i czasami jakiś weekendowy wypad poza miasto.

Te maratony Schwalbe o szerokości 1,65 będą kompatybilne? W specyfikacji mojego roweru na stronie GIANTa znalazłem info o obręczach: "XC-2 wheelset Giant Disc-21 27.5, tubeless ready, 21mm inner width"

Edytowane przez Pyotrech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 09:48, saper511 napisał:

https://www.rowertour.com/p/44672/schwalbe-kojak-27.5-x-1.35-rg-ls-opona-rowerowa-drutowa

ta będzie odpowiednia czy coś węższego szukać ? dętki mogą być z mtb czy nowe ?

Nie wiem czy jest sens szukać czegoś węższego. Nie wyczujesz raczej róznicy w oporach toczenia. Co do detki , to powinna mieć napis do jakich szerokości opon najlepiej pasuje. Ale podejrzewam że do opony 1,35 to na upartego prawie każda sie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...