Skocz do zawartości

[piasta] Skrzywiona ośka


Bartynsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam częsty problem z wyginaniem się tylnego koła (ośka się krzywi). Ważę 85kg i "bawię" się rowerem tj. skaczę, próbuję wheelie, więc łatwo dochodzi do takiego uszkodzenia.

 

Chciałbym się dowiedzieć, co powinienem dokupić, aby zlikwidować tę usterkę - jaką piastę/ośkę.

W tamtym roku kupiłem nową ośkę (nie wiem czy dobrze rozumuję - to jest ten pal, który przechodzi przez koło), a koło i tak się wykrzywiło, jednak po wyciągnięciu jej, nie widziałem wygięcia, a więc pewnie był luz w piaście.

 

Co powinienem dokupić, aby się tego pozbyć raz na zawsze i jakie są tego koszty? (mile widziane linki allegro z częściami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zapewne masz koło pod wolnobieg. Mozna temu w pewnym stopniu zaradzić dobierając odpowiednie łozysko i wsadzić je miedzy oś a wolne miejsce w wolnobiegu od strony zębatek.

 

Innym dużo lepszym wyjściem jest zmiana piasty a widząc ze jesteś nie obeznany to całego koła na kasetę ale to pociągnie spore koszty. Koszta obejmą nowe koło, kasetę. Wydatek ok 150zł w zwyż. 150 to dolna granica i szału za tą kasę nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...