Skocz do zawartości

[rower] ZZR Huragan


Maras000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam formumowiczów rok temu kupiłem maszynę jak w temacie i w chwili obecnej jestem na etapie jej renowacji, poszukuję zdjęć z malowaniem, czcionki (najchętniej) lub zdjęć naklejek na wzór i wszelkich materiałów dotyczących roweru. Będę wdzięczny za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

DSCF6824%202.JPG

DSCF6830%202.JPG

DSCF6833%202.JPG

DSCF6848%202.JPG

DSCF6840%202.JPG

DSCF2004%202.jpg

 

Jak możesz to pochwal się swoim nabytkiem;) Wrzuć jakieś foto.

Pozdrawiam Krzysiek

 

 

Jak mogę Cię prosić to podeślij mi te fotki na maila bo niestety się nie otwierają marashh@o2.pl

 

Fotki wrzucę ale w chwili obecnej rama pojechała do piaskowania.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę Cię prosić to podeślij mi te fotki na maila bo niestety się nie otwierają marashh@o2.pl

 

Fotki wrzucę ale w chwili obecnej rama pojechała do piaskowania.

 

Pozdrawiam

Marek

Też bym poprosił o te fotki na maila... trigel@wp.pl

Posiadam Huragan'a już po restauracji (ale niewiele przypomina oryginał) i chciałbym zrobić jakże dumny napis na ramie : HURAGAN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich. Niedawno nabyłem tytułowego Huragana, jego stan raczej nie olśniewa i w związku z tym mam kilka pytań. Jest to mój pierwszy rower szosowy, więc wybaczcie moją niewielką wiedzę w tym temacie :)

W związku z tym, że szprychy raczej nadają się do wymiany, zastanawiam się czy nie zmienić też obręczy. Trochę odstrasza mnie cena szytek i myślałem czy nie kupić obręczy pod zwykłe opony + dętka, rower głównie będzie użytkowany w mieście, więc nie zależy mi na profesjonalnym ogumieniu i osiągach, a jakieś podstawowe opony mają przyjaźniejsze ceny. Obręcze jakie wpadł mi w oko to Remerx Taurus. I teraz pytanie do Was czy nadadzą się one do tego roweru? Czy nie będzie z nimi prboelmów przy oryginalnych hamulcach Huragana? Ewentualnie prosiłbym o jakieś inne propozycje w podobnym przedziale cenowym. A może szytki będą trwalsze i lepiej zostawić oryginalne obręcze i zainwestować raz, a porządnie?

Poza kołami prawdopodobnie zdecyduję się też na malowanie ramy, a że chciałbym zachować klimat roweru, może miałby ktoś napis "Huragan" w wersji elektronicznej, tak żeby łatwo można przerobić go na szablon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Również odnawiam starego Huragana. Opracowałem napis. Na podstawie fotek w tym temacie. Zamieszczam szablon 1:1 w formacie pdf. Jeżeli potrzeba mam go w formacie dwg, dxf.

Ramę już pomalowałem i naniosłem napis. Muszę jeszcze zaprojektować naklejkę z logiem ZZR na blaszkę z przodu - jest to możliwe do zrobienia. Nie wiem natomiast jak sobie poradzić z ozdobami na rurze podsiodowej. W dolnej części występuje jakiś malunek, to herb?

 

Napis narysowałem w ten sposób, że po wycięciu szablonu (prostokątnego obrysu)napisy są na swoich miejscach po obu stronach ramy. Szablon najwygodniej zrobić z samoprzylepnej folii. Folia którą udało mi się kupić (w Lidlu :D ) była zwinięta w rulonik i trochę sprężynowała przy rozwijaniu. Poradziłem sobie w ten sposób, że napis wydrukowałem na kartce papieru A4. Pod kartkę podłożyłem folię połapałem je razem taśmą klejącą i wyciąłem napisy skalpelem. Na szablonie naniosłem linię, która ułatwia ustawienie szablonu w osi ramy.

Napis huragan-Model.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opracowałem logo ZZR.

Wydaje mi się że jedyną drogą odtworzenia jest zlecenie wydruku pliku na folii samoprzylepnej. Na moim rowerze blaszka została. Przykleję foliowa naklejkę na tą blaszkę i zabezpieczę ją lakierem akrylowym.

Kształt logo został dopasowany do blaszki na moim rowerze metodą rysowania, wycinania i przymiarek. Za trzecim razem kształt wyszedł OK.

Logo jest w podziałce 1:1.

Do wydruku w pracowniach graficznych lepszy byłby format dxf. Serwer forum nie pozwala jednak na załączenie pliku z takim rozszerzeniem :o

Logo ZZR-Model.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

W moim Huraganie coraz głośniej wymiany domaga się wolnobieg i tu zaczyna się problem. Wolnobieg jest 4-rzędowy a nigdzie nie mogę takiego dostać.

Na allegro znalazłem jedynie taki 5-biegowy: http://allegro.pl/kaseta-wolnobieg-5-biegowy-14-26t-okazja-i1322285090.html .

Czy będzie on pasował do Huragana? Ktoś przerabiał już ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten wolnobieg w Huraganie ma pierścień odkręcany z dwiema dziurkami to prawie na bank da się go zreanimować. Tam poza kulkami, zapadkami i sprężynkami to nie bardzo ma co się zepsuć. Chyba, ze naprawdę ząbki pod zapadki są przetarte, albo bardzo mocno poraczone bieżnie kulek - to wtedy już kiepsko. Po prostu trzeba tam zajrzeć. Nakrętka z dziurkami ma lewostronny gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.Mam tez takiego zacnego huragana.Lecz nie wiem jaki jest rocznik.wygląda tak samo jak ten na zdjęciu,tylko w gorszym stanie!Rurznica w wyglądzie opiera sie jedynie na tak zwanym"automacie do zmiany biegów"na przedniej zebatce.W moim jest już na lince.Przepraszam za kolokwializm,ale nie znam sie tak na sprecyzowanych nazwach roweru.Z góry dziękuje za pomoc :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...